Rrëfimi prekës i Reshat Arbanës, për problemet me djalin: Nuk ka dhimbje më të madhe… - Lajme - Kosova Sot
Rrëfimi prekës i Reshat Arbanës, për problemet me djalin: Nuk ka dhimbje më të madhe…

Rrëfimi prekës i Reshat Arbanës, për problemet me djalin: Nuk ka dhimbje më të madhe…

Aktori i njohur Reshat Arbana pas një kohe të gjatë ka qenë në një emision televiziv,  ku ka folur për jetën, familjen dhe karrierën. Por ai ka bere nje rrefim te trishte ne lidhje me raportin e tij me te birin.

Është sigurisht shumë e vështirë po mos t’i hyjmë kësaj teme. Unë e kam pasur shumë të vështirë për disa gjëra që më kanë ndodhur me tim bir, që nuk dua t’i hyj kësaj teme, prind ai që e kupton që është prind duhet të mbajë përsipër edhe përgjegjësinë që ka si prind. Fëmija është dhimbja më e madhe për prindin, nuk ka dhimbje më të madhe, nuk të zë sytë asgje prej gjëje as pasuria as vlera, në fund të fundit do ikim një ditë e do mendojmë cdo lëmë pas edhe kjo ka rëndësi, unë cuditem me disa familje për disa që ti shkasë fëmija në këtë formë të kaloje në ekstreme të bëhet kriminel, ishalla nuk e kemi këtë fat”.

 

(Kosova Sot)

 

5 orë e 38 minuta më parë
16/10/18