Diell por ftohtë, ky është moti mbi Kosovë - Lajme - Kosova Sot
Diell por ftohtë, ky është moti mbi Kosovë

Diell por ftohtë, ky është moti mbi Kosovë

Moti sot mbi Kosovë do të shënojë një ngritje të lehtë, por temperaturat minimale akoma shënojnë në minus gradë.

Sot pritet mot i ngjashëm me dje, mirëpo temperaturat maksimale dhe minimale do të shënojnë rritje prej një gradë. 

Sot gjatë ditës temperaturat do të variojnë nga -2 gradë gjatë mëngjesit, deri në 8 gradë maksimalja.

Mot më i nxehtë pritet të mbajë nesër. Temperaturat maksimale do të shkojnë në 11 gradë, ndërkaq minimalja akoma do të qëndrojë nën zero.

Moti do të vazhdojë të rregullohet, e madje ditën e premte temperaturat do të shënojnë 14 gradë maksimalja.

(Kosova Sot)

19 orë e 26 minuta më parë
23/10/18