Kosova Sot

Epilepsia e rėndė e vogėlushes ia djeg zemrėn sė ėmės

Lajme >

Lumni Krasniqi: Nuk kam para ta dërgoj vajzën te mjeku, në Prishtinë Është nxënëse e klasës së gjashtë në shkollën fillore të fshatit Okllap, komuna e Lipjanit, por...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Atentat me armė nė Lezhė, zbardhen detaje tė reja pėr krimin

shte ora 6:15 minuta e mëngjesit të së martës, kur një...

Shtyhet gjyqi ndaj Mark Frrokut, nė seancė pėr tė dėshmuar ishte Tom Doshi

Është shtyrë seanca gjyqësore ndaj ish-deputetit Mark...

Graēanicė: Gjendet trupi i foshnjės dymuajshe nė pus

Trupi i një foshnje dymuajshe është gjetur mëngjesin e...

Kryeprokurori Llalla nuk komenton kėrcėnimin

Gjatë një vizite në Korçë, Kryeprokurori Adriatik...

Afganistan: Janė vrarė 12 ushtarė derisa flenin

Së paku 12 ushtarë afganë janë vrarë derisa flenin,...

Tėrnava: Xhamia e Ibrit nis pas rivitalizimit tė urės

Myftiu i Kosovës Naim Tërnava është shprehur i...

Shtyhet seanca e Komisionit kuvendor pėr raportin e Prokurorisė Speciale

Komisioni kuvendor për sistem politik dhe marrëdhënie mes...

1 EURO =

1.12

USD

133.90

ALL

0.86

GBP

1.09

CHF

7.48

CNY

112.52

JPY

74.64

INR

1.47

AUD

3.34

TRY

4.12

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po financohen tė gjitha partitė politike nė Kosovė nga tė njėjtat mafio-biznese tė nėntokės?

 • Po
 • Jo

   Anulohet seanca gjyqėsore kundėr gazetarit Bozhinovski

   Për herë të dytë është shtyrë fillimi i...

   VIP

   Hollivudi tronditet nga njė tjetėr ndarje (Foto)

   Hollivudi është tronditur sot nga një tjetër ndarje. Bëhët fjalë për aktoren Naomi Watts, e cila i ka dhënë fund marrëdhënies së saj 11-vjeçare me aktori Liev Schreiber, transmeton gazeta Kosova Sot Online. Lajmin e ka konfirmuar vet çifti, përmes një deklarate të përbashkët. “Me dashuri të madhe, respekt dhe miqësi në zemrat tona, ne do t’i rrisim fëmijët tanë bashkë dhe do ta...

   VIP

   Ariana Grande merr nė turne edhe Little Mix dhe Victoria Monét (Foto)

   Kaq shumë fuqi femërore në një turne. Me gjasë, djemtë ka kohë...

   Shėndetėsia

   Bima universale qė pėrmirėson shumicėn e saj qė ėshtė dėmtuar nė organizėm

   Për panxharin thonë se është në gjendje ta përmirësojë...

   Femra

   Gabimet qė s'duhet t’i bėni gjatė aplikimit tė maskarės

   Aplikimi i maskarës është një pjesë shumë e rëndësishme e...

   VIP

   Graniti feston ditėlindjen, e fejuara e uron me fjalė romantike (Foto)

   Mesfushori kosovar Granit Xhaka sot ka një ditë të veçantë. Ai sot...

   VIP

   Urimi i Encės pėr ditėlindjen e Noizyt do t’ju emocionojė (Foto)

   Sot reperi i njohur shqiptar, Noizy feston ditëlindjen e tij të 30-të. Nër...

   Shėndetėsia

   Farat mė tė mira qė ju dhurojnė shėndet tė mirė

    Ekzistojnë shumë fara që ndikojnë mirë në shëndet, por ne...

   Dashuri

   Mashkulli s’i reziston kėsaj femre

   Çfarë është tërheqja femërore? Pse vajzat më pak...

   Sport
   • Skandal nė La Liga: Lojtari i Las Palmas dėnohet me burg? (Foto)

    Sergio Araujo, sulmuesi i Las Palmasit, rrezikon të dënohet me burg për shkak se ka vozitur makinën i dehur Skuadra e Las Palmasit është në telashe me sulmuesin e saj, Sergio Araujo. Argjentinasi rrezikon...

    Më Shumë
   • Chicharito: Kam kaluar muaj tė vėshtira nė Real Madrid

    avier Hernandez, sulmuesi i Bayer Leverkusenit, ka zbuluar se ka kaluar muaj të vështirë në Real Madrid Reprezentuesi i Meksikës, Javier Hernandez ka zbuluar se gjatë kohës sa ishte në Real Madridi kishte...

    Më Shumë
   • Dortmund-Real Madrid, bastet surprizojnė me koeficentėt

    Padyshim përballja mes Borussia Dortmund dhe Real Madrid do të jetë ‘dueli i zjarrit’ për ditën e sotme në Champions League. Kompanitë e basteve kanë surprizuar të gjithë pasi...

    Më Shumë

   Hysaj arrin marrėveshjen, pagė rekordE me Napolin

   Tashmë gjithçka është zyrtare dhe përfundimtare pasi...

