Kosova Sot

10 kallėzime penale u bllokuan nė Prokurorinė e Prishtinės

Lajme >

Hetimi i prokurorëve dhe gjyqtarëve që bëjnë shkelje Një Komision do të bëjë vlerësimin e rasteve të ngjashme “Shumica e atyre lëndëve kanë  kaluar dy-tri vjet...

11 orë e 56 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Pesė nė pranga pėr falsifikim, mes tyre edhe 'Del Piero' shqiptar

Tre persona janë arrestuar me urdhër të Prokurorisë, pasi...

30 minuta më parë

E deklarojnė tė vdekur 92-vjeēaren, por ajo ishte gjallė

Një grua 92 vjeçe u deklarua e vdekur në Emmen të...

35 minuta më parë

Bllokohet magjistralja Prishtinė-Pejė (Foto)

Kjo e premte ka shkaktuar probleme të mëdha për qarkullim...

40 minuta më parë

Rezoluta e AAK-sė, shembė ēdo gjė qė ėshtė arritur nė Bruksel, thotė Gjuriq

Pas propozimit të rezolutës për gjenocidin në Kosovë...

51 minuta më parë

Testohet vaksina kundėr virusit Ebola

Një vaksinë eksperimentale po testohet te mijëra njerëz...

55 minuta më parë

Xhihadisti Jon ėshtė gjallė dhe fshihet nė Siri

Zyrtarët amerikanë kanë thënë se sipas të...

1 orë e 3 minuta më parë

1 EURO =

1.10

USD

140.26

ALL

0.71

GBP

1.06

CHF

6.85

CNY

136.63

JPY

70.47

INR

1.50

AUD

3.05

TRY

4.05

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Irina, sensuale nė fotosesionin e ri (Foto)

Ajo është një ndër modelet më të kërkuara në botë, ndaj nuk është çudi që Irina Shayk di të jetë shumë provokuese në pozat e saj. Bukuroshja ruse, së fundmi është parë duke pushuar, por  ajo ka gjetur kohë edhe të realizojë një fotosesion të ri, transmeton Kosova Sot Online. Shayk, e cila para disa muajsh është lidhur me aktorin Brandley Cooper, ka shfaqur gjithë sensualitetin e saj teksa...

VIP

Nėna Drenushė…

Drenusha Latifi e cila është bërë nënë dje, vazhdon ta...

Shėndetėsia

Pėr kėtė “bombė” antivirusale ju nevojiten tre pėrbėrės

Vjen një periudhë e vitit kur më shumë duhet të kujdesemi për...

Femra

Trendi i ri veror: Zbulimi i komblikut

Së pari zbulohej pjesa anësore e gjoksit, më pas pjesa e poshtme e së fundi...

VIP

Cyrus si njė sirenė pėr kampanjėn e bamirėsisė (Foto)

Ka disa vjet prej se Miley Cyrus nuk po i mban flokët e gjata, duke preferuar më...

VIP

Taylor dhe Clavin do tė martohen, por pa kontratė martesore

Taylor Swift dhe Clavain Harris planifikojnë të martohen.  Mirëpo ajo...

Shėndetėsia

Tė gjithė e kemi nė shtėpi: Shėron pezmatimin e fytit, zbokthin dhe largon aknet

Ndoshta nuk e keni ditur, por uthulla e mollës përmban thartirën që ndihmon...

Dashuri

Ja pse jeni ende vetėm

Më poshtë gjeni pesë arsye se pse mund të mos e keni gjetur ende shpirtin...

Sport
 • Mourinho dėshiron trofeun e parė sezonal

  Superkupa e Anglisë është objektivi i radhës për Chelsea-in e Jose Mourinhos. Blutë e Londrës janë gati për finalen e Community Shield ku këtë të Dielë do të kenë...

  Më Shumë
 • Zyrtare: Jovetiq te Interi

  Mungonte vetëm zytarizimi por tashmë ka ardhur, Stevan Jovetiq është futbollisti më i ri i Interit. Blerja e sulmuesit malazez nga Manchester City u bë e ditur nga vetë klubi zikaltër me një...

  Më Shumë
 • Balotelli rikthehet nė Seria A! Ja ku mund tė luajė sezonin e ardhshėm

  Mario Balotelli mund të rikthehet të luajë në Serie A. Agjenti i njohur Mino Raiola i cili është menaxheri i tij dhe shumë yjeve botërorë ia ka propozuar Balon Lacios. Lotito pati deklaruar pak...

  Më Shumë

Historia e kėtij futbollisti ėshtė e jashtėzakonshme!

Një vend shumë i vogël, më i vogli në të...

1 orë e 32 minuta më parë

‘Tigri’ i “Plisave”: Ja pse i sulmuam polakėt

Albert Kastrati, i njohur si ‘Tigri’ ka folur lidhur me...

2 orë e 8 minuta më parë

Hysaj firmos pėr 5 vjet me Napolin

Elseid Hysaj është zyrtarisht një futbollist i Napolit. Më...

