Kosova Sot

Aksident nė magjistralen Prishtinė-Gjilan, 8 tė lėnduar

Lajme >

Një aksident trafiku ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Gjilan, konkretisht në Kishnicë. Si pasoj e saj lëndime trupore kanë pësuar dy vozitësit dhe  gjashtë pasagjerët tre femra dhe tre...

10 minuta më parë

Ēerdhet nė Prishtinė nė pushim nga data 27 korrik deri mė 7 gusht

Drejtoria Komunale e Arsimit ka marrë vendim që institucionet...

40 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Rrahje nė fshatin Drelaj tė Pejės

Në fshatin Drelaj të Pejës është arrestuar një...

6 minuta më parë

Aksident nė magjistralen Prishtinė-Gjilan, 8 tė lėnduar

Një aksident trafiku ka ndodhur në magjistralen...

10 minuta më parë

Pėrfshihet nga zjarri njė shtėpi nė Drenas

Policia e Kosovës njofton se për shkaqe të panjohura...

16 minuta më parë

Tentoi tė hidhte fishekzjarr, por gjen vdekjen

Një person humbi jetën në vend pasi tentoi që të...

18 minuta më parë

Ēerdhet nė Prishtinė nė pushim nga data 27 korrik deri mė 7 gusht

Drejtoria Komunale e Arsimit ka marrë vendim që institucionet...

40 minuta më parë

ISIS kėrkon nuse zvicerane pėr luftėtarėt e Shtetit Islamik

Kampioni i Thai-boksit, Valdet Gashi, ka rekrutuar në Winthertur...

44 minuta më parë

1 EURO =

1.11

USD

140.13

ALL

0.71

GBP

1.04

CHF

6.87

CNY

135.62

JPY

70.29

INR

1.47

AUD

2.98

TRY

4.07

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Nėse do tė mbaheshin zgjedhjet nė fund tė kėtij viti apo fillimin e vitit tė ardhshėm, pėr cilin subjekt politik do tė votonit?

 • PDK
 • LDK
 • VV
 • AAK
 • NISMA
 • Asnjėrėn prej tyre
VIP

Kallashi 'bombardon' sė shpejti (Foto)

Ajo famën e fitoi falë vallëzimit të saj nëpër klube nate. Por, valltarja nga Ferizaj Donjeta Kosumi, e njohur më mirë si “Kallashi”, tani i ka hyrë edhe muzikës. Vlen të theksohet se kënga “Hit hit”, të cilën ajo e solli në bashkëpunim me Sabianin dhe Marselin u shndërrua në hit të vërtetë duke arritur të mrrë mbi 15 milionë klikime në kanalin “Youtube”, transmeton Kosova Sot...

VIP

Ja si duket Adelina pas aksidentit (Foto)

Këngëtarja shqiptare nga Shkupi Adelina Tahiri, ditë më parë pësoi...

Femra

Stolitė verore qė tėrheqin vėmendjen

Vera po afrohet dhe bashkë me të edhe gardëroba verore. Përveç veshjeve,...

Shėndetėsia

A shkakton kolesteroli pėrhapjen e kancerit?

Kur kanceri të jetë përhapur edhe nëpër pjesë të tjera të...

VIP

'Jo Jo' e Bleros tejkalon milionėshin (Video)

Ka kaluar më shumë shumë se një jave prej se Blero Muharremi ka lansuar...

VIP

Martohet Blerim Xhemaili

Mesfushori i kombëtares zvicerane larg syrit të mediave dhe në një ambient...

Dashuri

Zakonet qė shkatėrrojnė lidhjen

Një lidhje  e kënaqshme sigurisht që ju bën të ndiheni mirë dhe...

Sport
 • Kėto dy klube gjermane e duan Elseid Hysajn

  Elseid Hysaj është një nga futbollistët shqiptarë më të kërkuar për momentin në merkato. Për mbrojtësin e Empolit dhe kombëtares kuqezi nuk interesohen vetëm Napoli dhe Bologna...

  Më Shumë
 • SHBA kampione e botės pėr femra

  Në futbollin e femrave Shtetet e Bashkuara të Amerikës qëndrojnë më lart se gjithë të tjerët. Në Kanada kombëtarja e drejtuar nga trajnerja Jillian Ellis fitoi për herë të...

  Më Shumë
 • Rychely, ideja e fundit e Tiranės pėr sulmin

  Tirana piketon në Brazil sulmuesin që duhet bëjë diferencën në ekipin bardheblu. Ai quhet Rychely Cantanhede de Olivera, i lindur më 6 gusht 1987. 27-vjecari pritet të mbërrijë ditët e ardhshme...

  Më Shumë

Debatik Curri nė bisedime me Shkėndijėn

Shkëndija e Tetovës pas përforcimeve të arritura gjatë...

2 orë e 12 minuta më parë

De Biasi pėrgatitet pėr sfidat e shtator

Përzgjedhësi i Shqipërisë ka mendjen te dy ndeshjet e...

