Kosova Sot

Pushtetarėt u kėrkojnė ‘hise’ investitorėve

Lajme >

Qeverisja e partive të mëdha dështon me investimet e huaja Mungojnë ofertat, sundon korrupsioni dhe haraçi "Më banale është se njerëzit që janë në pozita e që duhet...

2 orë e 7 minuta më parë

Kosova i bėn bisht dekriminalizimit

2 orë e 20 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

24-vjeēarja e trafikuar nė Greqi: Shkoja me 10 klientė nė natė

Dy ditë nga arrestimi i një grupi të strukturuar kriminal...

30 minuta më parë

Irinej frikėsohet se me anėtarėsimin e Kosovės nė UNESCO

Nisma e Kosovës për t’u anëtarësuar në UNESCO e...

33 minuta më parë

Gjuriq mbledhė sot nė Mitrovicė serbėt nė institucionet e Kosovės

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e...

47 minuta më parë

Asgjėsohen 700 rrėnjė hashashi nė Kurbin

Policia e Kurbinit ka asgjësuar 700 rrënjë të dyshuar...

50 minuta më parë

Shqiptarja nė Zvicėr: Si u martova me pėrdhunuesin

Rrëfimi rrëqethës i Luanës ka bërë jehonë...

1 orë e 9 minuta më parë

Prekazi sot pret mėrgimtarėt

Edhe këtë vit, manifestimi “Dita e Diasporës dhe...

1 orë e 51 minuta më parë

1 EURO =

1.10

USD

140.07

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.84

CNY

136.44

JPY

70.45

INR

1.51

AUD

3.05

TRY

4.04

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Labinot Tahiri: Mos flini shumė se jua kalon edhe breshka

  Labiont Tahiri për fillim të mbarë të ditës ka dhënë këshilla për fansat e tij në instagram.  Ai ka thënë se hapat në jetë duhet t`i marrësh vet për të encur përpara “Mos prit nga askush që të mban nē këmbē, sikurse nëna dikur kur të mbante, e më mbante gjat moshës kur ishim dy vjeq, që na ndihmonte tē ecim me dubak!!! Ju kujtohet! Pra e kam nga përvoja jetēsore....!...

VIP

Amber: Dua paqe me Kylie-n dhe Khloe-n

Amber Rose është gati për ‘bisedime’ me Kylie Jenner dhe Khloe...

Shėndetėsia

Shpėtimi pėr diabetikėt: E quajnė bima e shekullit 21

Nëse flasim për perimet e shëndetshme, të paktë janë ata njerëz...

Femra

Stimulojeni rritjen mė tė shpejtė tė flokėve, duke ndjekur kėto kėshilla tė thjeshta!

Flokët e gjatë e të shëndoshë janë ëndërr e pothuajse...

VIP

Kush ėshtė princi i Morenės?

Morena Taraku po shijon pushimet e saja verore. Ajo ka postuar një foto në...

VIP

Ku puthen Nora e Roberti?

Nora dhe Roberti është çifti më i përfolur medial. Që nga lidhja e...

Shėndetėsia

Shurupi shėrues kundėr mbipeshės

Yndyra mbetet në gjak si pasojë e mënyrës së jetës, por...

Dashuri

Ngjyrat tregojnė ēfarė dashnori jeni

E verdha- Personat që zgjedhin të verdhën kontrollojnë epshin seksual në...

Sport
 • Ndėrprerja, imazh i keq pėr futbollin shqiptar

  Skuadra shqiptare mund të pësojë keq nga UEFA “Do ta rishoh pozicion tim te Kukësi. Kemi bërë gjithçka për këtë skuadër e për këtë tifozëri dhe nuk e meritonim...

  Më Shumë
 • Futbolli nuk luhet pėr sy e faqe

  Edhe tri javë kanë mbetur deri në fillimin e Raiffesien Superligës së Kosovës “Lojtarët e mirë nuk luajnë as për 100 euro e as sa për sy e faqe. Kjo çka po ndodh në...

  Më Shumë
 • Gati pėr garėn e vitit

  Automobilizëm në Sllatinë Janë bërë të gjitha përgatitjet për garën më të madhe të vitit, ‘Drag Race’, e cila gjatë kësaj fundjave do të mbahet në...

  Më Shumë

Ndahet nga jeta legjenda e Wrestling

Legjenda e Wrestling, Roddy Piper është ndarë nga jeta pas...

1 orë e 53 minuta më parë

Liverpooli, mė sė shumti fitore si vendas nė histori

Liverpooli ka fituar numrin më të madh të ndeshjeve në...

9 orë e 51 minuta më parë

Rodgers: Benteke do jetė njė goditje e madhe

Trajner i Liverpoolit, Brendan Rodgers ka thënë se sulmuesi i ri i...

