Kosova Sot

Tė hėnėn seanca pėr Specialen

Lajme >

Kryesia e Kuvendit pas një debati të ashpër ka vendosur që të hënën nga ora 10:00 të mbahet seanca për Gjykatën Speciale, raporton gazetari i gazetës "Kosova Sot". Debat i...

17 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Milionerėt qė plaēkitin vozitėsit

Nuk është krejt e rastësishme se pse po shtyhet...

15 minuta më parë

Tė hėnėn seanca pėr Specialen

Kryesia e Kuvendit pas një debati të ashpër ka vendosur që...

17 minuta më parë

E pabesueshme / Shikoni se si emigrantėt tentojnė tė kalojnė nė Angli (Foto)

Të kapur pas tavanit të një kamioni, ndërsa ai drejtohej...

24 minuta më parë

Sonte mund tė shijoni spektaklin e Hėnės Blu

Astrologët dhe astronomët janë të entuaziamuar: sot...

44 minuta më parë

Tėrmkolli thotė se nėse lėshohen letėrnjoftime nė gjuhėn turke kjo ėshtė katastrofė

Deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, në seancën e sotme...

58 minuta më parë

Autori i vrasjes nė Vushtrri mė 2013, dėnohet me 15 vjet burgim

Në Gjykatën Themelore të Mitrovicës, një trup...

1 orë e 13 minuta më parë

1 EURO =

1.10

USD

140.22

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.82

CNY

136.41

JPY

70.41

INR

1.51

AUD

3.06

TRY

4.03

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Kush ėshtė personi mė i veēantė nė zemrėn e Teutės? (Foto)

Ditë më parë, ajo festoi ditëlindjen e 33-të dhe tha se tani ndihet më mirë se asnjëherë më parë. Ndarja nga ish-bashkëshorti i saj duket se e bëri edhe më të fortë aktoren Teuta Krasniqi. E ngushëllimi i saj më i madh është vajza e saj dhe Bleros, vogëlushja Tara, transmeton Kosova Sot Online. Kështu të paktën mund të kuptojmë nga postimet e Teutës në rrjetet...

VIP

Cili ėshtė synimi i radhės i Morenės?

Morena Taraku nuk di të ndalet. Ajo siç duket po paralajmron edhe diçka...

Shėndetėsia

Lėngu qė djeg kaloritė dhe shkrin yndyrėn

Grejpfruti përmban shumë ujë dhe natrium, që trupit i sigurojnë...

Femra

Bėjeni vetė maskėn tuaj pėr detoksimin e fytyrės

Nëse dëshironi ta hiqni dukjen e lodhur dhe të fryrë të fytyrës,...

VIP

Adelina e bėn edhe mė nxehtė (Foto)

Ajo një muaj më parë publikoi këngën e saj më të re “Jo...

VIP

Shihni banesėn luksoze tė Taylor Swift (Foto)

Këngëtarja e famshme botërore Taylor Swift po arrinë të dëshmojë...

Dashuri

Shpreheni dashurinė edhe kėshtu

Në pyetësorin e fundit të bërë për studimin në ”The Open...

Sport
 • Pekini do tė jetė nikoqir i Lojėrave Dimėrore Olimpike 2022

  Komiteti Ndërkombëtar Olimpik ka zgjedhur Pekinin nikoqir të Lojërave Dimërore Olimpike të vitit 2022. Pekini ka mundur kandidatin tjetër finalist, qytetin Almaty të Kazakistanit me 85 vota të...

  Më Shumë
 • UEFA nis hetimin pėr ndeshjen Kukės - Legia Varshavė

  UEFA nisi sot një hetim për ndeshjen e Ligës së Evropës mes Kukësit dhe Legia Varshavës, e ndërprerë në minutën e 52-të për shkak të rrëmujave që krijuan...

  Më Shumë
 • Edhe ky klub anglez e dėshiron Shaqirin

  Ylli kosovar, Xherdan Shaqiri është duke u kërkuar edhe nga një skuadër tjetër e Premierligës Angleze. Është Crystal Palace, që së fundmi ka shprehur interesimin për shërbimit e...

  Më Shumë

Lojtari i skuadrės polake, injoron kėshtu me shqiptarėt (Foto)

Onrej Duda, lojtari polak që u godit me një gjësend në...

53 minuta më parë

Kryetari i ‘Plisave’ i pėrfshirė nė rrahjen me tifozėt polak (Foto)

Kreu i tifogrupit nga Prishtina "Plisat", Albert Kastrati, ka...

1 orë e 5 minuta më parë

Kukėsi-Legia, ja ēfarė thotė policia pėr pėrleshjen

Policia e Tiranës, me anë të një njoftimi për shtyp,...

1 orë e 10 minuta më parë

Rashica debuton nė Ligėn e Evropės

Talenti i madh kosovar, Milot Rashica, ka debutuar në Ligën e...

