Vritet një 36 vjeçar në Graqanicë - Lajme - Kosova Sot
Vritet një 36 vjeçar në Graqanicë

Vritet një 36 vjeçar në Graqanicë

Një person ka mbetur i vrarë në një lokal të fshatin Dobratin në magjistralen Lipjan-Janjevë pas të shtënave me armë, ka bërë të ditur Policia e Kosovës.

Sot rreth orës 03:00, Policia  ka marrë informacionin për një gjuajtje me armë në një lokal (Restorant),  që ndodhet në udhëkryqin Lipjan –Janjevë, saktësisht në fshatin Dobratin.

Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet  e nevojshme policore, ku kanë kuptuar se nga shkrepja e armës është plagosur një person dhe i njëjti është transportuar për tretman mjekësor në QKUK.

Viktima e këtij rasti

M. O.  36  vjeç, mashkull, shtetas i Republikës se  Kosovës,

duke mos mundur tu përballoj plagëve të shkaktuara nga arma e zjarrit ka ndërruar jetë.  Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor i QKUK-së rreth orës 04:00.

Trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë ligjore për autopsi,  ndërkohë që hetuesit rajonal janë duke punuar  për të ndriçuar dhe sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me rastin .

Personi i dyshuar për këtë rast ndodhet në arrati, ai është identifikuar dhe po kërkohet nga ana e policisë. Shtëpia e tij është kontrolluar nga njësitet policore ku janë konfiskuar dy armë:

•             Një pushkë e tipit M48 (me leje) dhe

•             një revole e tipit TT (dyshohet të jetë përdorur në rastin në fjalë).

 

(Kosova Sot)

5 orë e 57 minuta më parë
21/10/18