< Kosova Sot

Qeveria "kineze", zhvatje e taksapaguesve kosovarė

Lajme >

EMËRIMET NUK KANË TË NDALUR, NË MUNGESË TË LIGJIT Për Kosovën e varfër, ky luks tregon babëzinë e partive "Mbi 22 milionë euro i kushtojnë Kosovës postet në krye...

Cilësia e Ajrit

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Tronditėse: 22-vjeēarja lind foshnjėn nė tualet dhe e hedh nė plehra

Ashley Hautzenrader është akuzuar pasi është përpjekur...

Kryesia mblidhet nė orėn 14 pėr caktimin e vazhdimit tė seancės sė Kuvendit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thirrur për...

Maloku: Prodhimi vendor u margjinalizua

Afaristi Ramadan Maloku, për gazetën " Kosova Sot', tha se...

Guraziu: Rezistenca e nėntokės kriminale

Analisti Ragip Guraziu thotë se kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër...

Kelmendi: Zbrazėtirat ligjore, nė favor tė abuzimeve

Prof. Muhamet Kelmendi thotë se aq sa është i nevojshëm...

Komisari i Vetėvendosjes fyen popullin e Kosovės

“Sepse të mjafton një copë bukë, një copë...

Ministri i Indisė thotė se kanceri shkaktohet nga mėkatet

Indianët kanë reaguar me zemërim pasi ministri i...

1 EURO =

0.00

USD

0.00

ALL

0.00

GBP

0.00

CHF

0.00

CNY

0.00

JPY

0.00

INR

0.00

AUD

0.00

TRY

0.00

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A duhet hapur dosjet se kush kanė qenė dhe janė spiunė tė UDB-sė nė Kosovė?

 • Po
 • Jo

   Deklarata e fortė e LSI-sė: Ja skandali qė e rrėzon Ramėn pėr 24 orė

   Kreu i grupit parlamentar te LSI-se, Petrit Vasili ka leshuar akuza te forta ne...

   VIP

   E shkatėrruar, me tė zeza dhe pa…, shfaqet shkodranja qė humbi njeriun e shtrenjtė (Foto)

   Në fillim të këtij muaji ajo humbi një nga personat më të shtrenjtë. Modelja shkodrane me famë ndërkombëtare, Angela Martini humbi një nga mikeshat e saj më të mira, e cila u nda nga jeta në moshë fare të re. “Engjëlli im, mikja ime më e mirë, ajo që ishte më shumë se një motër për mua, u largua nga jeta!”, shkruante Angela ndër lot. Gjatë javëve në vazhdim modelja e cila jeton...

   VIP

   Habit serish Bleona, ja me ēfarė vishet pėr tė blerė petulla

   E njohin të gjithë për natyrën ‘shpërthyese’ dhe për...

   Shėndetėsia

   Serumi pėr flokė: Arrat e gjelbra nė vaj ulliri, pėr forcimin e rrėnjės sė flokut

   Receta 1: Arrat e gjelbra në vaj ulliri duhet të rrinë për 40 ditë....

   VIP

   Aktorja juaj e preferuar indiane nė rrezik, politikani jep 1 milion paund pėr kokėn e saj

   Filmi indian “Padmavati” ka sjellë një reagim shumë të ashpër...

   Femra

   E dimė cilėt buzėkuqė do tė jenė mė popullorė kėtė sezon

   Jua bëjmë me dije që buzëkuqit pa shkëlqim t'i paketoni diku, sepse po...

   Reēeta

   Receta e Cekes: DOMATE TĖ MBUSHURA

   PËRBËRËSIT: 1 kg domate të shëndosha të forta, 1/2 kg mish të...

   Shėndetėsia

   Pėrgatiteni vetė vitaminėn C natyrale

   Vlera e vitaminave C, si preparat në parandalimin dhe shërimin e sëmundjeve, njihet...

   VIP

   Rita Ora publikon foto duke bėrė dush (Foto)

   Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora kohëve të fundit po...

   Sport
   • Tri klubet italiane pas Darmianit

    Raportimet e fundit që vijnë nga Italia bëjnë të ditur se Juventus, Napoli dhe Roma janë të interesuar për mbrojtësin e Manchester United, Matteo Darmian. Mbrojtësi kaloi te ‘Djajtë e...

    Më Shumë
   • E kėrkoi Klopp, ai nuk i besoi – Trajneri gjerman e bindi me njė ‘selfie’

    Mbrojtësi i Liverpoolit, Ragnar Klavan, e ka zbuluar faktin se si Jurgen Klopp e ka kontaktuar për ta blerë nga Augsburgu. Ragnar Klavan kishte dëgjuar zërin e trajnerit të Liverpoolit në verën e vitit...

    Më Shumë
   • Presidenti i UEFA-sė del kundėr VAR-it

    Nëse presidenti i UEFA-së Gianni Infantino është në favor të futjes së ndihmës video në arbitrazh (VAR) në Kupën e Botës në Rusi verën e ardhshme, i të njëjtit mendim...

    Më Shumë

   Shqipėria ngritėt pėr nėntė vende nė renditjen e FIFA-s

   Kombëtarja shqiptare është ngritur për nëntë...

