Bëhuni gati, së shpejti fillojnë reshjet e dëborës në të gjithë territorin shqiptar - Lajme - Kosova Sot
Bëhuni gati, së shpejti fillojnë reshjet e dëborës në të gjithë territorin shqiptar

Bëhuni gati, së shpejti fillojnë reshjet e dëborës në të gjithë territorin shqiptar

Meteoalb ka paralajmëruar se shumica dërrmuese e territorit të Shqipërisë do të “pushtohet” këtë mbrëmje nga reshjen e dëborës së intensitetit të ulët dhe mesatar.

Reshjet e shiut gjithashtu do të jenë prezentë në zonan e ulëta në perëndim dhe pjesën bregdetare të territorit shqiptar, ndërsa bora do të prekë kryesisht veriun dhe juglindjen e vendit.

E enjta pritet po ashtu që të jetë një dibët e karakterizuar nga vranësirat, reshjet e shiut si dhe të dëborës.

Në orët e mëngjesit të së nesërmes pritet të ketë një kthjellim të motit, i cili gradualisht do të përfshijë fillimisht Veriun e më pas Qendrën e territorit shqiptar në orët e mesditës.

(Kosova Sot)

1 orë e 35 minuta më parë
19/10/18