Kosova Sot

Thaēi synon tė bėhet sundimtar i sundimit tė ligjit

Lajme >

Zëvendëskryeministri a po përgatit skenarin e ri të mashtrimit? Gatishmëria për marrjen e kompetencave të plota, një blof i politikës bajate Angazhimi i liderit të PDK-së, i cili ndikoi...

1 orë e 0 minuta më parë

Kuvendi, drejt bindjes

1 orë e 4 minuta më parë

Presidentja shtroi iftar pėr gratė anėtare tė Departamentit tė Gruas nė BIK

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga shtroi...

33 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Shqipėria e vitit 1978 (Video)

Kjo video duket se është realizuar nga një operator italian i...

15 minuta më parë

Ekzekutohen me kallashnikov dy turistė ēekė nė Shkodėr

Dy turistë çekë janë vrarë me armë zjarri...

21 minuta më parë

Vetura godet dy kėmbėsorė, njė i vdekur dhe njė i lėnduar rėndė nė Podujevė

Një i vdekur dhe një i lënduar rëndë është...

25 minuta më parë

Humbin jetėn 25 anėtarė tė Al-Nusras nė Siri

Së paku 25 anëtarë të Al-Nusras, përfshirë edhe...

27 minuta më parë

Presidentja shtroi iftar pėr gratė anėtare tė Departamentit tė Gruas nė BIK

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga shtroi...

33 minuta më parë

“Miqtė e Amerikės” festojnė pavarėsinė nė Istog

 Për nder të ditës së Pavarësisë së...

37 minuta më parë

1 EURO =

1.11

USD

140.34

ALL

0.71

GBP

1.05

CHF

6.90

CNY

136.56

JPY

70.48

INR

1.48

AUD

2.99

TRY

4.08

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Nėse do tė mbaheshin zgjedhjet nė fund tė kėtij viti apo fillimin e vitit tė ardhshėm, pėr cilin subjekt politik do tė votonit?

 • PDK
 • LDK
 • VV
 • AAK
 • NISMA
 • Asnjėrėn prej tyre
VIP

EKSKLUZIVE: Blero dhe Afrona bashkė, nga Baseli nė Prishtinė (Foto)

U përfol shumë për lidhjen në mes të këngëtarit Blero Muharremi dhe modeles shqiptare në Zvicër Afrona Dika. Blero tha se ka pasur diçka mes tyre, por që e ka përfunduar vetëai. Më pas të dy postuan fotografi në rrjete sociale, teksa shiheshin të lumtur në krahët e njëri tjetrit. Nga pushimet që kanë pasur ata tani janë kthyer në Prishtinë. Kosova Sot ju sjell ekskluzivisht fotografi të Bleros dhe...

Dashuri

Ēfarė nuk duhet t’i tregoni partnerit?

Numrin e aventurave seksuale Numri i aventurave seksuale është një temë...

VIP

Rita na thotė shqip: Ju dua (Foto)

Këngëtarja Rita Ora është shqiptare dhe këkët nuk heziton ta...

VIP

Ekskluzive, Geti duet me Luana Vjollcėn

Pasi deri më tani ka lancuar shumë duete me këngëtare femra tashmë të...

VIP

Roberto Cavalli i blen njė ishull tė dashurės (Foto)

Roberto Cavalli, 74, vjeç i ka blerë një ishull në vendin e saj të...

VIP

A mund ta dini tė kujt janė kėto tė pasme?! (Foto)

Enca vjen më e nxehtë se kurrë. Ajo është në pushime dhe...

Shėndetėsia

Kur gjėndra tiroide nuk punon si duhet

Jeni irritabilë, shtoni në peshë dhe nuk mund të përqendroheni? Krejt...

Femra

9 arsye pse na bien flokėt

Çdo ditë mesatarisht humbim deri 100 qime në ditë, andaj do të duhej...

Sport
 • Ish sulmuesi i Realit transferohet nė Barcelonė?

  Gonzalo Higuain ka një të kaluar në Real Madrid, por mund të rikthehet në La Ligë, tek rivali më i madh, Barcelona. Sulmuesi i Napolit spekulohet se është në mesin e objektivave të gjigantit...

  Më Shumë
 • Vettel: Edhe pak punė pėr tė arritur Mercedes-in

  Pas përfundimit të provave të lira, ku dy makinat e kuqe u renditën menjëherë pas Nico Rosberg, gjermani Vettel, i cili të premten festoi edhe 28 vjetorin e lindjes , është shprehur i kënaqur me...

  Më Shumë
 • Pogba: Juve e di se ēfarė dėshiroj

  Emri i tij përmendet cdo ditë në merkato, ku është ndër futbollistët më të kërkuar. Ditët e fundit është folur se është pothuajse i sigurt kalimi te Barcelona ku...

  Më Shumë

Nuk e besoni ēfarė mund t’i ndodhė Realit

Real Madrid në edicionin e ardhshëm mund të luajë pa...

10 orë e 56 minuta më parë

Bartomeu: Ja pėrforcimi i kėrkuar nga Enrique

Ish presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu ka bërë...

