Tre persona të maskuar dhe me armë futen në banesë, dhunojnë dhe terrorizojnë familjarët - Lajme - Kosova Sot
Tre persona të maskuar dhe me armë futen në banesë, dhunojnë dhe terrorizojnë familjarët

Tre persona të maskuar dhe me armë futen në banesë, dhunojnë dhe terrorizojnë familjarët

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Dortmund të Gjermanisë, ku autorë të saj janë tre shtetas shqiptarë.
Sipas asaj që bëjnë të ditur mediat lokale në Gjermani, shqiptarët të maskuar dhe me armë, kanë hyrë brenda një banese përmes derës së ballkonit dhe kanë terrorizuar familjarët.

Mësohet se në apartament, ishte një çift bashkë me fëmijët e tyre. Kryefamiljari u përpoq të ndalonte 3 autorët, por u rrah brutalisht nga ata.

Sipas policisë lokale, dy nga tre autorët kanë terrorizuar familjarët duke i kërcënuar vazhdimisht me armë.

Ata vodhën para dhe bizhuteri e më pas u larguan sërish nga dera e ballkonit duke humbur gjurmët

(Kosova Sot)

12 orë e 47 minuta më parë
20/06/18