2 orë e 14 minuta më parë

Ėshtė radha e Prishtinės

I rikthyeri te bardhekaltrit paralajmëron një skuadër të...

2 orë e 25 minuta më parë

Kombėtarja e femrave e SHBA-ve, kampione botėrore

Kombëtarja e Shteteve të Bashkuara e ka mundur Japoninë me...

2 orë e 44 minuta më parë

Interi i kundėrpėrgjigjet Fiorentinės

Interi i është kundërpërgjigjur fjalëve të...

12 orë e 43 minuta më parë

Marchisio rinovon deri nė 2019-n me Juven

Zyrtarizimi pritet të vijë në orët e ardhshme por...

14 orë e 1 minuta më parë
Opinione

Kosova para kolapsit socio-ekonomik

Shkruan: Muhamet Kelmendi KOSOVA ME EKONOMI IMPERIALE, ME KONCENTRIM TË...

Historia sekrete e njė marrėveshje historike

Si u hap dera zyrtare për bombardimin e Serbisë Shkruan: Reshat...

Shteti i Kosovės ndėrmjet demokracisė dhe anarkisė

Shkruan: Blerim Burjani PASURIMI PA BAZË ËSHTË NJË NGA...

Mosvotimi i Gjykatės Speciale dhe zgjedhjet e jashtėzakonshme!

Shkruan: Faik Krasniqi  BESNIKËT E THAÇIT VOTUAN...

Dossier

Arkivat sekretė britanikė/ Masakrat nė Shqipėri, si u stėrvit Mehmet Shehu nė Spanjė pėr tortura e vrasje

Dosier/ Botojmë për herë të parë dosjen sekrete të arkivave britanikë për diktaturën Një listë prej 11 emrash të komunistëve që udhëhoqën diktaturën...

Planeti X

"Jashtėtokėsorėt inteligjentė do t’i gjejmė brenda 25 vjetėve "

Seth Shostak nga Instituti SETI ka shprehur parashikimet e veta në një konferencë të organizuar nga NASA. Ai beson se rëndësinë më të madhe e ka “skanimi” i qiellit, në kërkim...

"Jashtėtokėsorėt inteligjentė do t’i gjejmė brenda 25 vjetėve "

Seth Shostak nga Instituti SETI ka shprehur parashikimet e veta në...

NASA zbulon shenja tė bardha nė sipėrfaqen e Plutonit

Së fundmi NASA e ka publikuar filmin e ri të afrimit drejt Plutonit,...

Bisha misterioze terrorizon banorėt e Plajmuthit nė Angli

Një kafshë, që i përngjan një maceje të madhe...

Burri, i cili fotografoi fantazmėn

Një figurë shumë e çuditshme është kapur nga...

Auto&Tech
Samsung do tė prodhojė ekrane tė tejdukshme

Samsung do të nisë prodhimin në masë të ekraneve transparente OLED për serinë e saj Galaxy A2. Ky lajm është bërë i ditur nga uebsajti korean Digital Times, i cili raporton se kompania do...

Më Shumë

10 telefonat mė popullorė tė javės (Foto)

Një tjetër javë ka kaluar dhe tani është koha për...

1 orë e 44 minuta më parë

Ēfarė ka tė re te “iTunes 12.2”?

Kompania “Apple” ka prezantuar një freskim në...

2 orë e 3 minuta më parë

“Lamborghini Aventador SV Roadster” vjen me vetėm 500 ekzemplarė

“Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce” së shpejti do...

2 orë e 5 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Kjo video do ju shkrijė sė qeshuri

Jeni gati për të parë dështimet e javës? Është koha të shihni një tjetër episod që përmban momentet më gazmore të përmbledhura në një video. Shihni...

Më Shumë

Keni provuar shalqi nė skarė? Ja ēfarė thotė kuzhinieri pėr kėtė! (Video)

A keni menduar ndonjëherë se shalqiri mund të piqet në...

1 orë e 35 minuta më parë

E pėrpin peshkun tė gjallė, qė t’i lė pėrshtypje tė dashurės (Video)

Peshkun që e fitoi në një lojë pikado, e përpiu...

13 orë e 43 minuta më parë

Nis tė filmojė seancėn e jogės, por ajo qė i shfaqet … (Video)

Një vajzë e re nisi të filmonte seancën e saj të...

19 orë e 46 minuta më parë
OK KIDS
Pse janė stinėt tė ndryshme nėpėr botė?

Pse është dimër në Amerikën Veriore, kur është verë në vendet si Amerika Jugore dhe Australia? Toka është gjithnjë në rrotullim. Derisa ajo ndjek orbitën e saj...

Me Shume

Pse kanė ėmbėlsirat shije kaq tė mirė?

Shumica e ushqimeve me shije të ëmbël përmbajnë...

Si rritemi?

Trupi i njeriut është i përbërë nga shumë blloqe...

Pjata ime

Sa herë në kuzhinë sallata përgatiti, Një temë...