   Messi, urim special pėr 40-vjetorin e Francesco Totti (Video)

   Legjenda aktive e Romës dhe një nga lojtarët më të...

   Pas skandalit, pritet shkarkimi i trajnerit tė Anglisė (Foto)

   Trajneri i përfaqësueses së ‘tre luanëve’, Sam...

   Formacionet e mundshme D.Zagreb – Juventus (Foto)

   Sot në orën 20:45 Juventusi do të luajë në...

   Kjo ėshtė skuadra mė e padisiplinuar pas gjashtė javėve nė Vala Superligė

   Megjithëse kryeson kampionatin dhe deri më tani nuk ka dalë...

   Gameiro refuzoi Barcėn pėr Atleticon

   Kevin Gameiro ka refuzuar ofertën e Barcelonës për Atletico...

   Opinione

   Premtimi i rrezikshėm i populizmit: para falas

   Shkruan: Anne Applebaum Plani i Trump-it është një rikthim...

   Me politikanė tė pabesė nuk bėhet shteti

   Shkruan: Sali Hasani Politikëbërja shqiptare "... Kisha...

   Kujdes nga zgjidhjet e thjeshta nė njė botė tė komplikuar

   Shkruan: Fareed Zakaria Kjo është java e mbledhjes vjetore të...

   Qeveria kuislinge e Kosovės nė derexhe tė vdekjes

   Shkruan: Reshat Badallaj- Zhuriani Ditët e fundit të kësaj...

   Dossier

   Letra pėr Enverin: Vajzėn ma vranė pa gjyq

   Nëna ka bërë të pamundurën të mësojë të vërtetën për vajzën e saj Letra e Nadire Tafanit për Enver Hoxhën është nga ato dokumente autentike të rralla, ku...

   Planeti X

   Befason NASA: E papritura qė ėshtė zbuluar nė hapėsirė (Foto/Video)

   NASA ka konfirmuar këtë të hënë dyshimet se nën sipërfaqen e “Europës”, hënës së Jupiterit, ka një oqean gjigant dhe uji shpërthen në rreth 200 km lartësi mbi...

   Befason NASA: E papritura qė ėshtė zbuluar nė hapėsirė (Foto/Video)

   NASA ka konfirmuar këtë të hënë dyshimet se nën...

   Njė anije UFO-sh rrėzohet nė Mars

   Gjuetarët e UFO-ve pretendojnë se kanë dokumentuar rrëzimin...

   Zyrtare: Njerėzit do tė shkojnė nė Mars!

   Është zyrtare, senatorët republikanë dhe demokratë e...

   NASA zbulon ‘evidenca tė aktivitetit’ nė hėnėn e Jupiterit

   NASA zbulon ‘evidenca të aktivitetit’ në hënën...

   Auto&Tech
   Google me shumė produkte tė reja nė tetor!

   Në ngjarjen e shumëpritur të tetorit, Google pritet të lansojë telefonat e ri që sipas spekulimeve do të marrin emrin Pixel dhe Pixel XL. Mirëpo, sipas disa informatave të fundit të lëshuara...

   Më Shumë

   Njė seri e re telefonash ‘Ocean’ po ndėrtohet nga HTC

   HTC po punon me një seri të re të përbërë nga tre...

   Snapchati ėshtė i rrezikshėm, kėto janė arsyet qė do t’ju shtyjnė ta fshini menjėherė

   Sipas një statistike thuhet se aplikacioni Snapchat, përpos...

   Renault-Nissan dhe Microsoft njė marrėveshje madhėshtore pėr tė ardhmen

   Aleanca Renault-Nissan dhe kompania Microsoft firmosën sot një...

   KOSOVA SOT TV
   I dehuri “kruhet” me truprojėn 2 herė mė tė madh se ai, ja si e pėson (Video)

   Ky është momenti kur një i dehur përfshihet në një zënkë me një luftëtar të MMA-së, dhe bie në dysheme vetëm pas një grushti. Gjatë një nate plot debat...

   Më Shumë

   Kur triku dėshton (Video)

   Magjistari provon ta bëjë një trik por ai I dështon,...

   Mahnitėse:Miqėsi tė tillė nuk keni parė kurrė(Video)

   Një grup i cjepve dhe rinoqerotëve kanë formuar një...

   E keni menduar ndonjėherė se si duket fabrika e parave? Ja pamjet (Video)

   Në disa video të publikuara në internet shihen metoda se si...

   OK KIDS
   7 fakte interesante pėr Cristiano Ronaldon

   Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo përveç aftësive të jashtëzakonshme në fushë, ai është i veçantë edhe në shumë gjëra tjera që ndoshta nuk keni qenë...

   Me Shume

   A i keni ditur kėto gjėra mė parė?

   Një mendje kureshtare është e “uritur” për...

   Tigrat e adhurojnė ujin dhe notin

   Megjithëse ata jetojnë në tokë, tigrat e adhurojnë...

   Atdheu ynė ėshtė kjo tokė

   Uji i lumit Ibër Është pasuri jetësore, Ujiten ara e...

   >