Policia tregon sa ishte vlera e arit e grabitur dje në qendër të Prishtinës - Lajme - Kosova Sot
Policia tregon sa ishte vlera e arit e grabitur dje në qendër të Prishtinës

Policia tregon sa ishte vlera e arit e grabitur dje në qendër të Prishtinës

Policia e Kosovës ka njoftuar se të hënën pasdite janë grabitur stoli ari në vlerë rreth 5000 euro në një argjendari në rrugën “Tringë Smajli” në Prishtinë.

Sipas njoftimit zyrtar, grabitja u krye nga tre persona të panjohur dhe të armatosur, të cilët morën arin nën kërcënimin e armës.

Policia ka theksuar se të dyshuarit janë larguar nga lokali duke shtënë me armë zjarri, në drejtim të panjohur.

(Kosova Sot)

19 orë e 5 minuta më parë
16/11/18