Kosova Sot

Kėrkimi i fatit dhe shpėtimit te Teqeja e Mirosalės

Lajme >

Objekti i kultit të para 500 vitesh i reziston kohës Disa kërkojnë shërim për sëmundje dhe falje të fëmijëve Në fshatin Mirosalë të Ferizajt, diku thellë në fshat aty...

17 orë e 43 minuta më parë

Kadiu qė u bė sheh

8 orë e 23 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Zjarri pėrfshinė Fierin dhe Lezhėn, kėrkohet ndėrhyrje nga ajri

Mbrëmjen e sotme edhe pse janë ende të paqarta shkaqet,...

2 orë e 54 minuta më parë

Zbulim i rrallė nga “miniera” Konica: Harta e trojeve shqiptare e vitit 1902 (Foto)

Në fushën e hartografisë, trojet shqiptare janë shfaqur...

3 orë e 4 minuta më parë

Pedofili, foto me 12-vjeēaren qė e pėrdhunoi prej vitesh

Kjo është fotografia që do të shkaktojë të...

3 orë e 15 minuta më parë

Pėr tė rritur sigurinė e fluturimeve, NASA pėrplas qėllimisht aeroplanėt! (Video)

Në muajt e fundit, shumë fluturime me aeroplanë kanë...

3 orë e 17 minuta më parë

Maqedonia jashtė BE-sė edhe pėr shumė kohė…

Deklarata e fundit e kryeministrit, Nikolla Gruevski dëshmon se Maqedonia...

3 orë e 36 minuta më parë

A po sjell telashe Beerfest-i pėr qytetarėt?

Festivali veror në Prishtinë “BeerFest Kosova”, i cili po...

3 orë e 43 minuta më parë

1 EURO =

1.10

USD

139.63

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.82

CNY

136.03

JPY

70.23

INR

1.50

AUD

3.04

TRY

4.03

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Vesa e Big Basta caktojnė datėn e dasmės

Me sa duket distancat e vazhdueshme, nuk e kanë zbehur aspak dashurinë e tyre, madje kanë shtuar bindjen se duhet të jenë përjetë bashkë. Këngëtarja Vesa Luma dhe i fejuari i saj Big Basta, emri i vërtetë i të cilit është Gerald Xhari, kanë vendosur ditën e dasmës. Ata do të martohen në muajin shtator më datë 12, ku do i japin fund beqarisë, duke nisur një rrugë të re së bashku. Megjithatë ajo...

Femra

7 produkte, tė cilat ndihmojnė, nėse keni flokė tė yndyrshėm

Flokët e yndyrshëm janë një sfidë shumë e rëndë, të...

VIP

Michelle Obama dėshiron tė jetė Beyonce

Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Michelle Obama do të...

Shėndetėsia

Dieta me ujė: Hani pemė e perime dhe humbeni gjysmė kilogrami ēdo ditė

Me ndihmën e dietës me ujë mund të humbni deri në gjysmë kilogrami...

VIP

Samanta e Skivi publikojnė 'SS' (Video)

Është publikuar kënga më e re e titulluar ‘SS’, e cila vjen në...

VIP

Dafina mezi pret tė bėhet nėnė (Foto)

Këngëtarja Dafina Zeqiri duket se i do shumë fëmijët. Ajo ka postuar...

Dashuri

Arsyet pse nuk duhet tė keni njė aferė me njė burrė tė martuar

Ndonjëherë, një mashkull i martuar duket se është “i duhuri”....

VIP

Anita sjell "Eklips"

Këngëtarja më e re në estradën tonë, Anita Musliu, ka lansuar...

Sport
 • Zhdrella te Feronikeli

  Edhe pse Besa e kishte zyrtarizuar, megjithatë ka qenë Feronikeli që e ka rrëmbyer Mentor Zhdrellën, i cili edhe zyrtarisht është futbollist i klubit nga Drenasi. Lajmi është konfirmuar nga faqja...

  Më Shumë
 • Messi kritikohet pėr ‘argėtim’ me diktatorin e Gabonit

  Lionel Messi është kritikuar nga Fondacioni për të Drejtat e Njeriut pas vizitës së tij në Gabon. Superylli i Barcelonës është fotografuar me diktatorin e atij vendi, Ali Bongo, të cilit i ka...

  Më Shumë
 • Mourinho nuk e pranon medaljen e humbėsit (Video)

  Menaxheri i Chelseat, Jose Mourinho, e ka hedhur medaljen e Community Shield pas humbjes nga Arsenali. Në ndeshjen e zhvilluar në Wembley, Blutë pësuan me rezultat 1-0, me golin e vetëm të shënuar nga Alex...

  Më Shumë

Di Maria nė Katar pėr teste mjekėsore (Foto)

Angel Di Maria tashmë është duke kryer testet mjekësore dhe...

3 orë e 30 minuta më parë

Fiorentina ‘bombardon’ Barcelonėn (Video)

Fiorentina ka arritur të shënojë dy gola të shpejtë...

