Kosova Sot

Investimet e bllokuara nga haraēvėnėsit e politikės

Lajme >

Ekspertët: Nevojitet Platformë kombëtare për investimet e huaja në Kosovë Shteti duhet të garantojë dhe të ofrojë lehtësira konkurruese Njohësit e ekonomisë deklarojnë se...

10 orë e 8 minuta më parë

Me njerėz si Kuēi nuk reformohet drejtėsia

Degradimi i sistemit gjyqësor dhe prokurorial Politika po e mban peng...

9 orë e 59 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Provokon Vuēiq, fėmijėve nga Kosova iu thotė se Beogradi ėshtė kryeqyteti tyre

“Serbia do të insistoj në Asociacioni i Komunave me...

10 minuta më parë

Kuvendi tė miratojė apo “gabojė” dy herė pėr Specialen

Vetëm një javë pasi që ishte rrëzuar amandamenti...

20 minuta më parë

Fillon ndėrtimi i TAP-it, vepra mė e madhe nė Shqipėri (Video)

Gazsjellësi Trans-Adriatik, investimi më i madh në...

29 minuta më parë

Kompanitė e Sigurimeve kundėr BQK-sė pėr uljen e Policės sė Sigurimit

Nëntë drejtorë të kompanive të sigurimeve...

30 minuta më parë

Basha nė Vjenė ngre shqetėsimin pėr zgjedhjet

Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së, Lamberto Zannier, u takua...

32 minuta më parë

Amfilohije do qė edhe Gjakova e Prizreni tė jenė nė Malin e Zi

Pas opozitës malazeze, lidhur me demarkacionin e kufirit Kosovë- Mali...

44 minuta më parë

1 EURO =

1.11

USD

140.17

ALL

0.71

GBP

1.05

CHF

6.89

CNY

136.33

JPY

70.42

INR

1.48

AUD

2.98

TRY

4.08

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Nėse do tė mbaheshin zgjedhjet nė fund tė kėtij viti apo fillimin e vitit tė ardhshėm, pėr cilin subjekt politik do tė votonit?

 • PDK
 • LDK
 • VV
 • AAK
 • NISMA
 • Asnjėrėn prej tyre
VIP

U divorcuan, por udhėtojnė bashkė (Foto)

Ditë më parë u raportua se një ndër çiftet më të dashura hollivudiane u divorcua. Por, sipas raporteve të fundit, Ben Affleck dhe Jennifer Garner kanë ikur me fëmijët e tyre në Bahame. Çifti, i cili vetëm një ditë pasi mbushi 10 vjet martesë, njoftoi se u divorcua thuhet të ketë udhëtuar drejt vendpushimit privat në Bahame për të qëndruar larg mediave, transmeton Kosova Sot Online. Një...

VIP

Genta vjen 'Shkurt e shqip' (Foto)

Këngëtarja Genta Ismajli është duke realizuar projektin më të ri, i...

Shėndetėsia

Bėjeni vetė ēajin qė largon aromėn e keqe nga goja!

Shmangini lëngjet agresive për shpëlarjen e gojës dhe përkujdesuni ta...

Shėndetėsia

Katėr simptomat e ēuditshme dhe trajtimi i tyre

Fryrja e stomakut, dridhja e duarve, vijat nën thonjtë e duarve dhe dhimbjet e...

VIP

Ēdo ditė e mė tė dashuruar (Foto)

Duket shumë qartë se lidhja ndërmjet Calvin Harris dhe të dashurës së...

VIP

Enca shan naten, ėmbėlsohet ditėn (Foto)

Në rrjetet sociale ajo është më e kërkuara dhe më e klikuara duke...

Dashuri

Pse meshkujt e refuzojnė seksin?

I jeni hedhur, ndërsa ai ju ka refuzuar? Jo vetëm se e ka lënduar egon, por ju...

Sport
 • 10 yjet qė kėrkohen nga PSG

  Paris Saint-Germain ka ambicie të mëdha. Madje, aq të mëdha sa që dëshiron të krijojë një prej skuadrave më të fuqishme në histori. Mediat franceze raportojnë se kampioni i Ligue 1...

  Më Shumë
 • Mustafi refuzon Barcelonėn (Foto)

  Mbrojtësi i Valencias, Shkodran Mustafi ka refuzuar mundësinë e transferimit në Barcelonë, për shkak se duhet të pres deri në janar të vitit 2016, në mënyrë që të debutojë me...

  Më Shumë
 • Aguero motivon Argjentinėn, ja ēfarė thotė

  Aguero beson se Argjentina do të triumfojë kundër Kilit në finalen e Kupës së Amerikës që do të luhet të shtunën në orën 22:00. “Kjo finale është mundësia e...

  Më Shumë

Ky futbollist shqiptar kushton 50 milionė euro

Qendërmbrojtësi i Valencias, Shkodran Mustafi kërkohet nga klube...

1 orë e 42 minuta më parë

Laporta: Ēėshtja “Pogba” e bėri klubin qesharak

Ish presidenti dhe kandidati për postin më të lartë...

