Kosova Sot

Specialja ‘arrė’ e fortė pėr Thaēin / Shefi i PDK-sė po mundohet tė blejė kohė

Lajme >

Kryetari i Partisë Demkratike të Kosovës, Hashim Thaçi pas takimit të Grupin Parlmanetar të partisë që udhëheq tha se javën e ardhshme do të votohet Gjykata Speciale. Por, ai nuk e tha...

2 orë e 16 minuta më parë

Refuzimi i Srpska-s

38 minuta më parë

“Elefantėt” nė rėnie

7 orë e 53 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Komisioni pėr Arsim i rekomandon Kuvendit tė mos emėrojė anėtarėt e Kėshillit Kombėtar tė Shkencės

Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini dhe...

20 minuta më parë

Parandalohet krimi, kapet i dyshuari si vrasės me pagesė

Policia e Shkodrës thotë se ka parandaluar një vrasje në...

30 minuta më parë

Refuzimi i Srpska-s

Refuzimi nga Lista Serbe për të emëruar anëtarin e saj...

38 minuta më parë

Vushtrri, vetura pėrfundon nė ara (Foto)

Një automjet në rrethana të pasqaruara, në dalje të...

1 orë e 17 minuta më parë

Mėsuesi pranoi se ka bėrė dy herė seks me nxėnėsen

Prokuroria e Lushnjes kërkon 25 vite burg për Demir Hoxhën,...

1 orë e 22 minuta më parë

Jabllanoviq: Pėr ēėshtjet me rėndėsi, presim ftesėn e partnerėve tė koalicionit

Ish-ministri dhe kreu i Listës serbe, Aleksandar Jabllanoviq, mohon...

1 orë e 22 minuta më parë

1 EURO =

1.11

USD

139.40

ALL

0.71

GBP

1.06

CHF

6.87

CNY

136.74

JPY

70.68

INR

1.51

AUD

3.06

TRY

4.06

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Zhvishet Chrissy Teigen (Foto)

Ajo është shfaqur në kopertinën e revistës “Sports Illustrated” dy herë, por kësaj radhe Chrissy Teigen është zhveshur e tëra për një revistë tjetër. Bukuroshja 29-vjeçare, e cila po përgatit librin e saj të gatimit, është zhveshur për revistën britanike “Women's Health UK”, në të cilën gratë e famshme flasin rreth pasigurisë së tyre për trupin, transmeton Kosova Sot...

VIP

Publikohet "Si me kon zezake" (Video)

Më në fund është publikuar projekti më i ri muzikor i reperëve...

Shėndetėsia

Nėse ia doni tė mirėn vetes, pėrdorni vaj ulliri

Njerëzit, që përgatisin ushqimet me vaj të ullirit, e shtojnë atë...

Femra

Shtatė bojėkuqėt pa shkėlqim qė duhet t’i keni nė ēantė

Produktet e grimit pa shkëlqim janë të mrekullueshme, sidomos bojëkuqët pa...

VIP

Morena Taraku e lumtur me veten

Morena Taraku është e kënaqur me vetën e saj. Të paktën kështu...

VIP

Kujt i thotė Adelina "Afėr meje"?

Intervistë me këngëtaren Adelina Eminin “Kosova Sot”: Na flisni...

Dashuri

Bėjeni atė romantik

Filmat romantikë shihen si një ideal që nuk ekziston. Por nga ana tjetër, ne...

Sport
 • Ronaldo pėrshėndetė me stil fansat (Video)

  Ylli portugez, Cristiano Ronaldo, ka bërë një lëvizje të bukur në stërvitjet që Real Madrid është duke zhvilluar para ndeshjes së të enjtes ndaj Milanit, në kuadër të...

  Më Shumë
 • Zyrtare, Shqipėri – Serbi do tė luhet nė “Elbasan Arena”

  Shqipëri – Serbi do të luhet në Elbasan. Ndeshja e shumë përfolur dhe shumë pritur mes Shqipërisë dhe Serbisë do të luhet në stadiumin “Elbasan Arena”. UEFA ka kërkuar...

  Më Shumë
 • Zyrtare, Platini kandidon pėr kreun e FIFA-s

  Michel Platini ka marrë vendimin përfundimtar për të kandiduar për postin e presidentit ë FIFA-s. Platini ka marrë kështu misionin për të zbritur në fushë për të marrë...

  Më Shumë

Barcelona tetė javė pa Douglas

Një lajm shumë i keq për Barcelonën në prag të...

1 orë e 48 minuta më parë

Sharkohet trajneri i Meksikės, qėlloi me grusht gazetarin (Video)

Trajneri i Meksikës, Miguel Herrera është shkarkuar për...

