Kosova Sot

Kuvendi, shërbëtor i Devollëve, ua zgjat jetën monopoleve

Lajme >

Krasniqi: Mbrapa Devollëve nuk qëndrojnë vetëm të fuqishmit e politikës, por edhe deputetët e Kuvendit të Kosovës  "Përfaqësuesit e zgjedhur të qytetarëve të...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Arrestohet deputeti Milaim Zeka

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka lëshuar urëdhrin...

Kush është biznesmeni nga Korça që u grabit, zbulohen detaje

Zbulohen detaje te reja per grabitjen e baneses se biznesmenit në qytetin...

Përleshje në Fushë Kosovë, përdoren edhe armët e ftohta

Policia njofton se në rrugën “Hajrullah Zymi” në...

Sekuestrohen dhe asgjësohen në Greqi, tonelata ton domate shqiptare me pesticide

Mëngjesin e sotëm autoritet greke kanë sekuestrohen 4.600 kg...

Fëmijët e rrëmbyer në Qipro u gjetën, autori u arrestua

Një 35-vjeçar greko-qipriot është autori i rrëmbimit...

Goditi me shuplakë të pasmet e një 21-vjeçareje, tre muaj burg një personi

Tre muaj burg është masa e caktuar ndaj një burri, i cili goditi...

Komiteti i Senatit voton për nominimin e Kavanaugh më 28 shtator

Komiteti Gjyqësor i Senatit do të votojë më 28 shtator...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A duhet zbardhur vrasjet e pasluftës nga Gjykata Speciale?

 • Po
 • Jo

   VIP of the Day

   Elita
   VIP

   Greta Koçi feston sot ditëlindjen,shfaqet shumë e nxehtë (Foto)

   Këngëtarja Greta Koçi ka festuar sot ditëlindjen dhe nëse dikush kishte dyshim për moshën e saj, nga sot mund ta shuajë kureshtjen. Greta i mbushi plotë  27 vjeç,shkruan Kosova Sot.  Në postimin e fundit ajo shfaqet  mjaftë tërheqëse. Ne  i  urojmë  Gretës edhe  100!           View this post on...

   VIP

   Rita Ora ndryshon ‘look’, frymëzohet nga stili i viteve ‘80 (Foto)

   Rita Ora është ndër ato personazhe që nuk ka frikë të...

   VIP

   ÇIFTI I FORTË

   Jennifer Lopez shkëlqen në fustanin e bardhë, pjesërisht të...

   VIP

   Nënë e bijë, loçka

   Cindy Crawford shkëlqen gjatë 'Javës së Modës' në Paris,...

   Femra

   REGJENERATOR NGA TË VERDHAT E VEZËS PËR FLOKË TË BUTË DHE ME SHKËLQIM

   Kur bëhet fjalë për flokët, ekzistojnë shumë mënyra që...

   Shëndetësia

   FIBRAT POZITIVISHT NDIKOJNË NË TRU

   Ushqimi me përmbajtje të lartë me fibra në studimin e bërë në...

   Shëndetësia

   Këto ushqime vjeshtore duhet t'i keni në tryezë

   Me ardhjen e temperaturave të freskëta vjen deri te shtimi i oreksit, kështu që...

   Reçeta

   RECETA E CEKES: TORTË E MIRË ME BAJAME

   PËRBËRËSIT: 8 vezë, 500 gr sheqer, 300 gr gjalpë të...

   Sport
   • Lëndohet ylli i Interit

    Interi ka konfirmuar se qendërmbrojtësi Joao Miranda mungoi në fitoren e zikaltërve 2-1 ndaj Fiorentinës shkaku i një lëndimi. Mësohet se mbrojtësi braziliani vuan nga një problem në...

    Më Shumë
   • Pamje të reja, shikoni sa madhështor do të jetë Bernabeu i ri

    Santiago Bernabeu cilësohet si stadiumi më ikonik i futbollit në botë – dhe duket se ai do të bëhet edhe më madhështor. Planet u zbuluan muaj më parë, por rinovimi i stadiumit ende nuk ka...

    Më Shumë
   • Kupa e Botës Katar 2022: Punëtorët pa paga tash e disa muaj

    Dhjetëra emigrantë kanë qenë duke punuar në qytetin ku do të mbahet finalja e Kupës së Botës të vitit 2022 në Katar, dhe Amnesty International ka publikuar një raport ku shkruan se puna e...

    Më Shumë

   Goli i çmendur që lojtari i Liverpoolit ia shënoi Manchester Unitedit mbrëmë

   Harry Wilson, lojtari i Liverpoolit i huazuar te skuadra e Frank Lampardit,...

   Inzaghi: Me Ronaldon, Juventusi është ekipi më i mirë në Evropë

   Trajneri i Bolognas, Filipo Inzaghi mendon se transferimi i Cristiano Ronaldos...