2 orë e 26 minuta më parë

Pogba pranon sfidėn, do tė jetė ai lideri i mesfushės bardhezi

Për Paul Pogba, ky parashikohet të jetë viti i konfirmimit...

2 orë e 40 minuta më parë

Zyrtare: Aubameyang rinovon me Dortmundin deri mė 2020

Sulmuesi Pierre-Emerick Aubameyang ka rinovuar kontratën me Borussia...

2 orë e 57 minuta më parë

Ja ēfarė thotė Guardiola pėr largimin nga Bayerni

Pep Guardiola ka komentuar mbi zërat e merkatos që e shohin larg...

3 orë e 0 minuta më parë
Opinione

Evropianizimi i politikės sė Gjermanisė

 ANALIZË Shkruan: Joschka Fischer Një BE më...

Kėtu kultivohet politika e tjetėrsimit, e paaftėsisė pėr tė vetėvendosur!

Shkruan: Isuf B.Bajrami Nga po shkon Kosova? "Njeriu nuk...

Eksperimenti i dėshtuar i Eurozonės

Shkruan: Kevin Hjortshøj O’Rourke Fuqizimi i ekstremistëve...

Ja pse do tė funksionojė marrėveshja me Greqinė

Shkruan: Anatole Kaletsky Kriza me borxhet Asnjëherë nuk...

Dossier

Ethet e Presidentit/ Lista e ēmendur e kandidatėve pėr Shtėpinė e Bardhė

Në garën për Shtëpinë e Bardhë të 2016 janë “dinastikët”, por edhe shumë politikanë pakashumë ambiciozë, pakashumë seriozë, pakashumë fajkoj, pakashumë...

Planeti X

UFO-ja e rrėzuar 14 000 vjet mė parė

Anomalia e Detit baltik është një formacion rrethor me diametër rreth 60 metra në fund të Detit baltik, i zbuluar nga Peter Lindberg, Dennis Åsberg dhe ekipi i zhytësve suedezë “Ocean X”...

UFO-ja e rrėzuar 14 000 vjet mė parė

Anomalia e Detit baltik është një formacion rrethor me...

Tre tė rinj pushtohen nga djajtė teksa po luanin sė bashku

Tre njerëz kanë përfunduar në spital, pasi që...

Kimisti thotė se shkencėtarėt nuk e kuptojnė evolucionin

Dr. James Tour e kupton mikroevolucionin, të cilin shpeshherë e...

Adoleshenti vėren njė rreth tė ēuditshėm, tė zi

Data: 23 korrik, 2015 Vendi ku është parë kjo: Notingem,...

Auto&Tech
Dorėhiqet shefi i Toshiba-s, falsifikonte bilancet

Shefi ekzekutiv i Toshiba-s, Hisao Tanaka, dha dorëheqjen pas skandalit të zbuluar së fundmi, ku kompania falsifikonte bilancet. Kompania kishte deklaruar fitime me vlerë 1.2 miliardë dollarë gjatë gjashtë...

Më Shumë

Ky ėshtė droni i Facebook qė do tė sjellė internet nė tė gjithė botėn (Foto)

Inxhinierët e rrjetit gjigant social thonë se e kanë...

2 orë e 35 minuta më parë

Facebook urdhėrohet tė lejojė pseudonimet nė Gjermani

Një mbikëqyrës i Facbook-ut në Gjermani urdhëroi...

3 orë e 20 minuta më parë

Ja pėr ēfarė na duhet Keyboard Privacy

Google Chrome sjell risinë e re me emrin Keyboard Privacy, e cila maskon...

4 orë e 37 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
10 Sportet ekstreme mė tė jashtėzakonshme

Rreziku është eksperienca bazike e slitës. Mendoni për kete, nese nuk do të kishte rrezik dhe adrenalinë gjat ngjitjes, rrotullimeve dhe shpejtësisë, teksa ngjiteni në kullën e slitës...

Më Shumë

Nuk po mund tė zgjoheni lehtė nė mėngjes? Ky shtrat ėshtė zgjidhja juaj! (Video)

Sikur të gjithë njerëzit e tjerë në botë, edhe ju...

2 orë e 47 minuta më parë

Kur transmetimi live, shkon pėr djall...

Këto janë disa nga rastet më qesharake kur, moderatorët e...

2 orë e 59 minuta më parë

Video e dhunės! Ja si i sulmuan ‘Plisat’ tifozėt polakė

Dhuna e ushtruar nga tifozeria shqiptare dhe hedhja e sendeve të forta me...

3 orë e 39 minuta më parë
OK KIDS
Sigurisht nuk e keni ditur...

1. Kungulli më i madh që ka ekzistuar ndonjëherë, është rritur në vitin 1992, në periferi të Uashingtonit dhe peshonte mbi 375 kg. 2. Pema më e madhe e Krishtlindjeve ishte bredhi...

Me Shume

Fakte interesante pėr Turqinė

Sipërfaqja: 79.450 km2 Popullata: 72.893.000 Popullsia mbi 65...

A e dini se ...

-Edhe pse të identifikuara me Skocinë, gajdet në të...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...