Kosova Sot

Nėse doni tė bėheni tė pasur, zgjidheni njėrėn nga kėto enigma!

Lajme >

Përpos punës së rëndë gjatë tërë jetës dhe fitores në lotari, ekziston edhe një formë e tretë e të të shndërruarit në milioner, transmeton Kosova Sot. Ja...

47 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Doganierėt shkelin rregullat e trafikut (Foto)

Një veturë e Doganës së Kosovës është...

35 minuta më parë

Nėse doni tė bėheni tė pasur, zgjidheni njėrėn nga kėto enigma!

Përpos punës së rëndë gjatë tërë...

47 minuta më parë

Rrėfimi i Varoufakis: Mamaja ime terroriste e djathė, e njohu babain pasi…

Ish-ministri i Financave greke Janis Varoufakis ka bërë një...

1 orë e 9 minuta më parë

Velijaj nis punėn duke rregulluar orėn e Sahatit

Erion Veliaj e ka nisur punën e tij si kryebashkiak i Tiranës duke...

1 orë e 21 minuta më parë

Pas 43 vitesh nė Gjermani duan ta dėbojnė kosovarin nė Serbi

Davit Meta, shqiptar nga Kosova, është 53 vjeç dhe jeton...

1 orë e 24 minuta më parë

Nga rrėzimi i avionit vdesin 4 persona

Një zyrtar shtetëror dhe tre njerëz të tjerë kanë...

1 orë e 26 minuta më parë

1 EURO =

1.09

USD

139.30

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.79

CNY

135.67

JPY

70.11

INR

1.50

AUD

3.04

TRY

4.01

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Publikohet 'Holla' nga Tuna e Cozman (Video)

‘Holla’ është kënga më e re që i është shtuar tregut muzikor shqiptar. Kënga vjen në interpretim të Tunës dhe reperit Cozman, i cili njëherësh është i dashuri i saj. Kënga është ritmike dhe shumë verore, ku çifti shfaqin skena të nxehta bashkë, transmeton Kosova Sot. Kënga është prodhim i Zzap n'Chriss, teksti është shkruar nga Cozman dhe Mozzik, ndërsa për klipin...

Shėndetėsia

Fuqia e bimės qė vjen drejtpėrdrejt nga kopshti

Dihet që vitamina C është antioksiduesi kryesor në trupin e njeriut, i cili...

VIP

'Falma zemrėn' thotė Ermali (Video)

‘Falma zemrën’ është kënga më e re e publikuar nga Ermal...

VIP

Beyonce sėrish shtatzėnė, pret fėmijėn e dytė

Blue Ivy, vajza e çiftit Beyonce dhe Jay Z do të ketë një motër ose...

VIP

Elvana Gjata ndėr tė parat nė Monako (Foto)

Më herët u bë senzacion me këngën ‘Puthe’, ku të...

Dashuri

Seksi dhe 6 urdhėresat e tij tė nxehta

Pranoni trupin tuaj I dashuri juaj / burri nuk është nëna juaj mik, mikeshë,...

VIP

Julia Roberts pranė divorcit

Martesa 13-vjeçare e Julia Roberts me kameramanin Daniel Moder duket se është...

Shėndetėsia

Mos merrni aspirina pėr ēdo ditė!

Administrata amerikane për ushqime dhe barna (FDA) paralajmëron se nuk është e...

Sport
 • Debutim ėndrrash pėr Shalėn, gol nė fitoren e Liberecit nė Evropė

  Herolind Shala e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën e tij tek skuadra e re Slovan Liberec. Mesfushori i talentuar i Kombëtares së Shqipërisë, Herolind Shala, ka treguar...

  Më Shumë
 • Terry: Tė gjithė mė duan nė skuadėr

  Mbrojtësi i Chelseat, John Terryka thënë se të gjithë fansat e klubeve rivale do të donin ta kishin atë në ekip. Mbrojtësi i njohur nuk dëshiron të urrehet në momentin...

  Më Shumë
 • Zyrtare: Napoli transferon mbrojtėsin e Tottenhamit

  Napoli ka arritur transferimin e mbrojtësit të Tottenhamit, Vlad Chiriches, i cili largohet pas dy vite nga White Hart Lane. Konfirmimin e këtij transferimi e bëri skuadra e Tottenhamit përmes faqes zyrtare të...

  Më Shumë

Wladimir Klitschko zbulon boksierin e ri qė do “pushtojė” botėn

Kampioni i padiskutueshëm në boks, Wladimir Klitschko ka...

1 orë e 27 minuta më parë

Nadal kualifikohet me vėshtirėsi nė ēerekfinale tė turneut tė Hamburgut

Rafael Nadal i afrohet gjithmonë e më shumë titullit të 46...

1 orë e 31 minuta më parë

PSG blen yllin e Man.Utd pėr 63 mln euro

Pas shumë tratativash më në fund PSG ka blerë mesfushorin...

2 orë e 28 minuta më parë

Ibra transferohet te United?

