Ujëvara e Niagarës është ngrirë tërsisht (FOTO) - Lajme - Kosova Sot
Ujëvara e Niagarës është ngrirë tërsisht (FOTO)

Ujëvara e Niagarës është ngrirë tërsisht (FOTO)

Përderisa Kanadaja dhe Amerika e Veriut po përballen me atë që meteorologët po e quajnë “i ftohti ekstrem”, disa njerëz i kanë bërë foto Ujëvarës së Niagarës e cila është ngrirë komplet dhe duket si një skenë e nxjerrë nga filmi Frozen.

Kjo zonë ka parë rënie ekstreme të temperaturave, por fotografitë e ujëvarës janë magjike.

Ujëvara e Niagarës në Ontario, Kanada, ndodhet afër kufirit me SHBA-në dhe tërheq rreth 14 milionë vizitorë çdo vit.

Image
Image

 

(Kosova Sot)

8 orë e 25 minuta më parë
24/09/18