Kosova Sot

Pas pavarësisë, VETTING-u do të ishte arritja më e madhe

Lajme >

BURJANI:Si e tillë kjo drejtësi s'mund të merret me njerëzit problematikë të politikës dhe me milionerët që u pasuruan me krim e me korrupsion! "Ngritja dhe vënia në funksionim e...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Shakira kushton 1.5 milion euro, Bahtiri thotë se ajo në Kosovë këndon pa para

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, po planifikon ta sjellë...

Vrasja në Reçicë të Tetovës, burri akuzohet për tri vepra penale

Kallëzim penal është ngritur kundër burrit nga...

Nuk i kanë numrat: Kuvendi i Maqedonisë shtyn seancën për ndërrimin e emrit

LSDM u ka bërë thirrje deputetëve të gjitha partive të...

I kërkonte 2500 euro për mospublikim të fotografive imtime, policia e arreston

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar një person në...

MSA e përmbushur vetëm 12 përqind

Komunat e Kosovës kanë përmbushur 67 përqind të...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

   A duhet zbardhur vrasjet e pasluftës nga Gjykata Speciale?

   • Po
   • Jo

     VIP of the Day

     Elita
     VIP

     Nora Istrefi mahnitëse e veshur në të bardha(Foto)

     Këngëtarja Nora është ajo e cila gjithmone vishet me shumë stil.  Në çdo ditë  Istrefi di të përshtatet aq mirë me vendin sa sytë  të mbesin tek ajo, shkruan Kosova Sot Online.  Nora edhe këtë  herë në  flladin e vjeshtës duket e jashtzakonshme në të bardhë, e si gjithmonë me linjat trupore perfekte  të...

     VIP

     Shikoni si duket Xhensila pa pikë grimi(Foto)

     Para pak muajshë këngëtarja Xhensila Myrtezaj është bërë...

     VIP

     Xhesika Ndoj “trondit” rrjetin me foton e publikuar së fundmi(Foto)

     Xhesika Ndoj ka realizuar disa këngë e videoklipe, por ajo më tepër njihet...

     VIP

     Sa e bukur

      Demi Rose shkëlqen për brendin irlandez Ajo është emërtuar si...

     Femra

     3 MASKA NATYRALE KUNDËR RRUDHAVE

     3 MASKA NATYRALE KUNDËR RRUDHAVE Jemi të sigurt se kjo temë, kur lëkura e...

     Shëndetësia

     SHURUPI SHËRUES PËR HEDHJEN E GURËVE NGA VESHKAT

     Secili që ka përjetuar gurët në veshka e dinë sa me dhimbje...

     Shëndetësia

     Ilaçet natyrale për hemorroidet e jashtme dhe të brendshme

     Venat e ënjtura dhe të zgjeruara në pjesën e fundit të zorrës së...

     Reçeta

     Receta e Cekës: Sallatë nga patatet

     PËRBËRËSIT:  1 kg patate,  1 kokë sallatë e...

     Sport
     • Meite i Torinos në radarin e Interit

      Soualiho Meite pëlqehet shumë nga Interi. Sipas FcInterNews.it klubi zikaltër është duke e ndjekur me kujdes francezin që iu bashkua Torinos në verën e 2018. Flitet se Torino e vlerëson...

      Më Shumë
     • Barcelona kërkon ta transferojë yllin e Tottenhamit në janar

      Barcelona është duke e shqyrtuar mundësinë transferimit të qendërmbrojtësit të Tottenhamit, Toby Alderweireld, qysh në afatin kalimtar të janarit. Kontrata e 29-vjeçarit përfundon në...

      Më Shumë
     • Wenger: Bayerni duhet ta mbështes Kovacin

      Ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger u ka kërkuar zyrtarëve bavarez që ta mbështesin trajnerin, Niko Kovac. Strategu francez që u largua pas 23 vjet drejtimi të klubit anglez, ka qenë i lidhur me punën e...

      Më Shumë

     Lacazette: Premierliga ka më shumë spektatorë se tifozë

     Sulmuesi francez i Arsenalit, Alexandre Lacazette, e ka pranuar se atij...

     Spanja do të gjobitet nga UEFA, tifozët e fishkëllyen himnin e Anglisë

     Pasi që tifozët e Kombëtares së Spanjës e kishin...

