Mos u habisni, ky është moti për sot në Kosovë - Lajme - Kosova Sot
Mos u habisni, ky është moti për sot në Kosovë

Mos u habisni, ky është moti për sot në Kosovë

Gjatë ditës së mërkurë në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vende –vende me vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 16-21 gradë Celsius.

Në viset malore temperaturat minimale do të lëvizin nga 1-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 12-17 gradë Celsius.

 Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, shtypja atmosferike gjatë gjithë kësaj periudhe do të shënoj ngritje graduale.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi maksimale deri 6m/s.

(Kosova Sot)

16 orë e 21 minuta më parë
26/09/18