​Trump dhe Macron pajtohen për bashkëpunim ndaj Koresë së Veriut - Lajme - Kosova Sot
​Trump dhe Macron pajtohen për bashkëpunim ndaj Koresë së Veriut

​Trump dhe Macron pajtohen për bashkëpunim ndaj Koresë së Veriut

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një bisede telefonike, u pajtuan që të bashkëpunojnë, për të zgjidhur krizën në Gadishullin Korean, njoftoi Shtëpia e Bardhë.

Trump dhe Macron folën për nevojën për t'u përballur me situata gjithnjë e më të rrezikshme ta shkaktuara nga sjellja destabilizuese e Koresë së Veriut.

 (Kosova Sot)

23 orë e 11 minuta më parë
21/07/18