11 orë e 19 minuta më parë

Iniesta: Ky do tė ishte njė pėrforcim i madh pėr Barēėn

Mesfushori i Barcelonës, Andres Iniesta ka lavdëruar yllin e...

11 orë e 31 minuta më parë

Interi i ri, Mancini: Objektivi ynė ėshtė titulli

Ishte një Roberto Mancini më i qeshur se kurrë ai që u...

11 orë e 53 minuta më parë

Costa: Ftesė Turanit te Chelsea

Sulmuesi i Chelseas, Diego Costa dëshiron që Arda Turan të...

12 orë e 19 minuta më parë

Zyrtare: Interi transferon Montoyan

Interi ka huazuar për dy vite lojtarin e Barcelonës, Martin...

13 orë e 6 minuta më parë
Opinione

Shteti i Kosovės ndėrmjet demokracisė dhe anarkisė

Shkruan: Blerim Burjani PASURIMI PA BAZË ËSHTË NJË NGA...

Mosvotimi i Gjykatės Speciale dhe zgjedhjet e jashtėzakonshme!

Shkruan: Faik Krasniqi  BESNIKËT E THAÇIT VOTUAN...

Njėherė ta lypin votėn, pastaj, kushedi, nesėr, Zot ruana, ta lypin kokėn...!

Shkruan: Riza Greiçevci GJITHË KJO LOJË E PAFYTYRË,...

"Kosova Sot" pėrherė ishte njė dritare e hapur pėr realitetin dhe mendimin e lirė

Shkruan: MR. Bislim Aliu  KJO KASTË E POLITIKANËVE PO E...

Dossier

Shkodra e vitit 1890

Kjo fotografi është realizuar në Shkodër në vitin e largët 1890-të.  Fotoja i përket fotografit Baron Aleksandër Dëgran, konsullfrancez në Shkodër. Ajo është...

Planeti X

I pushtuari nga djajtė vjedh stoli me vlerė 1.2 milion dollarė

Simon Metke nga Edmontoni i Kanadasë kishte zbuluar se në shtëpi kishte një artefakt antik nga shekulli V p.e.s., me vlerë 1,2 milion dollarë kanadezë, vetëm pasi që policia i kishte hyrë në...

I pushtuari nga djajtė vjedh stoli me vlerė 1.2 milion dollarė

Simon Metke nga Edmontoni i Kanadasë kishte zbuluar se në shtëpi...

Alienėt rusė nga Voronezhi

Njëri ndër tregimet më bizare rreth folklorit të UFO-ve...

Shitet shtėpia familjare e pushtuar nga fantazma e njė 14-vjeēareje

Pronarët e shtëpisë familjare në Punta Gorda të...

A ishte Ylli i Betlehemit fenomen paranormal?

Kur flitet për lindjen e Krishtit, në Besëlidhjen e re...

Auto&Tech
Mastercard teston aplikacionin pėr njohjen e fytyrės

Mastercard është duke testuar një aplikacion smartfoni që përdor njohjen e fytyrës për të verifikuar blerjet online. Përdoruesit mund të mbajnë telefonin e tyre lart sikur bëjnë kur...

Më Shumë

Zbulohen dy pajisje tė reja tė Xiaomi-t

Janë shfaqur në internet dy pajisje të Xiaomi-t, ku njëri...

11 orë e 50 minuta më parë

Facebook mund tė krijojė njė shėrbim muzikor tė vetin

Sfida e radhës për kompanitë teknologjike është se...

13 orë e 3 minuta më parë

Ndalohet pėrdorimi i kasave tė telefonave inteligjentė nė formė arme

Kasat e telefonave inteligjentë vijnë në ngjyra dhe forma...

14 orë e 6 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Momenti kur ai mėson se do tė bėhet gjysh (Video)

Ky është momenti kur ajo vendosi t’u tregojë prindërve se do bëhen gjyshër. Pasi vendosi një kamera të fshehtë në dhomë, amerikania filmoi reagimin e tyre.  

Më Shumë

Ky lojtar ėshtė ēmendur (Video)

Fred ka humbur një rast të shkëlqyeshëm në...

9 orë e 53 minuta më parë

Momenti kur ai mėson se do tė bėhet gjysh (Video)

Ky është momenti kur ajo vendosi t’u tregojë...

10 orë e 59 minuta më parë

Lopėt ‘nuk pėrmbahen’ gjatė transmetimit live tė lajmeve (Video)

FOX 25 në Oklahoma ishin duke transmetuar live përderisa...

14 orë e 53 minuta më parë
OK KIDS
Fantazmat fluturuese

Materialet: -Kavanoz qelqi të zbrazët; -Ngjitës letre; -Shami letre të mëdha, të bardha; -Brushë për ngjyrosje; -Kapëse rrobash dhe një tel për tharjen e...

Me Shume

Basketbolli

Historia Loja e basketbollit ishte shpikur në dhjetor të vitit...

Si dekompozohet plastika?

Shumë ngadalë! Dr. Brian Anderson, që është profesor i...

Shkolla ime

Unë shkoj, Në shkollë, Mësoj  e...