Hashash në fshatrat e Shkodrës, shpallen në kërkim dy persona - Lajme - Kosova Sot
Hashash në fshatrat e Shkodrës, shpallen në kërkim dy persona

Hashash në fshatrat e Shkodrës, shpallen në kërkim dy persona

Policia e Shkodrës ka shpallur në kërkim dy shtetas si autor të dyshuar për kultivim të bimëve narkotike.

Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë në bazë të informacioneve policore, dhe monitorimit nga ajri, në fshatin Kir, në vendin e quajtur Plavra, Njësia Administrative Pult, Shkodër, gjatë kontrollit të territorit, u gjetën të kultivuara dhe asgjësuan me anë të djegies, gjithsejt 320 bimë narkotike të llojit Cannabis Sattiva.

Gjithashtu në lagjen Likaj fshati Bruçaj, në vendin e quajtur "Poshtë shkëmbit të majës Mgullës", Njësia Administrative Pult, Shkodër, gjatë kontrollit të territorit, u gjetën të kultivuara dhe asgjësuan me anë të djegies, gjithsejt 108 bimë narkotike të llojit Canabis Sativa fidanë.

Për këto raste u bë shpallja në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasve:

F. Sh. 29 vjeç, banues në fshatin Kir Shkodër,

R. K. 59 vjeç, banues në fshatin Bruçaj Shkodër,

Materialet hetimore iu referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale "Kultivimi i bimëve narkotike" parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

(Kosova Sot)

9 orë e 1 minuta më parë
21/07/18