Kosova Sot

VETTING-un kosovar mund ta bėjė vetėm FBI-ja amerikane

Lajme >

REFORMA NË DREJTËSI, E BLLOKUAR NGA KAPËSIT E SHTETIT Strategjia legjislative nuk parasheh asnjë dekriminalizim  Institucionet shtetërore të Republikës së Kosovës akoma e kanë të...

Cilësia e Ajrit

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Berjani: Shoqata kėrkon ligjin e ri

Lideri i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës,...

Mulliqi: Elita politike e keqpėrdori pushtetin

Analisti politik Skënder Mulliqi tha për "Kosova Sot" se...

Flet motra e Oliver Ivanoviq, ka njė lutje pėr tė gjithė!

Motra e liderit të vrarë të Iniciativës Qytetare...

Nė Beograd sonte ndizen qirinj pėr Oliver Ivanoviqin

Sonte në orën 19:00, përpara Tempullit të Shën...

1 EURO =

0.00

USD

0.00

ALL

0.00

GBP

0.00

CHF

0.00

CNY

0.00

JPY

0.00

INR

0.00

AUD

0.00

TRY

0.00

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Si e vlerėsoni punėn e deritanishme tė Hashim Thaēit, Ramush Haradinajt dhe Kadri Veselit?

 • Tė suksesshme
 • Tė dėshtuar

   Oficeri qė trafikonte kokainė, deputeti i PD: Julian Balliu ėshtė arratisur

   Emisioni “Fiks Fare”, zbuloi mbrëmë me zë dhe me...

   Elita
   VIP

   Sukseset e Dua Lipės nuk kanė tė ndalur (VIDEO)

   Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka arritur një tjetër sukses të jashtëzakonshëm me këngën e fundit të publikuar. Ylli i muzikës me famë botërore ka arritur afër 15 milionë klikime në Youtube pa mbushur ende 3 ditë me këngën “IDGAF”. Suksesi i këngëtares Dua Lipa, vjen menjëherë pas atij të këngës “New Rule”, falë së cilës ylli me famë ndërkombëtare ka...

   VIP

   “Po sikur tė vdes?!”- Big Mama tregon ēfarė bėri pak para operacionit

   Vetëm para disa kohësh këngëtarja e njohur Big Mama i është...

   VIP

   I thanė se ėshtė plakur, shpėrthen kėngėtarja shqiptare: Kukull 18 vjeēe bėhem kur tė dua (FOTO)

   Eliza Hoxha është ndër këngëtaret me një karrierë të...

   Shėndetėsia

   DOMATJA PARANDALON ZHVILLIMIN E KANCERIT TĖ LUKTHIT

   Domatja mund ta ngadalësojë zhvillimin e kancerit të lukthit, tregon studimi i...

   Shėndetėsia

   Top pemėt pėr ditėt dimėrore

   Në vazhdim ju sjellim pemët që duhet t'i konsumoni gjatë sezonit...

   Femra

   Nė trend janė nuancat mė tė errėta tė buzėkuqit

   Nëse keni sy më të errët, përcaktohuni për nuancat e së...

   Reēeta

   Reēeta e Cekes: GJELLĖ VEGJETARIANĖSH OSE PERIME SI GARNITURĖ

   PËRBËRËSIT: 1/2 kg karota, 1/2 kg bishtaja të gjelbra, 300 gr domate të...

   VIP

   Coco kėrkon “autorėsinė”: Unė shpika fenomenin e tė pasmeve, jo Kim Kardashian (Foto +18)

   Karrierën si modele e ka nisur që në vitin 1997 dhe në atë kohë ishte...

   Sport
   • Interi dhe Barcelona shumė pranė marrėveshjes pėr yllin brazilian

    Interi dhe Barcelona janë pranë arritjes së marrëveshjes për huazimin e mesfushorit Rafinha te gjiganti italian me opsion për ta blerë në fund të sezonit. E përditshmja spanjolle “AS”...

    Më Shumë
   • Chelsea nis kontaktet me West Hamin pėr sulmuesin anglez

    Chelsea e ka kontaktuar West Hamin për sulmuesin anglez, Andy Carroll. Chelsea ua ka bërë me dije drejtuesve të West Hamit se dëshiron të nënshkruajë me Carrollin në bazë të një...

    Më Shumë
   • Neymari s’i mungon askujt

    Largimi i Neymarit verën e kaluar shkaktoi panik në Barcelonë, dhe druajtjet në kampin katalan u rriten edhe më shumë pak ditë më vonë nga humbja në Super Kupën e Spanjës ndaj Real...

    Më Shumë

   Real Madridi s’heq dorė nga Icardi, i gatshėm ta paguajė klauzolėn e tij

   Nuk është fshehtësi se Real Madridi do të kërkojë...

   "Kėshtu iu hakmora Manchester Unitedit"

   Louis van Gaal ka zbuluar se i ishte hakmarrë Manchester Unitedin duke e...

