Kosova Sot

Grabitqarėt e Qeverisė ia vėnė syrin Trustit

Lajme >

Kursimet pensionale, në rrezik nga ndryshimet ligjore Të gjendur përballë presionit të madh të drejtuesve të Shoqatave të luftës së UÇK-së që duan pagesat dhe për shkak...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Punonjėsit shėndetėsor kryejnė shėrbimet personale me autoambulancė (Foto)

Përderisa qytetarët kryejnë shërbimet personale me vetura...

ETA bėn thirrje pėr marrėveshje paqėsore me Francėn dhe Spanjėn

Organizata separatiste baske ETA rikonfirmoi distancimin e saj nga aktet e...

Zbulohen detaje tė reja pėr vrasjen e Elvis Pistės, u qėllua nga afėrsia

Kandidati për deputet Elvis Pista ishte qëlluar nga një...

Policia jep detaje pėr personin qė ra nga kati i 6-tė nė lagjen ‘Mati 1’

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti,...

Universitetet mė tė mira nė botė pėr vitin 2016

Gjysma e 50 pozitave të para të kësaj liste janë të...

Lu me studentėt: T'i jepet fund politikės konfliktuale

Ambasadori amerikan, Donald Lu ka qenë i pranishëm në një...

“Bota po thith ajėr tė ndotur”

Nëntë nga dhjetë njerëz në planet thithin ajër...

1 EURO =

1.12

USD

134.50

ALL

0.86

GBP

1.09

CHF

7.48

CNY

112.50

JPY

74.61

INR

1.46

AUD

3.34

TRY

4.12

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po financohen tė gjitha partitė politike nė Kosovė nga tė njėjtat mafio-biznese tė nėntokės?

 • Po
 • Jo

   Shkoi pėr t’i kontrolluar sytė, e kuptoi qė kishte tumor nė tru

   “Unë kam menduar se dhimbjet e kokës ishin si pasojë e...

   VIP

   Xhensila i kopjon fustanin Sofia Richie-t,kujt i rri mė mirė?(Foto)

   Sofia Richie,modelja 18 vjeçare ka marrë pjesë në hapjen e dyqanit të ri tëDolce & Gabbana  në Milano. Ajo është pare me një fustan të zi me dantelë ku dukej shumë bukur, por kjo nuk mbaron me kaq. Të nesërmen këngëtarja shqiptare Xhensila Myrtezaj ka postuar një foto në faqen e saj zyrtare në facebook, me po të njejtin fustan sikur të Sofia-s, shkruan “Kosova Sot Online”. Se kujt i rri më mire...

   VIP

   Transparentja

   Jessie Habermann ka zbuluar një pjesë të madhe të trupit të saj me...

   VIP

   Angelina Jolie: Ja ēfarė kam dashur gjithmonė nė jetė

   Aktorja e famshme Angelina Jolie, e cila gjatë javës që lamë pas u kthye...

   VIP

   Amber Rose sportive si kurrė mė parė(Foto)

   Amber Rose njihet për fizikun e saj me forma. Nuk është çudi që...

   Shėndetėsia

   Ushqimet qė ju lirojnė nga dhimbjet

   Pa marrë parasysh se jeni të lodhur nga puna, apo porsa jeni shëruar nga një e...

   Femra

   Ndryshimet nė lėkurė qė zbulojnė mungesėn e vitaminave

   Për t’u vërtetuar që me ushqim konsumoni mjaftueshëm materie të...

   fotogaleria

   Aktoret mė tė bukura tė tė gjitha kohėve

   Secila gjeneratë e Hollivudit i ka ikonat e veta të bukurisë, megjithatë,...

   VIP

   Kush po I dėrgon trėndafila Morenės? (Foto)

   Modelja dhe këngëtare e njohur Morena Taraku është mjaft e angazhuar fal...

   Sport
   • Allardyce jep dorėheqje nga Anglia

    Sam Allardyce nuk është më trajner i Anglisë, duke vendosur një rekord të zi pas ka udhëhequr ekipin e “Tre Luanëve” vetëm pwr 67 ditë. Trajnerin e ka fundosur një investigim i...

    Më Shumë
   • De Biasi ndryshon formacion

    Kombëtarja shqiptare pritet të pësojë ndryshime për dy ndeshjet e tetorit, ato përballë Lihtenshtajnit dhe Spanjës. Mosaktivizimi i disa kuqezinjve në skuadrat ku ata luajnë, përballë...

    Më Shumë
   • Formacioni i javės nė La Liga (Foto)

    Barcelona ka më së shumti përfaqësues në formacionin e javës së gjashtë në La Liga La Liga ka publikuar formacionin më të mirë të javës ë gjashtë, ku Barcelona...

    Më Shumë

   Juventusi me katėr mungesa nė Ligėn e Kampionėve

   Në udhëtimin e tyre në Zagreb në ndeshjen e vlefshme...