2 orë e 2 minuta më parë

Ja cilin klub e refuzoi Ancelotti

Carlo Ancelotti në Barcelonë? Një mundësi e hedhur...

2 orë e 5 minuta më parë

Zyrtare, Falcao transferohet te Chelsea

Radamel Falcao është futbollist i ri i skuadrës angleze Chelsea....

2 orë e 27 minuta më parë

Paok365: Kaēe nuk duhet tė largohet

Faqja sportive “Paok365.net”, e dedikuar tërësisht...

3 orë e 28 minuta më parë

Liverpooli transferon talentin nga Barcelona

Skuadra e famshme angleze, Liverpool, nuk ka të ndalur. "The...

4 orë e 16 minuta më parë
Opinione

Njėherė ta lypin votėn, pastaj, kushedi, nesėr, Zot ruana, ta lypin kokėn...!

Shkruan: Riza Greiçevci GJITHË KJO LOJË E PAFYTYRË,...

"Kosova Sot" pėrherė ishte njė dritare e hapur pėr realitetin dhe mendimin e lirė

Shkruan: MR. Bislim Aliu  KJO KASTË E POLITIKANËVE PO E...

Kthimi i shpresės ekonomike

Shkruan: Margarita Kadriu Në vitin e tetë të...

Politika dhe politikėbėrja nė Kosovė, si pacienti nė vdekje klinike

Shkruan: Ragip Guraziu KËTË GJYKATË NUK KA FUQI MË KUSH...

Dossier

E panjohur/ Spiuni i famshėm shqiptar. Si u vodhi anglezėve “dokumente tė luftės” pėr t’ia shitur Hitlerit

Dosier/ Letërkëmbimi që zbulon shqiptarin i cili u bë i famshëm nga spiunimi, por emri nuk bëhet i ditur Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i...

Planeti X

Nė Malajzi gjenden gjurmė misterioze

Një varg gjurmësh, të ngjashme me gjurmët e njeriut, janë zbuluar në rezervatin e malit Endau. Gjurmët misterioze janë gjetur nga Sia Chwee Khim dhe burri i saj, derisa ishin duke vozitur përgjatë...

Nė Malajzi gjenden gjurmė misterioze

Një varg gjurmësh, të ngjashme me gjurmët e njeriut,...

Njė sekt amerikan thotė se me lutje i ngjall tė vdekurit

Një grup amerikanësh, të quajtur DRT, thonë se janë...

Legjenda britanike pėr qenin e zi

Legjenda për qenin e zi është njëra nga më të...

Shtėpia e re e njė familje ėshtė terrorizuar nga njė qenie misterioze

Si mund ta vëreni që një shtëpi është pushtuar?...

Auto&Tech
Chevrolet sjell ajėr tė kondicionuar pėr telefonin tuaj

Karikimi i telefonave përmes Wireless është duke u bërë një tipar mjaft i dëshirueshëm në makina ditët e sotme. Por Chevrolet duket se mendon se ky luks mund të paraqesë një problem:...

Më Shumë

Volvo rivalizon Mercedes S Class

Volvo duket se po punon për të sjellë...

1 orë e 35 minuta më parë

comScore: Apple vazhdon tė dominojė nė Amerikė

Firma e hulumtimit të tregut, comScore, ka publikuar shifrat e fundit...

2 orë e 27 minuta më parë

Ju mund tė nisni tani makinėn Hyundai nėpėrmjet Apple Watch

Pasi lëshoi aplikacionin e saj Android Wear në fillim të...

4 orë e 23 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Terror nė Afrikėn e Jugut, peshkaqeni sulmon kafazin e zhytėsve (Video)

Momente terrori gjatë një zhytjeje të xhiruar në ujë në Afrikën e Jugut. Një grup zhytësish, është sulmuar nga një peshkaqen i rrallë dhe i bardhë, i cili sulmoi hekurat e...

Më Shumë

Burri ngacmon seksualisht manekinėn e plastikės (Video)

Çudirat nuk kanë të sosur në botë. Kjo video e...

36 minuta më parë

Gjyqtarja-hajdutit: Ne kemi qenė shokė! Ai shpėrthen nė lot (Video)

Diçka e veçantë ndodhi në një sallë gjyqi...

2 orë e 35 minuta më parë

Nuk do e besoni se si e heq dhėmbin kjo vajzė (Video)

Kjo vajzë e vogël duket se nuk ka fare frikë. Mënyra se...

3 orë e 40 minuta më parë
OK KIDS
Fantazmat fluturuese

Materialet: -Kavanoz qelqi të zbrazët; -Ngjitës letre; -Shami letre të mëdha, të bardha; -Brushë për ngjyrosje; -Kapëse rrobash dhe një tel për tharjen e...

Me Shume

Basketbolli

Historia Loja e basketbollit ishte shpikur në dhjetor të vitit...

Si dekompozohet plastika?

Shumë ngadalë! Dr. Brian Anderson, që është profesor i...

Shkolla ime

Unë shkoj, Në shkollë, Mësoj  e...