Kosova Sot

Myslimanët sot festojnë Kurban Bajramin

Lajme >

Myslimanët në mbarë botën sot po festojnë Kurban Bajramin, i cili tek shqiptarët njihet ndryshe edhe si Bajrami i Vogël. Kurban Bajrami është njëra nga dy festat më të mëdha islame....

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Raportohet për disa shpërthime në Kabul

Disa shpërthime janë dëgjuar në distriktin diplomatik...

Haradinaj vlerëson rolin e BIK-ut në rrugëtimin për liri

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se roli i Bashkësisë...

Kurti: Kjo festë është ftesë për solidaritet

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti ka uruar besimtarët...

BIK-u pranon urime nga Haradinaj dhe Don Lush Gjergji

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vizituar mëngjesin e...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po e sundon Kosovën mafia e nëntokës kriminale?

 • Po
 • Jo

   VIP of the Day

   Elita
   VIP

   Një vaskë dukati për bukuroshen

   Kendall Jenner ka pozuar gjysmë e zhveshur para një vaske ngjyrë ari. Është bërë e njohur për pamjen e saj të bukur në rrjetet sociale, revista dhe në pista të modës. Por, kësaj here ajo postoi një foto në "Instagram", të cilën sikur duket, e kishte bërë në banjë. Paramendoni! Në këtë foto, të cilën ajo ua dhuroi fansave të saj, por përmes tyre edhe tërë botës, Kendall shihet...

   VIP

   SHANINA SHAIK NË PLAZH

   Nuk ka lënë plazh, apo pishinë pa u larë gjatë kësaj vere Shanina...

   VIP

   E valë, edhe pas festës së ditëlindjes

   Kylie Jenner vazhdon që të jetë po aq e bukur edhe pasi, përfundimisht, i dha...

   VIP

   Xhesika Berberi jashtë pritshmërive, ja çfarë kërkon modelja tek një mashkull

   Modelja Xhesika Berberi është konsideruar shpesh si një nga femrat më të...

   Femra

   Katër pemët që duhet t'i përdorni në rutinën tuaj të bukurisë

   Nëse jeni lodhur nga shpenzimet e mëdha që i bëni në rutinën tuaj...

   Shëndetësia

   Kripa dhe sheqeri, të mrekullueshëm së bashku

   E dhe pse nuk preferohet në sasi të mëdha, kripa ndihmon në zvogëlimin e...

   Shëndetësia

   ZBULOHET SHKAKTARI I AUTIZMIT?

   Pediatri me renome botërore, profesori Harvey Karp, zbulon se çka mund të...

   Reçeta

   Receta e Cekës - Roladë me kërpudha

   PËRBËRËSIT PËR BRUMIN: 150 gr miell, 2. 5 dcl ujë, 100 gr...

   Sport
   • Francesca Sofia Novello, “zjarri” që po djeg Valentino Rossin

    Valentino Rossi është sërish u dashuruar. Kampioni italian i Moto GP, prej disa muajsh del me modelen italiane nga Arese, Francesca Sofia Novello. 39-vjeçari duket se e ka harruar përfundimisht Linda Morsellin, e cila...

    Më Shumë
   • Jose Mourinho përleshet me shefin e Manchester Unitedit

    Kanë filluar telashet në “Old Trafford”, me trajnerin Jose Mourinho shefin ekzekutiv të klubit, Ed Woodward, në një përçarje të madhe. The Star shkruan se kohët e trazuara në...

    Më Shumë
   • Klopp: Duhet të luanim më mirë, por jam i kënaqur me fitoren ndaj Crystalit

    Liverpooli ka siguruar pozitën e dytë në tabelën e Ligës Premier. The Reds kanë triumfuar si mysafirë të skuadrës së Crystal Palace me rezultat 2-0, e cila gjë ka bërë që...

    Më Shumë

   Wenger: Henry dëshiron të bëhet trajner i Bordeaux

   Ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger beson se Thierry Henry dëshiron...

   Varane mund të largohet prej Realit, Lopetegui preferon Nachon para francezit

   Manchester United po e vëzhgon situatën e Rafael Varanes në Real...