   Dinamo-Juve, formacioni startues

   Juventusi është mysafir i Dinamo Zagrebit në xhiron e dytë...

   ​Xhaka: Faleminderit tė gjithėve (Foto)

   Granit Xhaka ka falënderuar të gjithë ata që ia uruan...

   Enrique ka frikė nga Gladbach

   Luis Enrique ka thënë se Borussia Monchengladbach është e...

   Borussia Dortmund – Real Madrid, formacionet zyrtare (Foto)

   Dortmund – Real Madrid është kryendeshja e xhiros së...

   Urimi i Aziz Salihut pėr kampionen evropiane Donjeta Sadiku (Foto)

   Aziz Salihu ka uruar boksieren Donjeta Sadiku për triumfin në...

   Opinione

   Premtimi i rrezikshėm i populizmit: para falas

   Shkruan: Anne Applebaum Plani i Trump-it është një rikthim...

   Me politikanė tė pabesė nuk bėhet shteti

   Shkruan: Sali Hasani Politikëbërja shqiptare "... Kisha...

   Kujdes nga zgjidhjet e thjeshta nė njė botė tė komplikuar

   Shkruan: Fareed Zakaria Kjo është java e mbledhjes vjetore të...

   Qeveria kuislinge e Kosovės nė derexhe tė vdekjes

   Shkruan: Reshat Badallaj- Zhuriani Ditët e fundit të kësaj...

   Dossier

   Letra pėr Enverin: Vajzėn ma vranė pa gjyq

   Nëna ka bërë të pamundurën të mësojë të vërtetën për vajzën e saj Letra e Nadire Tafanit për Enver Hoxhën është nga ato dokumente autentike të rralla, ku...

   Planeti X

   Toka mė e ngrohtė gjatė 120.000 viteve tė fundit

   Pas hulumtimeve të reja shkencëtarët amerikanë pohojnë se Toka momentalisht është më e ngrohtë në 120.000 vitet e fundit. Shkencëtarët në Universitetin Stanford me eksperten e...

   Toka mė e ngrohtė gjatė 120.000 viteve tė fundit

   Pas hulumtimeve të reja shkencëtarët amerikanë pohojnë...

   Befason NASA: E papritura qė ėshtė zbuluar nė hapėsirė (Foto/Video)

   NASA ka konfirmuar këtë të hënë dyshimet se nën...

   Njė anije UFO-sh rrėzohet nė Mars

   Gjuetarët e UFO-ve pretendojnë se kanë dokumentuar rrëzimin...

   Zyrtare: Njerėzit do tė shkojnė nė Mars!

   Është zyrtare, senatorët republikanë dhe demokratë e...

   Auto&Tech
   Mclaren prezanton makinėn elektrike

   Javën e kaluar qarkulluan fjalë se Apple po shikonte mundësinë e blerjes së McLaren, për ta ndihmuar në projektin e saj për makinat elektrike. Megjithatë kompania e makinave sapo ka prezantuar modelin e...

   Më Shumë

   Del nė shitje telefoni qė mban 24 ditė baterinė

   Për të gjithë nostalgjikët dhe ata që nuk duan e nuk...

   Google feston sot 18 vjetorin e themelimit

   Një nga korporatat më të mëdha të informacionit...

   Google me shumė produkte tė reja nė tetor!

   Në ngjarjen e shumëpritur të tetorit, Google pritet të...

   KOSOVA SOT TV
   Ja si feston gjyshja 100-vjetorin e lindjes(Foto/Video)

   Kur vjen puna te kërcimi, mosha nuk është një limit. Këtë e ka vërtetuar edhe kjo gjyshe, e cila ka festuar ditëlindjen e saj të 100 nën ritmin e këngës “Makarena”. Doreen...

   Më Shumë

   Njė udhėtim qė ata kurrė nuk do ta harrojn, Shikoni se si shofer i tremb udhėtarėt (Video)

   Mendoni kur të hipnit në taksi dhe pa pritur shoferin do ta zëri...

   I dehuri “kruhet” me truprojėn 2 herė mė tė madh se ai, ja si e pėson (Video)

   Ky është momenti kur një i dehur përfshihet në...

   Kur triku dėshton (Video)

   Magjistari provon ta bëjë një trik por ai I dështon,...

   OK KIDS
   9 fakte mahnitėse pėr leopardėt e dėborės

   1 – Leopardët e borës jetojnë në zona të ashpra e të thyera alpine në Azinë Qendrore. Ata mund të gjenden në lartësi nga 3 mijë deri në 4500 metra. 2 – Të rriturit...

   Me Shume

   Si punon truri?

   Një fakt që ka habitur shumë shkencëtarë lidhet me...

   Njihuni me gruan e parė qė shkoi nė hapėsirė

   Më 16 qershor 1963, kozmonautja Valentina Teshkova çoi më tej...

   Atdheu ynė ėshtė kjo tokė

   Uji i lumit Ibër Është pasuri jetësore, Ujiten ara e...

   >