Tronditet sërish Manhatani: Sulmuesi qëllon një grua që po parkonte dhe më pas veten - Lajme - Kosova Sot
Tronditet sėrish Manhatani: Sulmuesi qėllon njė grua qė po parkonte dhe mė pas veten

Tronditet sėrish Manhatani: Sulmuesi qėllon njė grua qė po parkonte dhe mė pas veten

Një grua është qëlluar në stomak duke parkuar makinën e saj në Manhatan, para se i dyshuarit i armatosur të qëlluar veten.

Policia u thirr në ‘Astor Place’ rreth orës 7.50 sipas kohës lokale.

Dëshmitarët në vendin e ngjarjes deklaruan se dëgjuan tre deri katër të shtëna armësh.

Policia dhe ambulanca janë në vendin  e ngjarjes dhe kanë rrethuar zonën. 

Sulmi vjen pak pasi një tjetër sulmues varu 8 persona dhe plagosi 11 të tjerë, në një sulm terrorist me kamion, po më Manhatan të Nju Jorkut.

(Kosova Sot)

2 orë e 45 minuta më parë
18/01/18
aaaaaaaa