9 orë e 55 minuta më parë

Berg: Dėshironim tė luanim, Duda u godit me gurė

Trajneri Henning Berg foli për herë të parë për mediat...

10 orë e 22 minuta më parë

Nadal avancon nė gjysmėfinalen e ATP Hamburg

Rafael Nadal vijon rrugën e tij drejt titullit në turneun e...

10 orë e 25 minuta më parë

Ginobili: Messi do tė sėmuret nga kritikat e Argjentinės

Ylli i Basketbollit, Manu Ginobili ka thënë se kritikat e mëdha...

11 orë e 3 minuta më parë
Opinione

Avokatėt e Depresionit

Shkruan: J. Bradford DeLong Politikanët i përsëritin...

Myslimanėt, nė mes ISIS-it dhe "terroristėve intelektualė"

Shkruan: Armend Halimi  Shteti të luftojë...

Demagogjia pro e contra Gjykatės Speciale

Shkruan: Fatos Aliu Çfarë Gjykate Speciale i duhet...

Evropianizimi i politikės sė Gjermanisė

 ANALIZË Shkruan: Joschka Fischer Një BE më...

Dossier

Ethet e Presidentit/ Lista e ēmendur e kandidatėve pėr Shtėpinė e Bardhė

Në garën për Shtëpinë e Bardhë të 2016 janë “dinastikët”, por edhe shumë politikanë pakashumë ambiciozë, pakashumë seriozë, pakashumë fajkoj, pakashumë...

Planeti X

Njė UFO xhirohet duke kaluar afėr njė avioni iranian

Si duket, alienët nuk duan t’ia dinë që Irani është një vend thuajse i izoluar dhe se nuk beson aspak në “dokrrat amerikane” rreth UFO-ve. Në fakt, një udhëtar, që gjendej...

Njė UFO xhirohet duke kaluar afėr njė avioni iranian

Si duket, alienët nuk duan t’ia dinë që Irani...

Shkencėtarėt thonė se alienėt jetojnė nė mesin tonė

Shkencëtarët nga Universiteti i Kalifornisë ka kohë që...

Misteri i Lordit Lucan

Nga të gjitha misteret e jetës, të mëdha, apo të...

UFO-ja e rrėzuar 14 000 vjet mė parė

Anomalia e Detit baltik është një formacion rrethor me...

Auto&Tech
Facebook me “Testament dixhital”

Rrjeti social “Facebook” vjen me një opsion të ri “testamenti dixhital”, i cili ka pak kohë që është bërë funksional në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Shumë shpejt...

Më Shumë

A e dini cili telefoni i zgjuar ėshtė mė i forti?! (Video)

Kompania Caterpillar ka prodhuar makineri të fuqishme ndërtimore,...

13 orë e 45 minuta më parë

Dorėhiqet shefi i Toshiba-s, falsifikonte bilancet

Shefi ekzekutiv i Toshiba-s, Hisao Tanaka, dha dorëheqjen pas skandalit...

14 orë e 55 minuta më parë

Ky ėshtė droni i Facebook qė do tė sjellė internet nė tė gjithė botėn (Foto)

Inxhinierët e rrjetit gjigant social thonë se e kanë...

16 orë e 57 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
‘Fantazma’ ia fut frikėn nė palcė (Video)

Në kanalin e YouTube “FouseyTube” është lansuar një tjetër kamera e fshehur, këtë herë në stilin e filmit horror ku shihet ‘fantazma’ duke fluturuar. Reagimi i...

Më Shumë

Instruktorja e fitnesit qė ua kalon tė gjithave me ‘twerking’ (Video)

Falë performancës energjike të Miley Cyrus me Robin Thicke...

10 orë e 40 minuta më parë

E pabesueshme: Ra nga kati i 17-tė, mbijetoi qė tė tregonte se ēfarė ndodhi (Video)

Po e shijonte festën me shoqëri, në ballkonin e...

12 orë e 13 minuta më parë

Gazetari dhe I-pad i tij imagjinarė (Video)

Ndoshta nga ngarkesa e madhe në punë, ndoshta sepse u hutua për...

13 orë e 32 minuta më parë
OK KIDS
A e dini se ...

-E ëma e Adolf Hitlerit, derisa ishte shtatzënë në të, kishte menduar seriozisht që të abortonte, por mjeku e kishte bindur që të mos e bënte një gjë të tillë. -Në vitin...

Me Shume

Sigurisht nuk e keni ditur...

1. Kungulli më i madh që ka ekzistuar ndonjëherë,...

Fakte interesante pėr Turqinė

Sipërfaqja: 79.450 km2 Popullata: 72.893.000 Popullsia mbi 65...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...