4 orë e 23 minuta më parë

Shqipėri-Serbi, vendimi i FSHF lė pa bileta tifozėt kosovarė

Tifozët kosovarë të kombëtares shqiptare mund të...

5 orë e 3 minuta më parë

Fiton Liverpooli (Video)

Skuadra e Liverpoolit ka shënuar fitoren e radhës në ndeshjet...

5 orë e 10 minuta më parë

Formacionet zyrtare: Fiorentina – Barcelona

Barcelona përballet me Fiorentinën për të luajtur ndeshjen...

5 orë e 26 minuta më parë

Mancini: E duam Melon, por nuk e shesim Medelin

Roberto Mancini mendon se Felipe Melo do t’i sillte diçka më...

6 orë e 41 minuta më parë
Opinione

Ja ēka nuk kanė marrėveshjet me Greqinė dhe Iranin

ANALIZË Shkruan: Dominique Moisi Politika fryn rezultatin e...

Kosova rrezikon tė bjerė nė tirani

Shkruan: Ali Hertica Drejtimi i shtetit, një sfidë e...

Deri kur do tė na mungojė vetėdija pėr shtet dhe pėr pėrgjegjėsi?

Shkruan: Mr. Bislim Aliu Kosova nuk e ka merituar keqqeverisjen Askush...

Avokatėt e Depresionit

Shkruan: J. Bradford DeLong Politikanët i përsëritin...

Dossier

Botohet pėr herė tė parė/ Dostojevski: Ēfarė e rrezikon Ballkanin

Shpërbërja e perandorive të mëdha që arriti kulmin në Luftën e Parë Botërore, kishte filluar shumë kohë më parë dhe kishte në plan të parë ndarjen e rajonit të...

Planeti X

Kriminelėt-fėmijė mė tė kėqij nė botė

Zakonisht mosha e fëmijërisë është sinonim i naivitetit dhe mirësisë, por jo edhe në këto raste. Assesi! Jesse Pomeroy Jesse Pomeroy kishte vetëm 14 vjet kur, në vitin 1874, ishte...

Kriminelėt-fėmijė mė tė kėqij nė botė

Zakonisht mosha e fëmijërisë është sinonim i...

Fantazma Yancey

Yancey ishte një pionier i kohërave të vjetra, si dhe një...

Pesė pikėpamjet e ekspertit rreth fenomeneve psikike

Universi është i mbushur përplot me mistere, të cilat...

Fotografia e parė e “fėmijės me sy tė zinj”

Christine Hamlett, e cila pretendon se ka aftësi të...

Auto&Tech
Publikohen pamjet zyrtare tė Galaxy Note 5 dhe Galaxy S6 edge+

Evan Blass, i njohur si @evleaks, ka shfaqur në llogarinë e tij në Twitter fotot zyrtare të Samsung Galaxy Note 5 dhe Galaxy S6 edge+. Të dy telefonat priten të prezantohen më 13 gusht, ku Samsung do të...

Më Shumë

Rekord Botėror: Makina elektrike arrin shpejtėsi nga 0-100km/h pėr 1.779 sekonda (Video)

Makina elektrike E0711-5, e projektuar nga inxhinierët në...

3 orë e 59 minuta më parë

“Doku Tech” sjellė nė Prizren ndėrtuesin e anijes kozmike e astronauten e ardhshme

Qytetarët e Kosovës nuk do të kenë nevojë të...

7 orë e 3 minuta më parë

Huawei prodhuesi i tretė nė botė i telefonave, lė pas Microsoft-in

Sipas një raporti nga Strategy Analytics, Huawei është tani...

7 orë e 28 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Ja si reagon ky djalosh kur e kupton se e ka thyer telefonin (Video)

Ky fëmijë rus desh të tregonte se sa të fortë ishin pjesët mbrojtëse të celularit të tij por eksperimenti nuk i shkoi siç e kishte menduar. Ai e goditi telefonin me çekiç dhe e...

Më Shumë

Efektet e pabesueshme tė Coca-Colės! Ja ēfarė i ndodh pasi e hedh nė flokė (Video)

Coca-Cola përveç funksionit të saj kryesor duket se ka edhe...

5 orë e 34 minuta më parë

Alpinisti i ēmendur, 2500metra pa litar (Video)

Një alpinist atraktiv, është bërë tani ndër...

6 orë e 34 minuta më parë

Do tė kėrcej, nuk kėrcej…. ja kėrceva! (VIDEO)

Robert Paez para se të kërcejë ishte nervoz, i duhej...

7 orë e 7 minuta më parë
OK KIDS
Ē’janė inercia dhe lėvizja?

Ideja e inercisë aplikohet ndaj gjërave që lëvizin, sikur që janë topat, lakuriqët, avionët dhe automobilat. Çdo gjë që është në qetësi, i palëvizshëm, mbetet e...

Me Shume

Disa nga llojet e kafshėve helmuese

Kobra Cili është dallimi në mesin e kafshëve...

Miku mė i mirė i njeriut

Kush është miku, apo shoku më i mirë i njeriut? Qeni, me...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...