Kosova Sot

Lejet e ndėrtimit, vetėm pėr financuesit e partisė ose me pėrqindje ryshfeti!

Lajme >

Maxhuni: Askush nuk mund të marrë leje pa qenë në një mënyrë ose tjetër i lidhur me VV-në. "Disa investitorë vendorë, pas mbushjes së afatit ligjor për të marrë...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Luftanijet ruse nuk do tė furnizohen me karburant nė Spanjė

Ambasada e Rusisë në Madrit tha të mërkurën se Rusia e...

Dėmtohet ylli i Donald Trump nė Hollywood (Video)

Ylli me emrin e Donald Trump të shkruar në Ëalk of Fame të...

Projekt 25 milionėsh pėr trajtimin e ujėrave tė zeza

DONATORËT E HUAJ INVESTOJNË NË NJË IMPIANT NË...

Mbi 3800 tė mbytur nė Mesdhe sivjet

Ky është viti me vdekjeprurës për të gjithë...

Danezėt investuan 1 milion, shkolla bujqėsore rrezikon tė mbyllet

NXËNËSIT NUK PREFEROJNË TË SHKOJNË NË ZABEL, POR...

Isa Mustafa: Me ligjin e ri, do tė pėrmirėsohet jeta dhe kushtet e punės sė minatorėve

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa në emisionin monitor ka theksuar...

1 EURO =

1.09

USD

133.50

ALL

0.89

GBP

1.08

CHF

7.39

CNY

113.82

JPY

72.93

INR

1.43

AUD

3.37

TRY

4.00

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po financohen tė gjitha partitė politike nė Kosovė nga tė njėjtat mafio-biznese tė nėntokės?

 • Po
 • Jo

   Haziri: LDK nuk ka frikė nga zgjedhjet, i organizuam edhe nė tė 98-ėn

   Nënkryetari i LDK-së, Lufti Haziri ka thënë se partia e...

   VIP

   Drenusha Latifi tregon portretin familjar (Foto)

   Këngëtarja e njëkohësisht njëra nga vajzat që ka mbajtur në kokë kurorën e më të bukurës në Kosovë, Drenusha Latifi ka publikuar një foto familjare në Instagram. Ajo ka sjellë pranë fansave të saj përmes fotografisë vajzën e saj Ynvan dhe bashkëshortin Atilla Burgijën, shkruan gazeta ‘’Kosova Sot Online’’. Bukuroshja shqiptare jeton në Suedi. (Kosova Sot)    

   VIP

   Portokall se jo mahi (Foto)

   Jourdan Dunn dëshmon pse është një nga modelet më të suksesshme...

   Shėndetėsia

   Shenjat dhe simptomat e ulcerės sė lukthit, tė cilat nuk duhet t'i injoroni

   Ulcera e lukthit paraqitet te një nga 10 persona të rritur.Ulcera në fjalë,...

   Dashuri

   Kėto janė 4 gjėrat qė njerėzit nuk i bėjnė as pėr dashurinė!

   Thuhet shpesh se dashuria i justifikon të gjitha, madje ka edhe fuqi transformuese. Jo...

   Shėndetėsia

   Si ta parandaloni ftohjen me shurup tė shtogut?

   Ua sjellim një recetë e thjeshtë e shurupit të shtogut, e bërë me...

   VIP

   Pas ndarjes nga Majk, Majlinda bėhet bionde (Foto)

   Ish e dashuria e Majk, bukuroshja nga Prishtina, Majlinda Zeka po shijon ditët e të...

   VIP

   Ingrit Gjoni seksi si asnjėherė mė parė (Foto)

   E bukur dhe tejet seksi, janë dy tipare që e karakterizojnë Ingrit Gjonin, shkruan...

   VIP

   Ronela bėhet ‘’shllung’’ (Foto)

   Këngëtarja nga Shqipëria, Ronela Hajati gjithmonë befason publikun me pamjen e...

   Sport
   • KB Peja shėnon fitoren e parė nė FIBA Europe Cup

    KB Peja ka mposhtur skuadrën e AEK Larnaca me rezultat 86:82 KB Peja ka shënuar fitoren e parë historike në FIBA Europe Cup, pasi ka mposhtur skuadrën qipriotë, AEK Larnaca. Vendësit kanë qenë...

    Më Shumë
   • Reali shėnon dy supergola (Video)

    Real Madrid është duke e deklasuar Leonesa me rezultat 5:0 Golin e katërt e ka shënuar Marco Asensio, një supergol, ndërsa vetëm pak minuta më vonë ka shënuar edhe Alvaro Morata për...

    Më Shumë
   • Asensio tjetėr gol tė bukur pėr Realin (Video)

    Real Madrid ka dyfishuar epërsinë kundër Leonesa Marco Asensio ka shënuar një tjetër gol për Real Madridin, një tjetër supergol, kësaj radhe kundër Leonesa në Copa del...

    Më Shumë

   Juventus shėnon kundėr Sampdorias (Video)

   Juventus ka shënuar golin e parë kundër Sampdorias në...

   Lahm shėnon supergol pėr Bayernin (Video)

   Bayern Munich ka shënuar pas vetëm dy minutave kundër...