   PSG arrin njė rekord tė madh nė Ligėn e Kampionėve

   Skuadra franceze, PSG po vazhdon me paraqitje fantastike këtë edicion...

   Peru rrezikon pėrjashtimin nga Kupa e Botės, kėto tre Kombėtare mund ta zėvendėsojnė

   Kombëtarja e Perusë mund të përjashtohet nga Kupa e...

   Durant dhe Westbrook kacafyten gjatė ndeshjes

   Rivaliteti i madh mes Kevin Durant dhe Russell Westbrook u shfaq edhe në...

   Gruaja e Xhemajlit shkruan libėr pėr sekretet e futbollit italian

   Erjona Xhemaili, gruaja e mesfushorit shqiptar, Blerim Xhemaili ka...

   Valverde tregon pse Messi nuk luajti nga fillimi kundėr Juventusit

   ​Leo Messi nuk luajti nga fillimi kundër Juventusit në...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Raportet e ngushta, tė rrezikshme, tė Trump-it me Arabinė Saudite

   Shkruan: Fareed Zakaria POLITIKA E JASHTME E PRESIDENTIT...

   Korrupsioni, krimi dhe droga po e shkatėrrojnė kombin

   SHKRUAN: SKËNDER S.KAPITI Shqipëria e Kosova po i paguajnë...

   Rinumėrimi i votave nė Prishtinė, domosdoshmėri

   SHKRUAN: RESHAT SAHITA Heshtja e VV-së, Albin Kurtit e Shpend...

   Trafikantėt e drogės mėsuan tė pasurit qė t'i fshihnin paratė nė parajsat tatimore

   Shkruan: Roberto Saviano Kanë kaluar vetëm 19 muaj që nga...

   Dossier

   Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencės shqiptare nė Luftėn e Dytė Botėrore

   Nga Roland Qafoku* Mes Vasil Shantos, Reshit Rusit dhe forcave të xhandarmërisë ka pasur shkëmbim zjarri. E, megjithatë, Vasil Shanto ka mundur të eliminojë disa materiale kompromentuese. Pranë trupit...

   Planeti X

   Flet shkenca: Kėto janė gjėrat qė nuk i dini pėr alienėt

   Përveç atyre që kemi dëgjuar mbi alienët nëpër filmat Hollivudit, shumë gjëra rreth tyre janë krejt ndryshe. Profili i jashtëtokësorëve mund të mos jetë ajo që...

   Flet shkenca: Kėto janė gjėrat qė nuk i dini pėr alienėt

   Përveç atyre që kemi dëgjuar mbi alienët...

   Rrėfime tė tmerrshme tė punėtorėve tė morgut

   Kur ishim fëmijë, zor se ndonjëri prej nesh kishte...

   Zbulohet shpella mė e thellė nėnujore

   Një ekip hulumtuesish pretendojnë që kanë zbuluar një...

   Parashikimi i frikshėm: 2018 do jetė viti i tėrmeteve shkatėrrimtare

   Parashikime te frikshme na vijne per vitin 2018 nga shkencetaret, e cilet thone...

   Auto&Tech
   Elos Musk e mbanė premtimin, e ndėrton baterinė mė tė madhe nė botė

   Njeriu numër një në botë i teknologjisë aktualisht, Elon Musk e ka fituar bastin duke ndërtuar baterinë më të madhe në botë. Musk kishte premtuar pak kohë më parë se do të...

   Më Shumë

   Rritje e madhe e shitjes sė veturave elektrike nė botė

   Në tremujorin e tretë të këtij viti në gjithë...

   Facebook Messenger lejon dėrgimin e fotove nė rezolucion tė lartė

   Në të majtë është një foto 2K ndërsa në...

   Dita kur monedhat dixhitale tė zėvendėsojnė paranė prej letre ende larg, thotė Banka e Japonisė

   Blockchain është një regjistër publik transaksionesh i cili...

   KOSOVA SOT TV
   Postet e zėvendėsministrave tė Kosovės pėr tė zhvatur qytetarėt (Foto/Video)

   Të anketuarit e “Kosova Sot” thonë se Kosova nuk ka pasur nevojë për 63 zëvendësministra se ata bëjnë punë koti dhe të njëjtit janë barrë shumë e madhe e buxhetit prej...

   Më Shumë

   Misioni i EULEX-it nė Kosovė ka dėshtuar nė vendosjen e sundimit tė ligjit? (Foto/Video)

   Të anketuarit e “Kosova Sot” shprehen të zhgënjyer...

   I bie valixhja nga autobusi, shoferi as qė e vėren (Video/Foto)

   Të zbulosh se të ka humbur valixhja pasi të arrish në...

   OK KIDS
   Pėrse shtėpia ime gumėzhit gjatė natės?

   Bile as në Halloween,nuk ndodhë një gjë e tillë! Kur jashtë temperaturat bien, pjesët e drurit dhe pjesët e metalit, të cilat janë pjesë përbëërse e shtëpisë atakohen...

   Me Shume

   Sigurisht nuk e keni ditur

   -Është e pamundur për shumicën e njerëzve që...

   Sigurisht nuk e keni ditur se…

   · Njerëzit gëlltisin rreth gjysmë kile insekte në...

   Rreze lirie

   Kohera te erreta nxi nga ulerima lufta pelciste vdisnin shume...

   >