   Kampione bote nė peshėngritje, Romela Begaj pozitive nė testin e dopingut

   Sportistja e njohur Romela Begaj i bëri krenar shqiptarët kur...

   Ausilio takohet me agjentin e Pastores (VIDEO)

   Drejtori sportiv, Piero Ausilio, është takuar me agjentin e Javier...

   Ronaldo kėrcėnon, por Reali nuk mendon se ėshtė koha pėr rinovim tė kontratės

   Mosmarrëveshja mes Cristiano Ronaldos dhe Real Madridit ka nisur...

   Chelsea fillon bisedimet me Arsenalin pėr Sanchezin

   Largimi i Alexis Sanchez nga Arsenali tashmë është...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Njė ide e mirė gjermane pėr vitin 2018

   "LUFTA" FRANKO-GJERMANE  Zyrtarët gjermanë...

   Ju tregoj se kush ėshtė spiuni i UDB-sė Baton Fazli Haxhiu

   Ka tradita të moçme kundër kombit tonë SHKRUAN: RESHAT...

   Brexit ėshtė larg sė qeni problemi mė i madh i Evropės

   VIZIONI I SË ARDHMES SË EVROPËS Populistët...

   Ky milet po shikon seri

   Sekretet e ruajtura enkas për ditën e sotme  Shteti...

   Dossier

   ‘Kasapi i Shqipėrisė’, shkrimi nė ‘Time’ i 1950. Si nisi plani pėr shpalljen e Mehmet Shehut, armik i popullit

   “Ajo që po ndodhte me Mehmet Shehun u kuptua publikisht gjatë punimeve në kongresin e PPSH, nga 1 deri më 8 nëntor 1981”. Keshtu shkruan ne librin e tij  “100 vrasjet më të bujshme në...

   Planeti X

   Ēka ndodh pasi qė tė ringjallemi?

   Çështja e jetës pas vdekjes është një mister i vjetër sa edhe vetë njeriu, për të cilin mund të mos gjejmë përgjigje derisa ta shijojmë vet vdekjen. Por, Hollivudi ka...

   Ēka ndodh pasi qė tė ringjallemi?

   Çështja e jetës pas vdekjes është një mister i...

   Pesė vendet mė tė frikshme tė Indisė

   India është një vend ku në çdo shtet dhe qytet...

   NASA zbulon shtresa tė mėdha akulli nė Mars

   Një shtresë e madhe akulli është zbuluar nga NASA...

   Mė shumė e njohim sipėrfaqen e Hėnės, sesa fundin e deteve

   Reliefi i fundit të detit është më pak i njohur sesa...

   Auto&Tech
   Me rastin e 50 vjetorit, prezantohet modeli unik i Ford Mustang (FOTO)

   Kanë kaluar 50 vite, që kur në film detektivi Frank Bullit po ndiqte vrasësit nëpër rrugët e San Franciskos me veturën e tij Ford Mustang, dhe tani ky version i ristilizuar është rikthyer për...

   Më Shumë

   Ford do tė ndėrtoj 40 vetura elektrike

   Kompania e njohur automobilistike ‘Ford Motor Co.’ pritet të...

   BMW me strategji tė re, pėr tė shitur sa mė shumė SUV

   Prodhuesi gjerman BMW ka gjetur një strategji të re, në...

   Kjo ėshtė USB-ja mė e fuqishme nė botė, ja pse

   Kompanitë konkurrojnë çdo vit që mund të...

   KOSOVA SOT TV
   Tė rinjtė po ikin nga papėrspektiva (Foto/Video)

   Të anketuarit e “Kosova Sot” thonë se qeveritarët tanë nuk po krijojnë një shtet me perspektivë, andaj edhe po ikin të rinjtë tanë nga vendi. Naim Berisha thotë se te...

   Më Shumë

   Momenti kur ballkoni rrėzohet nė bursėn e Xhakartės (Foto/Video)

   Pamjet dramatike tregojnë momentin kur një ballkon u rrëzua...

   Politika e papėrgjegjshme po na largon nga Bashkėsia Ndėrkombėtare (Foto/Video)

   Të anketuarit e “Kosova Sot” thonë se është kjo...

   Ēifti kryen marrėdhėnie nė makinė nė mes tė ditėn nė Kamėz (Video)

   Ditën e djeshme në Tiranë, në hyrje të qytetit...

   OK KIDS
   Zgjidhja e misterit tė kuzhinės

   Arsyeja pse rriten biskotat është një befasi shumë...

   Me Shume

   Sa shtete ekzistojnė sot?

   Në botë, sot ekzistojnë 195 shtete (vende), nëse...

   Fakte interesante pėr Turqinė

   Sipërfaqja: 79.450 km2 Popullata: 72.893.000 Popullsia mbi...

   Rreze lirie

   Kohera te erreta nxi nga ulerima lufta pelciste vdisnin shume...

   >