Kosova Sot

Banorėt “pėrvėlohen” nėn ēatinė e llamarinave

Lajme >

Salihu: Në kohën e luftës hoqëm nga serbët, sot nga pushtetarët tanë “Mjaft shumë na ka dënuar serbi, por këta na kanë dënuar edhe më shumë. Të paktën...

23 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Kthehen 70 azilkėrkues tė zhgėnjyer nga Gjermania: Prisnim 4 orė dhe hanim pilaf ēdo ditė

Rreth 70 azilkërkues shqiptarë u kthyen sot nga Gjermania në...

12 minuta më parë

Greqi, padi ndaj ish-ministrit Varoufakis

Një prokuror grek ka nisur hetime në lidhje me ndonjë...

17 minuta më parë

Nė Kinė janė gjetur mbetjet e afro 100 njerėzve tė deformuar (Foto)

Në një shtëpi parahistorike në lindje të Kinës,...

19 minuta më parë

Mediat zvicerane shkruajnė pėr vozitjet e kėqija qė i bėjnė shtetasit e tyre nė Kosovė (Video)

Videoja e postuar në një faqe në Facebook, ku shihet një...

21 minuta më parë

Banorėt “pėrvėlohen” nėn ēatinė e llamarinave

Salihu: Në kohën e luftës hoqëm nga serbët, sot nga...

23 minuta më parë

Zjarr nė Tepelenė, asnjė zjarrfikės nė vendngjarje

Një zjarr i frikshëm ka rënë në dalje të...

48 minuta më parë

1 EURO =

1.10

USD

139.39

ALL

0.71

GBP

1.06

CHF

6.84

CNY

136.56

JPY

70.34

INR

1.51

AUD

3.05

TRY

4.05

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Elvana e kall Gjakovėn (Foto)

Këngëtarja Elvana Gjata është shumë e dashur për publikun shqiptar. Në Kosovë e duan dhe presin mirë.   Këtyre ditëve ajo ka shumë koncerte në vende të ndryshme të Kosovës, ku po kalon mjaft mirë dhe po e ndez atmosferën, transmeton Kosova Sot.   Nga disa foto që ka postuar në llogarinë e saj në Instagram, shihet se Elvana ka dhënë një show në Gjakovë. Ajo shihet e veshur me të bardha...

Shėndetėsia

Artikulli ushqimor, me ndihmėn e tė cilit pėr 2 javė humbni 8 kilogram

Patëllxhani është i pasur me kalium, i cili në bashkëpunim me natrium...

VIP

Ekskluzive: Ja gjėrat qė askush nuk i di pėr Encėn (Foto)

Këngëtarja Enca Haxhia ka lansuar së fundi këngën ‘Soul...

Femra

7 kėshilla pėr vijė tė pėrkryer tė llajnerit

Nëse dëshironi që fytyra  juaj të duket e mahnitshme, ka disa sekrete...

VIP

Ben Affleck nė lidhje me dadon e fėmijėve?

Ben Affleck mohon lajmin se është duke dalë me dadon 28-vjeçare të...

VIP

Agnesa jo vetėm qė rrezitet...(Foto)

Bukuroshja shqiptare Agnesa Vuthaj po i kalon këto ditë të nxehta vere në...

Dashuri

Bėjeni atė romantik

Filmat romantikë shihen si një ideal që nuk ekziston. Por nga ana tjetër, ne...

Sport
 • Szczesny transferoeht te Roma

  Szczesny është transferuar te skuadra italiane, Roma. Ai ka shkuar te Roma nga Arsenali në formë huazimi një vjeçar. Szczesny ka humbur vendin si portier i parë te skuadra e Arsenalit, që pas...

  Më Shumë
 • Milani ofertė tė re pėr Romagnolin

   Milani duket se nuk ka ndërmend të heq dorë nga Romagnoli. Sipas “Gazzetta Dello Sport”, kuqezinjtë po zhvillojnë tratativat e radhës. Oferta e fundit e Milanit ka qenë 25...

  Më Shumë
 • Neymar fotografohet me njė bukuroshe shqiptare (Foto)

  Vera nuk ka qenë aspak e këndshme për Neymar, i cili braktisi Kupën e Amerikës në mënyrën më të keqe, duke u penalizuar me 4 ndeshje.  Futbollisti brazilian po kalon pushime...

  Më Shumë

Ja ēfarė thotė Benitez pėr Mourinhon

Rafa Benitezit nuk i pëlqejnë polemikat me kolegët e tij, aq...

1 orë e 30 minuta më parë

Champions, ja rivalėt e mundshėm tė Skėnderbeut nė “play-off”

Bazel, Salzburg, Viktoria Plzen, Steaua, APOEL janë rivalët më...