1 orë e 19 minuta më parë

"Guardiola do tė ikė nga Bayerni, e zėvėndėson..."

Ish mesfushorin i Bayern Munchen dhe Kombëtares gjermane, Stefan...

2 orë e 13 minuta më parë

Ja si e komentojnė mediat polake incidentin nė stadiumin “Qemal Stafa”

Ndërprerja e ndeshjes në stadiumin “Qemal Stafa”...

3 orë e 57 minuta më parë
Opinione

Evropianizimi i politikės sė Gjermanisė

 ANALIZË Shkruan: Joschka Fischer Një BE më...

Kėtu kultivohet politika e tjetėrsimit, e paaftėsisė pėr tė vetėvendosur!

Shkruan: Isuf B.Bajrami Nga po shkon Kosova? "Njeriu nuk...

Eksperimenti i dėshtuar i Eurozonės

Shkruan: Kevin Hjortshøj O’Rourke Fuqizimi i ekstremistëve...

Ja pse do tė funksionojė marrėveshja me Greqinė

Shkruan: Anatole Kaletsky Kriza me borxhet Asnjëherë nuk...

Dossier

Ethet e Presidentit/ Lista e ēmendur e kandidatėve pėr Shtėpinė e Bardhė

Në garën për Shtëpinë e Bardhë të 2016 janë “dinastikët”, por edhe shumë politikanë pakashumë ambiciozë, pakashumë seriozë, pakashumë fajkoj, pakashumë...

Planeti X

A ėshtė vjedhur nga muzeu i Irakut dėshmia e ekzistimit tė alienėve?

Muzeu kombëtar irakian në Bagdad ishte plaçkitur në vitin 2003, pak pasi që forcat amerikane e morën qytetin. Me këtë rast u vodhën rreth 15,000 eksponate të civilizimeve të vjetra të...

A ėshtė vjedhur nga muzeu i Irakut dėshmia e ekzistimit tė alienėve?

Muzeu kombëtar irakian në Bagdad ishte plaçkitur në vitin...

Njė tregim i vėrtetė rreth rrėmbimit tė djajve

Çka i ndodhi Markut, i cili nuk beson në fantazma? Ka shumë...

Roveri i NASA-s vėren njė sferė tė alienėve nė Mars

A thua si do ta demantojnë kësaj here zyrtarët e NASA-s faktin...

Fshati i zhdukur

Në vitin 1930 erdhi deri te zhdukja e të gjithë banorëve...

Auto&Tech
Google Translate shton 20 gjuhė tė tjera tek aplikacioni pėr pėrkthimin e tekstit me foto apo video

Aplikacioni Google Translate për pajisjet iOS dhe Android do të marrë një përditësim madhor në ditët në vazhdim. Së pari, Google ka shtuar 20 gjuhë të tjera tek veçoria e...

Më Shumë

“2016 Honda Accord”, limuzinė dhe “coupe”

Teknologjitë e reja, duke përfshirë edhe “Apple...

1 orë e 43 minuta më parë

‘Angry Birds 2' nė dispozicion pėr pajisjet Android dhe iOS (Video)

Loja më popullore e kompanisë Rovio, Angry Birds, e krijuar në...

13 orë e 25 minuta më parë

Volkswagen prodhuesi mė i madh i makinave, merr kurorėn nga Toyota

Volkswageni gjerman, në gjashtë muajt e parë të këtij...

15 orë e 28 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Kjo video do t'iu shkrijė sė qeshuri (Video)

Jeni gati për të parë dështimet e javës? Është koha të shihni një tjetër episod që përmban momentet më gazmore të përmbledhura në një video. Shihni...

Më Shumë

Futboll, pėrplasja e frikshme e lojtarit (Video)

Gjate nje ndeshje ne kampionatin egjiptian, lojtari afrikan Rodi Ndaye pas nje...

3 orë e 52 minuta më parë

Fluturimi sekret mbi Korenė e Veriut: Fluturoni mbi Pyongyang (Video)

Koreja e Veriut është ende një vend sekret që mund të...

15 orë e 8 minuta më parë

Prekėse, ja reagimi kur sheh fytyrėn e tij pas 7 vitesh (Video)

Në video do të shikoni reagimin e një...

15 orë e 19 minuta më parë
OK KIDS
A e dini se ...

-Edhe pse të identifikuara me Skocinë, gajdet në të vërtetë janë një instrument shumë i lashtë, që në Britani ishin sjellë nga romakët. -Buburrecat e Amazonës vjedhin...

Me Shume

Bėje dorėzėn tėnde tė tėlyenit

Temperatura e brendshme e pinguinëve është 37.8 °C deri 38.9...

A e dini se ...

-Albatrosi mund të flejë edhe duke fluturuar me shpejtësi deri...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...