   Dybala do tė mungojė mė shumė qė ishte pritur

   Paulo Dybala është zëvendësuar në skuadrën e...

   Berisha shėnon dhe eliminon Mainzin nga DFB Pokal (Video)

   Veton Berisha ka ndihmuar skuadrën e tij Greuther Furth që të...

   Skandal nė futbollin kosovar: Tifozėt sulmojnė lojtarėt (Video)

   Ndeshja ndërmjet Bashkimit dhe Kikas ka përfunduar në...

   'Loro Boriēi' gati pėr Kombėtaren

   Stadiumi "Loro Borici" po rikthehet në gjendjen optimale pas...

   Opinione

   Ja ēka mund ta mėsojė Nixon-i Trump-in pėr humbjen

   Shkruan: Mark K. Updegrove  Kontestimi i procesit zgjedhor do të...

   Pse do tė fitojė Hillary?

   Shkruan: Paul Krugman  Ajo është e vërtetë, reale,...

   Votuesit nė Shqipėri dhe nė Kosovė nuk i gėlltisin mė pehlivanllėqet e politikanėve tė tyre

   SHKRUAN: SKËNDER S.KAPITI Politika është mashtrim pasi ajo...

   Dossier

   Zbulohen dokumentet sekrete qė dėnuan Shqipėrinė

   Drejtësia ndërkombëtare duhet ta rishikojë vendimin e saj. Dokumentet e prezantuara për herë të parë në Uashington që u zbuluan në dosjet e Arkivit Britanik, lidheshin ngushtësisht me...

   Planeti X

   Studiuesi i UFO-ve sikur ta kishte parashikuar vdekjen e vet

   Kërkuesi shkencor britanik dhe mbështetësi i teorive të konspiracionit, i cili ishte për vizitë në Poloni, për ta mbajtur një ligjëratë rreth UFO-ve, është gjetur i vdekur vetëm...

   Studiuesi i UFO-ve sikur ta kishte parashikuar vdekjen e vet

   Kërkuesi shkencor britanik dhe mbështetësi i teorive të...

   Nazistėt, meritorė pėr pamjen e parė tė tokės nga gjithėsia

   Shtatë dekada më parë, shkencë- tarët në Nju-...

   Fantazmat merren me pastrime?!

   Pamjet nga kamerat e vëzhgimit kanë treguar objektet që...

   A na pret njė periudhė e re e akullt pas 15 vjetėsh?

   T oka është duke shkuar me të shpejtë kah një...

   Auto&Tech
   Fossil sjell 40 modele tė reja tė orėve tė menēura, pėrfshin edhe brendet Kors, Armani dhe Diesel

   Gjiganti i orëve, Fossil sjell modelet e reja të orëve të mençura, përkatësisht mbi 40 modele dhe variante të ndryshme, të cilat përfshijnë edhe markat e tjera sikurse Michael Kors, Diesel,...

   Më Shumë

   "Vphone S8", celulari mė i vogėl i menēur nė botė

   Edhe pse është e dëshirueshme që të kemi një...

   "iPhone 7" me 32 GB, tetė herė mė i ngadalshėm sesa versioni me 128 GB?

   Gjatë testimeve është parë se versioni me 32 GB të...

   Si ta zbulojmė njė shifėr, e cila do tė na mbronte nga hakerėt

   Me anë të softuerëve të veçantë, të...

   KOSOVA SOT TV
   Qeni qė e bėn tė lumtur pronaren, i sjell birrėn dhe e mbyll frigoriferin (Foto/Video)

   Keni parë ndonjëherë qen që ju sjell  birën pasi keni porositur? Tani keni mundësinë të shihni, transmeton Kosova Sot Online. Ky qen i quajtur Riley nga Laramie, Wyoming, SHBA është...

   Më Shumë

   E premtja e zezė, dita kur blerėsit rrahen me grushte me njėri-tjetrin (Foto/Video)

   E premtja e zezë , në Rio De Janerio të Brazilit nuk ka...

   Kjo vajzė ka 342 gjoba, por nuk ka ndėr mend tė ndalet, ja ēfarė bėn (Video)

   Vajza e një multimilioneri rus, e famshme për stilin e saj të...

   Sfida e rrezikshme qė po “pushton” rrjetet sociale, ja si e pėsoi vajza (Video)

   Sfida më e fundit që po pushton rrjetet sociale është...

   OK KIDS
   Ja si ta vizatoni njė Hello Kitty (Video)

   Personazhi vizatimor më i pëlqyer për fëmijë tashmë është Hello Kitty. Nëse shohim me vëmendje, pothuajse secila vajzë ka një bluzë, çantë, pantollona apo të mbathura...

   Me Shume

   Ja si ta mėsojė alfabetin mė lehtė femiu juaj (Video)

   Ka ardhur koha që fëmijët tanë tashmë janë rritur...

   Ēfarė do tė thotė tė disiplinosh fėmijėt?

   Të disiplinojmë fëmijët nuk do të thotë të...

   Atdheu ynė ėshtė kjo tokė

   Uji i lumit Ibër Është pasuri jetësore, Ujiten ara e...

   >