1 orë e 31 minuta më parë

Magjia e Ronaldinhos, shikoni tri bukuritė e tij (Video)

Superylli brazilian, Ronaldinho po tregon se ende di të bëjë...

2 orë e 47 minuta më parë

Mavraj optimist: Kthehem shumė shpejt nė fushė

Mërgim Mavraj pak nga pak po e hedh pas krahëve dëmtimin e...

3 orë e 11 minuta më parë

Edhe njė klub tjetėr italian e kėrkon Bashėn

Edhe një klub italian po synon transferimin e Migjen Bashës. Pas...

3 orë e 19 minuta më parë

39,500 euro pėr Federatėn e Boksit

Në vazhdën e memorandumeve të nënshkruara gjer me tani me...

3 orë e 41 minuta më parë
Opinione

Ja pse do tė funksionojė marrėveshja me Greqinė

Shkruan: Anatole Kaletsky Kriza me borxhet Asnjëherë nuk...

Me pushtetarėt e tashėm, tė korruptuar, vendi nuk ecėn pėrpara

Shkruan: Mr Bislim Aliu Kosovës i duhet një kastë e re...

Vazhdon haraēi qeveritar ndaj mėrgimtarėve

Shkruan: Florim Zeqa Vijnë me gëzim, kthehen të...

Lufta Civile e Evropės

Shkruan: Anne-Marie Slaughter E ardhmja e...

Dossier

Letra e 1950/ Prifti pukjan, pse Fan Nolit i hyri “fort nė zemėr” Rusia me komunizmin

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

Gazetarja e ABC-sė, gati intervistoi njė fantazmė

Një gazetare e ABC-së beson se, me kamerën e saj ka incizuar një fantazmë. Ajo e ka postuar incizimin në lajmet e ‘ABC news’. Reporterja  Vanessa Bolano ishte duke bërë një segment rreth...

Gazetarja e ABC-sė, gati intervistoi njė fantazmė

Një gazetare e ABC-së beson se, me kamerën e saj ka incizuar...

Ēka duhet tė dimė rreth shkrimit me kunja?

Shkrimi kuneiform mund të gjendet në shumë tabela të...

Nė “selfie” tė adoleshentes shihet njė fantazmė e vėrtetė!

Një vajzë adoleshente ishte duke bërë foto të vetvetes...

Marko Polo kurrė nuk ka qenė nė Kinė?

Detari i famshëm, Marco Polo, me gjasë kurrë nuk ka shkuar...

Auto&Tech
Lamtumirė Internet Explorer! Njihuni me shfletuesin e ri Edge

Për herë të parë pas disa dekadave, Microsoft ka realizuar një version të ri të Windows-it pa shfletuesin Internet Explorer. Kompania ka krijuar shfletuesin e ri “Edge”, me të cilin shpreson se do...

Më Shumë

Twitter me aplikacion tė ri pėr Windows 10

Twitter ka përditësuar versionin e saj të aplikacionit për...

6 orë e 14 minuta më parë

Google Now nė Android ju lejon tė diktoni me zė mesazhet nė WhatsApp apo Viber

Qëkur është krijuar sistemi Android, Google Now u ka...

8 orë e 30 minuta më parë

Zbulohet Lava Pixel V1- telefoni i dytė me programin Android One

Google krijoi programin Android One për t’iu dhënë...

10 orë e 22 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Ja njė mėnyrė pėr ta lėnė duhanin pėrgjithmonė (Video)

Ky tipi vendosi t’i punojë një rreng mizor shokut të tij. Gavin Smith donte që shoku i tij, Spencer Lewis, të linte duhanin. Atëherë ai vendosi ta trembë për vdekje. Brenda cigares ai i...

Më Shumë

Ja si reagojnė meshkujt kur tė dashurat e tyre ngacmohen nė rrugė (Video)

Kjo video është një eksperiment social, por të gjithë...

1 orë e 47 minuta më parë

Bllokon rrugėn pėr tė larė veturėn midis Londrės (Video)

Një pasanik arab ka bllokuar njërën prej rrugëve më...

3 orë e 38 minuta më parë

Momenti kur pasagjeri i vė flakėn kabinės sė avionit (Video)

Ky është momenti shokues kur një pasagjer terrorizon të...

6 orë e 17 minuta më parë
OK KIDS
Cili ėshtė vendi mė i thatė nė botė?

Në shkretëtirën Atakama të Kilit, të reshurat mesatare janë më të pakta se 1,3 centimetra (sa për krahasim, të reshurat mesatare të Torontos janë 81,75 centimetra dhe ato të Vankuverit...

Me Shume

Pse uji i oqeanit ėshtė aq i njelmėt?

Kur bie shi, në tokë bie ujë i freskët. Uji i shiut nuk ka...

Fakte rreth Francės

Njihuni me këtë vend mik, me popullin, kulturën dhe...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...