Në këtë ditë të kësaj jave pritet të bie borë në Kosovë - Lajme - Kosova Sot
Në këtë ditë të kësaj jave pritet të bie borë në Kosovë

Në këtë ditë të kësaj jave pritet të bie borë në Kosovë

Vendi ynë gjatë pesë ditëve të ardhshme do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik.

Në këto kushte do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, vranësirat vende-vende do të shoqërohen me reshje të dobëta shiu, kurse në vise të larta reshjet e shiut do të jenë të përziera me borë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri 1gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet  3-10 gradë Celsius.

Dita e hënë parashihet të jetë më e nxehta, kurse e enjtja më e ftohta. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja  me shpejtësi 1-7m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. 


(Kosova Sot)

23 orë e 1 minuta më parë
20/10/18