     Juventus ka gati plot 50 milionë euro për talentin holandez

     Juventusi ka interesim serioz për Matthijs De Ligt. Sipas...

     Shqipëria në krizë golash, vetëm dy të shënuara në gjashtë ndeshje

     Vetëm dy gola të shënuar në gjashtë ndeshjet e fundit...

     Dy javë nga themelimi, triumfuan bindshëm në Ligë të Kosovës

     Klubi i hendbollit Ferizaj në konkurrencën e femrave, nuk ka as dy...

     NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

     Opinione

     Si u vështirësua shpëtimi i rendit liberal botëror?

     Shkruan: WOLFGANG MUNCHAU  Politikanët, si: Donald Trump, Viktor...

     Rrena e madhe zinxhirore

     Shkruan: NOURIEL ROUBINI Nuk është çudi që sa...

     Dossier

     Konferencat Ballkanike në vitet ’30, demonstrimi i parë i bashkëpunimit rajonal

     Pakti Ballkanik, që nuk u realizua dot në vitet ’20, u rimor në vitet ’30 të shekullit të kaluar me organizimin e katër Konferencave Ballkanike. Ato ishin të parat e këtij lloji në...

     Planeti X

     Realizohet teleportimi në 100 kilometra!

     Teleportimi, pa marrë parasysh se kryesisht paraqet një tematikë fantastikeshkencore, në realitet nuk është fiksion, apo ndonjë lajm i ri. Ajo që është e re, është se u realizua një...

     Realizohet teleportimi në 100 kilometra!

     Teleportimi, pa marrë parasysh se kryesisht paraqet një tematikë...

     Qyteti i luanëve

     Dyzet metra nën ujë, në provincën kineze Zhejiang, gjendet...

     Frika shkatërron jetën

     Një profesor i psikologjisë thoshte se 80% e vendimeve janë...

     Shkencëtarët nga Australia zbulojnë sinjale misterioze nga universi

     Duke përdorur radio-teleskopë, studiuesit australianë zbuluan...

     Auto&Tech
     "Golfi" i Shkoda do të quhet Scala

     Vetura e re kompakte do të ketë premierën deri në fund të këtij viti. Pas zbulimit të siluetës, Shkoda gjithashtu shpalosi emrin e modelit të ri që vjen nga fjala latine "Scale" dhe...

     Më Shumë

     "Gjurmët e garave" sërish në modë: Fiesta ST-Line në edicionin kuq e zi

     Detajet dekorative të dizajnuara mirë dhe të ngulitura mund...

     Bëhen 35 vite nga telefonata e parë mobile

     Aktualisht në botë sipas të dhënave të GSMA ka mbi...

     OnePlus 6T vjen me Snapdragon 845 dhe 8GB RAM

     Para debutimit të planifikuar për datën 30 nëntor, OnePlus...

     KOSOVA SOT TV
     Mbolli trëndafila të ngulur në patate, ja çfarë ndodhi pas 7 ditësh (Video)

     Me ndihmën e këtij triku gjenial, ju do të bëni që trëndafilat të rriten më shpejtë dhe të kënaqeni me ta për më gjatë.   E gjitha çfarë ju duhet për...

     Më Shumë

     Juria shokohet nga vallëzimi që e bëjnë motër e vëlla (Video)

     Kur dy njerëz ngjiten në skenë dhe prezantohen si vëlla e...

     Luani bilardo? Kujdes, ky qen mund t’ju mundë! (Video)

     Nuk përdor tak, siç i thonë shkopit të bilardos, por...

     Dalin pamjet, ja momenti kur Melania Trump goditet nga një elefant (Video)

     Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania...

     OK KIDS
     Fakte interesante dhe zbavitëse nga historia

     Historia mund të jetë e mërzitshme si lëndë mësimore, por  “Kosova Sot Online” ju sjell disa fakte shumë zbavitëse nga të cilat mund të mësoni pak nga historia. Lufta më...

     Me Shume

     Fakte interesante për macet

     Nëse ju mendoni se dini çdo gjë rreth maceve, do ta...

     Pse flokët e lagura duken më të errëta se ato të thatat?

     Shumë gjëra janë të errëta, kur lagen: toka, kopshti,...

     Flutura

     Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

     >