Kosova Sot

Kupola e drejtėsisė, avokate e krimit

Lajme >

PA SUNDIM TË LIGJIT, NUK KA SHPRESË NË KOSOVË Miftari: Në Kosovë ligji është selektiv dhe i manipuluar nga zyrtarët e shtetit dhe zyrtarët e drejtësisë, si prokurorë, gjyqtarë,...

Cilësia e Ajrit

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Zyrtare: Tė Merkuren, mbledhja e kryesisė sė Kuvendit

Në një njoftim për media Zyra për media dhe mardhenie me...

The Guardian: E ardhmja e Kosovės, e pasigurt

"The Guardian Weekly", gazetë simotër e të...

Presidenti Thaēi fali katėr tė dėnuar pėr vrasje (Dokument)

Katër nga shtatë të burgosurit që fali presidenti Hashim...

Hoxhaj i pėrgjigjet deputetes Kusari-Lila: Nuk ka zgjedhje sivjet

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj i është...

Shkatėrrohet njė rrjet i madh i trafikut tė heroinės nė Spanjė

Policia spanjolle njoftoi shkatërrimin e një rrjeti të madh...

Njė zėvendėsministėr mė shumė nė Qeverinė e Kosovės

Qeverisë së Kosovës sot i është shtuar edhe një...

Pėrkundėr takimit me Haradinajn, mundėsia e grevės nuk ėshtė larguar

Rrahman Jasharaj, kryetar i SBASHK’ut e ka lënë...

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Si e vlerėsoni punėn e deritanishme tė Hashim Thaēit, Ramush Haradinajt dhe Kadri Veselit?

 • Tė suksesshme
 • Tė dėshtuar

   A ka mundėsi qė njerėzit TĖ JETOJNĖ PĖRJETĖ?

   VLEN PËR NJERËZIT QË KANË LINDUR PAS VITIT...

   Elita
   VIP

   Arta, e sjell Verėn, nė Dimėr (FOTO)

   Këngëtarja e njohur Arta Bajrami, e cila herë pas here poston fotografi në rrjetet sociale, kësaj radhe përmes një fotografie, të realizuar në verën e vitit të kaluar, ajo na ka risjellur verën në dimër, shkruan "Kosova Sot Online". "Mirmëngjes, Verë, n'Dimër.Ju uroj një ditë të qetë, ka shkruar Arta Bajrami, në profilin e saj në Facebook, ku nuk kanë munguar komentet e fansave të saj, duke e...

   VIP

   Nominimi i yllit

   Margot Robbie shijon nominimin e parë për "BAFTAs" Ata po kënaqen me...

   VIP

   Zonjusha me hije

    Rita Ora, si një uragan i vërtetë në mbrëmjen e "Vogue"...

   Femra

   Ja si mund ta pėrdorni kufizuesin e buzėve nė vend tė buzėkuqit

   Si të veproni kur jeni e dashuruar në kufizuesin e buzëve saqë do të...

   Shėndetėsia

   Detoksojeni trupin me ujė limoni dhe dredhėza

   Mënyrat detoksuese të trupit janë gjithnjë e më shumë popullore...

   Shėndetėsia

   Shėroni dhimbjet nė fyt pa ilaēe konvencionale

   Me siguri njëherë në jetën tuaj, sidomos gjatë dimrit, keni pasur...

   Reēeta

   Receta e Cekės - Keks torte me ajkė

   PËRBËRËSIT: 1/2 kg. keks ”petit beurre”, 1/4 l. qumësht 2...

   VIP

   Para dy vitesh sherr pėr njė mashkull, realiteti ndryshe i Xhesika Ndojės dhe Gugut sot (FOTO)

   Të gjithë e kujtojnë sherrin publik për një mashkull, të dy vajzave...

   Sport
   • Vėllaznimi kėrkesė FFK: Duam tė luajmė vetėm tė dielėn

    KF Vëllaznimi nuk është i kënaqur me vendimin e Komisionit të Garave, që derbin ndaj Prishtinës ta luajnë të shtunën e jo të dielën Skuadra gjakovare me anë të një...

    Më Shumë
   • Barcelona ofron para dhe transferimin e madh tė verės pėr Griezmann

    Barcelona e dëshiron me çdo kusht sulmuesin francez të Atletico Madridit, Antonie Griezmann Lideri i La Ligas, Barcelona tashmë e ka të qartë se Antonie Griezmann është objektivi kryesor i tyre për...

    Më Shumë
   • Aksident i rėndė nė Prishtinė, 5 tė lėnduar

    Një aksident i rëndë ka ndodhë në dalje të Prishtinës. Dy vetura janë ndeshur në fshatin Vranidoll në rrugën magjistrale Prishtinë-Podujevë, ku kanë mbeture të...