   Goli i çmendur që lojtari i Liverpoolit ia shënoi Manchester Unitedit mbrëmë

   Harry Wilson, lojtari i Liverpoolit i huazuar te skuadra e Frank Lampardit,...

   Arrihet marrëveshja, miliarderi Khan e blen Wembleyn për 671 milionë euro

   Federata e Futbollit të Anglisë ka arritur marrëveshje me...

   Mourinho: E dija e ishim në telashe kur i erdhi radha Jonesit për ta gjuajtur penalltinë

   Jose Mourinho ka thënë se e kishte ndier se Manchester Unitedi ishte...

   Operohet Isco, i humb 6 ndeshje përfshirë dy shumë të rëndësishme

   Real Madridi dhe ekipit kombëtar i Spanjës nuk do të mundë...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Brexiti pa marrëveshje, rezultati më i mundshëm i samitit të Salzburgut

   Shkruan: WOLFGANG MUNCHAU Të gjithë duhet të përgatitemi...

   A duhet të dëshpërohemi rreth ndryshimeve klimatike?

   Shkruan: CARL BILDT  Nëse mund të sigurojmë progres...

   Pse duhet protestuar më 29 shtator!?

   SHKRUAN:  FLORIM ZEQA Askush nuk e ka menduar që pas afro 20...

   Është koha e fundit që futbolli i Kosovës të lirohet nga uzurpuesit, profiterët, familjarizmi dhe politika

   SHKRUAN: NEXHMEDIN BUNJAKU I kja e hershme në amshim e ish-kryetarit...

   Dossier

   Ja plani që kishte CIA më 1955 për rrëzimin e regjimit komunist, u dërguan letra të koduara për disa prej krerëve të pushtetit, synohej nxitja e dezertimeve

   Amerikanët kanë zbardhur detajet e operacioneve të vitit 1955 për rrëzimin e regjimit komunist. Sipas një dokumenti të deklasifikuar, CIA mendonte lëshimin e broshurave, transmetimet radio për të...

   Planeti X

   Gjeologët zbulojnë oqeane nënujore me krijesa të çuditshme

   Njëra nga temat më të përdorura nga regjisorët e filmave fanta-shkencë është zbulimi i hapësirave nënujore, me ekosisteme të çuditshme, në të cilat jetojnë krijesa...

   Gjeologët zbulojnë oqeane nënujore me krijesa të çuditshme

   Njëra nga temat më të përdorura nga regjisorët e...

   Shkencëtarët: dielli do të 'bjerë në gjumë' në vitin 2030

   Hulumtuesit kanë paralajmëruar që Toka mund ta...

   Zgjohet pas 12 vitesh, ja çfarë ka parë

   Momenti më i vështirë për Martin Pistorius ishte kur...

   “Multiversi” ekziston?

   Nuk është teoria kryesore dhe më e përhapur, por ajo...

   Auto&Tech
   “Google Discover” lehtëson zbulimin e përmbajtjeve të caktuara nga njerëzit

     Google e dëshiron riemërtimin e shpeshtë të gjërave. Këtë e ka dëshmuar së fundmi me riemërtimin e “Google Feed”, të cilës ia ka vënë emrin “Google...

   Më Shumë

   Instagrami sfidon Amazonin në tregun online

   Tregu online është gjithnjë një vend sfidash dhe fitimesh,...

   Qualcomm akuzon Applen për vjedhje të sekreteve tregtare

   Qualcomm rinovoi betejën ligjore ndaj Applet duke paditur për...

   iPhone XS ka probleme me sinjalin Wi-Fi

   Disa përdorues të cilët kanë marrë një iPhone XS...

   KOSOVA SOT TV
   Kjo femër doli nga vetura dhe shkaktoi aksidentin më të çuditshëm në trafik (Video)

   Të gjithë janë kundër femrave në timon për shumë arsye, por kjo video e justifikon paragjykimin. Në videon e mëposhtme duket një femër që e braktis automjetin e saj duke e lënë...

   Më Shumë

   Momenti se si u rrëzua mbi oqean avioni me 249 persona në bord (Video)

   Momentet e fundit të fluturimit të avioni MH370 janë...

   Video që ka çmendur çdo shofer! Ja çfarë mendon se ndodh këtu në fund?

   Një video që po qarkullon në rrjetet sociale po i habit të...

   Shitësi i akullores me fëmijën – videoja që do t’jua bëjë ditën më të bukur

   Videot e shitësve të akulloreve që “mashtrojnë”...

   OK KIDS
   Pse i mbyllim sytë kur teshtijmë?

   Teshtitja është shumë më e rrezikshme sesa që duket në shikim të parë. Një person i ftohur ose me grip nxjerrë deri në 5000 pikla mukoze me një teshtirë, të cilat më pastaj...

   Me Shume

   Fakte për kitarën

     Kitara...

   Nga çka përbëhet qelqi?

   Qelqi është një përzierje e rërës dhe materialeve...

   Flutura

   Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

   >