2 orë e 27 minuta më parë

Sigal Prishtina pjesėmarrėse nė EuroCup

Sigal Prishtina edhe zyrtarisht do të marrë pjesë në...

3 orë e 38 minuta më parë

Pato: Jam i lumtur te Sao Paolo

Futbollisti i Sao Paolos, Alesandre Pato, ka deklaruar se ndjehet i lumtur...

4 orë e 16 minuta më parë

Ja kundėrshtarėt e ardhshėm tė Skėnderbeut drejt Ligės sė Kampionėve

Në rast kualifikimi ndaj Milsami, Skënderbeu do kualifikohet në...

5 orë e 24 minuta më parë

Ja ēfarė thotė drejtori i Dortmund pėr Shaqirin

Hans-Joachim Watzke, drejtori ekzekutiv i Borussia Dortmundit, ka demantuar...

5 orë e 53 minuta më parë
Opinione

Ja pse do tė funksionojė marrėveshja me Greqinė

Shkruan: Anatole Kaletsky Kriza me borxhet Asnjëherë nuk...

Me pushtetarėt e tashėm, tė korruptuar, vendi nuk ecėn pėrpara

Shkruan: Mr Bislim Aliu Kosovës i duhet një kastë e re...

Vazhdon haraēi qeveritar ndaj mėrgimtarėve

Shkruan: Florim Zeqa Vijnë me gëzim, kthehen të...

Lufta Civile e Evropės

Shkruan: Anne-Marie Slaughter E ardhmja e...

Dossier

Letra e 1950/ Prifti pukjan, pse Fan Nolit i hyri “fort nė zemėr” Rusia me komunizmin

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

Marko Polo kurrė nuk ka qenė nė Kinė?

Detari i famshëm, Marco Polo, me gjasë kurrë nuk ka shkuar më larg se Deti i Zi. Këtë tezë të guximshme e ka paraqitur vite më parë Frances Wood, shefja e repartit kinez të Bibliotekës...

Marko Polo kurrė nuk ka qenė nė Kinė?

Detari i famshëm, Marco Polo, me gjasë kurrë nuk ka shkuar...

Nė Londėr bie nga qielli njė engjėll i vėrtetė?!

Një lajm është duke bërë kërdinë në...

Shohin zanėn e malit?

Lola Swan dhe Kate Channon kishin shkuar në kamping në një mal...

Shkencėtarėt mbajnė sekret zbulimin e tyre nė Egjipt

Është diskutuar me dekada të tëra rreth asaj se si ishin...

Auto&Tech
Twitter me aplikacion tė ri pėr Windows 10

Twitter ka përditësuar versionin e saj të aplikacionit për pajisjet Windows, që të funksionojë më mirë me versionin më të fundit të sistemit operativ, Windows 10. Janë publikuar...

Më Shumë

Google Now nė Android ju lejon tė diktoni me zė mesazhet nė WhatsApp apo Viber

Qëkur është krijuar sistemi Android, Google Now u ka...

4 orë e 5 minuta më parë

Zbulohet Lava Pixel V1- telefoni i dytė me programin Android One

Google krijoi programin Android One për t’iu dhënë...

5 orë e 57 minuta më parë

Pushtimi i Rrjeteve Sociale

Çfarë ndodh në internet, kur sot ka më shumë se 800...

18 orë e 47 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Momenti kur pasagjeri i vė flakėn kabinės sė avionit (Video)

Ky është momenti shokues kur një pasagjer terrorizon të gjithë njerëzit në avion, pasi i vuri flakën kabinës së avionit. Ngjarja ndodhi gjatë një fluturimi të kompanisë kineze...

Më Shumë

Kjo ndodh vetėm nė Serbi! (Video)

Videoja është realizuar nga kamerat e policisë dhe tregon...

4 orë e 7 minuta më parë

Ja se si kurdiset lotaria! (Video)

Të gjithë kanë dyshime rreth asaj nëse përzgjedhja e...

5 orë e 13 minuta më parë

Kjo ėshtė arsyeja pse ju nuk duhet tė gatuani kur keni macen rrotull (Video)

Kjo video ju tregon më së qarti se pse nuk duhet ti keni macet...

6 orë e 10 minuta më parë
OK KIDS
Cili ėshtė vendi mė i thatė nė botė?

Në shkretëtirën Atakama të Kilit, të reshurat mesatare janë më të pakta se 1,3 centimetra (sa për krahasim, të reshurat mesatare të Torontos janë 81,75 centimetra dhe ato të Vankuverit...

Me Shume

Pse uji i oqeanit ėshtė aq i njelmėt?

Kur bie shi, në tokë bie ujë i freskët. Uji i shiut nuk ka...

Fakte rreth Francės

Njihuni me këtë vend mik, me popullin, kulturën dhe...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...