    Më Shumë

   Nuk ka inicim disiplinor ndaj Chiellini pėr bėrrylin ndaj Belottit

   Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini, nuk do të përballet...

   Shpėton Aguero

   Sergio Aguero nuk do të dënohet për përleshjen me...

   Zidane i detyruar tė bėj disa ndryshime pėr ndeshjen ndaj Leganes

   Zinedine Zidane do të bëjë disa ndryshime për ndeshjen e...

   Gabigol: Do tė kthehem shpejtė nė Inter

   Gabriel Barbosa i njohur si Gabigol shpreson se një ditë do të...

   Kosova grumbullohet pėr ndeshjet me Poloninė dhe Lituaninė, flasin Berisha dhe Kastrati

   Përfaqësuesja A e Kosovës të martën paradite e ka...

   Chelsea-Barēa, formacioni i kombinuar dominohet nga skuadra spanjolle

   E marta e Ligës së Kampionëve i takon ndeshjes Chelsea –...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   VETTING nuk do tė thotė amnisti pėr tė kriminalizuarit qė tėrhiqen nga VETTING-u

   Për krimin, korrupsionin e vjedhjet SHKRUAN: SKËNDER...

   Kutia e Pandorės e Epokės digjitale

   NJË ESKALIM I RREZIKSHËM Gjërat ishin ndryshe në...

   Koha e Kurdistanit

   POPULLI PA SHTET Pavarësia e kurdëve është sidomos e...

   Dossier

   Paloka flet pėr rrėzimin e diktaturės: Si silleshin “ēunat e Tironės” me Ramėn te bordura

   Në grevën e urisë hyri gjysmë “ilegalisht”. Edi Paloka kishte muaj më parë se 17 shkurti ’91, që ishte diplomuar si inxhinier gjeofizik. Greva ishte vetëm e studentëve dhe...

   Planeti X

   Ja pse numrat 13, 39 dhe 111 janė tė mallkuar

   I konsideruar i pafat. 13-ta, numri i cili është në qendër të shumë supersticioneve dhe teorive lidhur me atë çfarë simbolizon. Disa njerëz e kanë simbol të gezimit dhe lumturisë,...

   Ja pse numrat 13, 39 dhe 111 janė tė mallkuar

   I konsideruar i pafat. 13-ta, numri i cili është në qendër...

   Kėto janė tiparet e jashtėtokėsorėve

   Nuk ka njeri që të mos jetë vetëpyetur qoftë dhe...

   Shkencėtarėve u lejohet ringjallja e tė vdekurve?!

   Kompanitë amerikane kanë marrë lejen që të...

   "Alienėt do tė rikthehen"!

   E rich Von Daniken, autori kontrovers i librit "Chariots of the...

   Auto&Tech
   Renault prezanton makinėn pėr vitin 2018

   Renault është makina e pestë që zbulohet në prag të startit të botërorit të Formula 1 për vitin 2018 Skuadra franceze, Reanault ka zbuluar makinën e modelit R.S. 18, e cila është...

   Më Shumë

   Koenigsegg Regera mund tė jetė njė ndėr makinat elektrike mė tė avancuara

   Vetura ka motor që peshon vetëm 70 kilogramë, ndërsa...

   Ferrari vetėm i kuq, ashtu sikurse 50 vite mė parė

   Ferrari i vitit 2018 do të prezantohet me 22 shkurt, ku do të...

   WhatsApp sjell aplikacionin kushtuar bizneseve

   WhatsApp po sjell një version të ri të aplikacionit që...

   KOSOVA SOT TV
   Milioneri paraqitet si i pastrehė pėr tė ngrėnė nė restorantin luksoz, ja si sillet kamerieri (VIDEO)

   Në përpjekje për të provuar se paraqitja gjithmonë mund të mashtrojë, një 23-vjeçar që i ka fituar paratë përmes videove që publikon në “Youtube”, u shfaq i veshur...

   Më Shumë
   OK KIDS
   A keni parė ndonjėherė peshk me ...duar?

   Mos ia lejoni vetes të bini pre e “buzëqeshjes” së ëmbël të këtij “vocërrakut” lozonjar, pasi në të vërtetë është jashtëzakonisht i rrezikshëm...

   Me Shume

   Pse Deti i Zi quhet kėshtu?

   Përqindja e vogël e kripëzimit prej 1.9 përqind i jep...

   A i keni ditur kėto fakte pėr Akrepat?

   Këta këmbë zgatur kanë bishtin e gjatë, i cili mbaron...

   Ėndrra

   Jam Akili klasën e parë vijoi ëndërroj kur të...

   >