Polici me drogë në Velipojë, Basha bën denoncimin e fortë: Mbrohej nga Habiljat, kurse tani… - Lajme - Kosova Sot
Polici me drogë në Velipojë, Basha bën denoncimin e fortë: Mbrohej nga Habiljat, kurse tani…

Polici me drogë në Velipojë, Basha bën denoncimin e fortë: Mbrohej nga Habiljat, kurse tani…

Kryedemokrati Lulzim Basha ka bere nje denoncim te forte lidhur me arrestimin e policit, si pjese e bandes se trafikut te droges, qe u arrestua sot ne operacionin e Vilunit.

Image

Postimi i Bashes 

Burime të sigurta informojnë se:

“Prel Enriko Zyla ka qenë i dënuar për trafik dhe shpërndarje droge në Romë, Itali, dhe ka vuajtur dënimin në burgun e Rebibbias.

Partnerët e kanë ngritur disa herë këtë cështje, por personi ashtu si shumë të inkriminuar të tjerë në Polici mbrohej nga HABILAJT në kohën e TAHIRIT dhe pas ardhjes së FATMIR XHAFËS kaloi nën mbrojtjen dhe shërbimin e vëllait të XHAFËS, AGRONIT.”​

 (Kosova Sot)

12 orë e 40 minuta më parë
26/09/18