   Barcelona pranon ta shesë yllin e skuadrës për 125 milionë euro

   Barcelona ia ka bërë me dije Paris Saint-Germainit se duhet të...

   Barça s’heq dorë, do ta përdorë skenarin ‘Coutinho’ për ta transferuar Pogban

   Barcelona nuk është dorëzuar dhe do të tregohet e durueshme...

   Paguan për seks, basketbollistet japonezë kthehen në shtëpi

   Katër basketbollistë japonezë janë dërguar në...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Çka do ta pyesja kryeprokurorin Aleksandër Lumezi po ta kisha përballë?

   SHKRUAN: SALI HASANI  Vitin e fundit janë bërë si...

   Putin mbivlerëson veten

   Shkruan: Christopher R. Hill  Politika e jashtme e Rusisë...

   Kofi Annan na mbrojti nga instinktet tona më të këqija

   Shkruan: Jeffrey D. Sachs Në çdo gjeneratë, ne varemi nga...

   Hasan Prishtina të rivarroset në Vushtrri!

   Pas shumë vitesh përpjekje, patrioti ynë kombëtar, Hasan...

   Dossier

   FOTOT/ Si u ekzekutuan 14 burra pas vrasjes së Bardhok Bibës, publikohet letra e Bilbil Klosit: Më orientoi Enveri me telefon

   Publikohet letra e vitit 1949 ku Kryetari i Gjykatës së Lartë Ushtarake informon sekretariatin e Komitetit Qëndror për të gjitha dënimet që kishte dhënë, përfshirë dhe ekzekutimin e 14...

   Planeti X

   NASA publikon një video spektakolare me pamje të Hënës

   NASA zgjedh ‘Clair de Lune’ të kompozitorit francez Claude Debussy për një video të re, spektakolare që kap pamje interesante të sipërfaqes së satelitit të Hënës. Videoja, e...

   NASA publikon një video spektakolare me pamje të Hënës

   NASA zgjedh ‘Clair de Lune’ të kompozitorit francez Claude...

   Përse macet e zeza u bënë ‘simbol i së keqes’

   Dikur macet e zeza ishin qenie të përkëdhelura dhe të...

   Çfarë ishin njerëzit-ujqër, vampirët dhe shtrigat?

   Njerëz-ujq, me forcë të jashtëzakonshme, të vdekur...

   Flet shkenca: Këto janë gjërat që nuk i dini për alienët

   Përveç atyre që kemi dëgjuar mbi alienët...

   Auto&Tech
   Nokia 7 Plus, telefoni më i mirë në 2018

   EISA ka shpallur Nokia 7 plus si telefonin më të mirë në 2018, në kategorinë “konsumatore”, njoftoi HMD Global, shtëpia e telefonit Nokia. Çmimet e EISA jepen nga komisioni më i madh i...

   Më Shumë

   Nissan investon 900 milionë dollarë në fabrikën e re në Kinë

   Kompania japoneze e automobilave Nissan do të investojë 900...

   Rritet prapë interesimi për telefonat e thjeshtë

   Shitjet e telefonave të thjeshtë janë rritur në...

   Rikthehet makina legjendare e James Bond

   Aston Martin planifikon të rivendosë prodhimin e modelit origjinal...

   KOSOVA SOT TV
   Aeroplani bën ulje emergjente, nxjerr flakë (Video)

   Një aeroplan i lehtë bëri ulje në një aeroportin ndërkombëtar "Jorge Chavez" në Lima, Peru, duke shkaktuar më pas një shpërthim flakësh. Ulja emergjente ndodhi pas një...

   Më Shumë
   OK KIDS
   A frikësohet elefanti nga miu?

   A e dini se elefanti, në fakt, nuk frikësohet nga miu? Krahasuar me elefantin, miu është aq i vogël, sa elefanti as që e heton miun kur t’i afrohet.  (Kosova Sot)

   Me Shume

   Cila është kafsha më e shpejtë në botë?

   Çita (kafshë e familjes së maceve) mund të vrapojë...

   Ç'kanë të përbashkët të gjitha gjallesat?

   Të gjithë organizmat kanë nevojë për ushqim për...

   Ëndrra

   Jam Akili klasën e parë vijoi ëndërroj kur të...

   >