Zlatan Ibrahimovic ka deklaruar se skuadra e tij e ardhshme do të...

2 orë e 46 minuta më parë

Maradona premton ta luftojė mafinė nė FIFA

kona e Argjentinës, Diego Maradona ka thënë se do të jap...

2 orë e 56 minuta më parë

Shqipėri – Serbi mė e rėndėsishme se vizita e Bushit e Papės

Mediat serbe janë duke u befasuar me kryeministrin e Shqipërisë,...

2 orë e 59 minuta më parë
Opinione

Eksperimenti i dėshtuar i Eurozonės

Shkruan: Kevin Hjortshøj O’Rourke Fuqizimi i ekstremistëve...

Ja pse do tė funksionojė marrėveshja me Greqinė

Shkruan: Anatole Kaletsky Kriza me borxhet Asnjëherë nuk...

Me pushtetarėt e tashėm, tė korruptuar, vendi nuk ecėn pėrpara

Shkruan: Mr Bislim Aliu Kosovës i duhet një kastë e re...

Vazhdon haraēi qeveritar ndaj mėrgimtarėve

Shkruan: Florim Zeqa Vijnë me gëzim, kthehen të...

Dossier

E panjohur/ Spiuni i famshėm shqiptar, Si u vodhi anglezėve “dokumente tė luftės” pėr t’ia shitur Hitlerit

Dosier/ Letërkëmbimi që zbulon shqiptarin i cili u bë i famshëm nga spiunimi, por emri nuk bëhet i ditur Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i...

Planeti X

Shenjat e duarve tė ‘Yeti’-t janė gjetur nė Moskė

Tash e një kohë të gjatë nëpër shkrimet e ndryshme paranormale dhe nëpër tregimet dhe legjendat e fiseve të lashta është folur për një krijesë të njohur si...

Shenjat e duarve tė ‘Yeti’-t janė gjetur nė Moskė

Tash e një kohë të gjatë nëpër shkrimet e...

Personat qė u zhduken pėrmbi liqen

Në mbrëmjen e 23 nëntorit të viti 1953 një kontrollues...

Ekspertėt: Jeta pėrtej tokės, e pashmangshme

Dr. Seager, e cila është profesoreshë e Shkencave Planetare dhe...

Mrekullitė qė pranohen si tė vėrteta nga Kisha katolike

Janë të shumta ngjarjet që konsiderohen çdo ditë si...

Auto&Tech
Volkswagen prodhuesi mė i madh i makinave, merr kurorėn nga Toyota

Volkswageni gjerman, në gjashtë muajt e parë të këtij viti ka tejkaluar Toyota-n në numrin e automjeteve të shitura, transmeton (AA). Sipas mediave gjermane, Volkswagen ia arriti qëllimit të saj...

Më Shumë

Sony shet 25 milionė njėsi tė PS4

Për tremujorin e fundit, Sony ka shitur 3 milionë njësi të...

1 orë e 7 minuta më parë

Mund tė bėsh zgjidhje edhe pa shkop pėr selfie

Selfiet mund të quhen edhe mania e viteve të fundit. Për të...

5 orë e 5 minuta më parë

Mbi 1 miliardė e 500 milionė njerėz nė Facebook

Kjo është sa gjysma e përdoruesve botërorë të...

5 orë e 8 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Fluturimi sekret mbi Korenė e Veriut: Fluturoni mbi Pyongyang (Video) - See more at: http://lajmi.net/fluturimi-sekret-mbi-korene-e-veriut-fluturoni-mbi-pyongyang-video/#sthash.QKCQnKE1.dpuf

Koreja e Veriut është ende një vend sekret që mund të zbulojnë shumë gjëra.  Por, në interneti po qarkullon një video e kryeqytetit, Pyongyang, ku ju mund të shihni se si njerëzit...

Më Shumë

Prekėse, ja reagimi kur sheh fytyrėn e tij pas 7 vitesh (Video)

Në video do të shikoni reagimin e një...

15 minuta më parë

Lotaria shtetėrore serbe mashtron qytetarėt (VIDEO)

Lotaria shtetërore serbe dyshohet se mashtronte qytetarët. Ajo...

44 minuta më parë

Vajza nis tė ngjisė shkallėt por ėshtė aq ‘dru’ sa qė …(Video)

Kjo vajzë në Pittsburgh në SHBA ka qenë aq...

1 orë e 7 minuta më parë
OK KIDS
Bėje dorėzėn tėnde tė tėlyenit

Temperatura e brendshme e pinguinëve është 37.8 °C deri 38.9 °C dhe atyre u duhet ta mbajnë këtë temperaturë për të mbijetuar. Për t’u nxehur, ata i kthejnë pjesët e...

Me Shume

A e dini se ...

-Albatrosi mund të flejë edhe duke fluturuar me shpejtësi deri...

Sa shtete ekzistojnė sot?

Në botë, sot ekzistojnë 195 shtete (vende), nëse...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...