Kosova Sot

Denoncimin 100 milionėsh e dėshtoi shteti i korruptuar

Lajme >

Doganat e kapura, prokuroria premton hetimin e kanalit të kaltër Kompanitë kontrabanduese me lidhje të shumëfishta me pushtetin  "Unë di prej një burimi të saktë, derisa kam qenë...

23 orë e 17 minuta më parë

Njė dekadė vetmi e Ambros Kryeziut

10 orë e 53 minuta më parë

Shkatėrrohet rrjeti ndėrkombėtar i trafikut tė kokainės, drejtohej nga serbėt

Policia spanjolle ka sekuestruar 3.5 ton kokainë dhe 9.3 milion euro si...

8 orë e 7 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Arratisen rreth 1200 tė burgosur nė Jemen

Rreth 1200 të burgosur kanë mundur të arratisen, pas...

8 orë e 0 minuta më parë

Jam i gatshėm tė ballafaqohem nėse jam nė listėn e Speciales thotė Remi

Rrustem Mustafa-Remi, deputet i PDK-së, ka theksuar se nuk ka informacion...

8 orë e 6 minuta më parë

Shkatėrrohet rrjeti ndėrkombėtar i trafikut tė kokainės, drejtohej nga serbėt

Policia spanjolle ka sekuestruar 3.5 ton kokainë dhe 9.3 milion euro si...

8 orë e 7 minuta më parë

Rrėfehet Vuēiq: Merkel do tė na flasė fjalė tė rėnda pėr Kosovėn nė Beograd

Angela Merkel gjatë qëndrimit të saj në Beograd do të...

8 orë e 39 minuta më parë

Kėrcėnohet 27-vjeēari: Mė jep 5000 euro ose do tė publikoj njė video

“Më jep 5000 euro ose do të publikoj një video që...

8 orë e 43 minuta më parë

Austria, Hungaria dhe Serbia bashkė nė mbrojtje tė kufirit

Ministrat e punëve të brendshme të Austrisë, Hungarisë...

8 orë e 48 minuta më parë

1 EURO =

1.11

USD

140.18

ALL

0.71

GBP

1.04

CHF

6.91

CNY

136.37

JPY

70.89

INR

1.44

AUD

2.99

TRY

4.09

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Nėse do tė mbaheshin zgjedhjet nė fund tė kėtij viti apo fillimin e vitit tė ardhshėm, pėr cilin subjekt politik do tė votonit?

 • PDK
 • LDK
 • VV
 • AAK
 • NISMA
 • Asnjėrėn prej tyre
Elita
VIP

Blac Chyna-s po i shpėrthejnė…

Blac Chyna me siguri bëri shumë koka që të kthehen pas falë veshjes së saj të kuqe gjatë një mbrëmje në Hollivud. Bukuroshja brune kishte një veshje tepër të ngushtë me të çara të mëdha shumë provokuese, teksa po shkonte për të festuar në një strip club në Los Angelos.    

VIP

Kylie Jenner zmadhon gjoksin (Foto)

17 vjeçarja i ka mohuar thashethemet se ka rritur gjoksin, por me fotot e reja të...

VIP

Ēfarė gjen Rihanna nė tualet? (Foto)

Pas një nate feste në Los Angeles, Rihanna është zgjuar të nesërmen...

VIP

Vildanja i nxjerr jashtė...(Foto)

Bukuroshja Vildane Zeneli di sit a tërhek vëmendjen. Ekspozimi i fromave trupore, ku...

VIP

Rovena krejt e zhveshur (Foto)

Tshmë jemi mësuar me fotot provokuese të këngëtares nga Shqipëria...

VIP

A mund ta shikoni Adelinėn nė sy? (Foto)

Këngëtarja Adelina Tahiri ka realizuar një fotosesion në Turqi, ku...

VIP

Jessie J operohet pėr herė tė dytė

Këngëtarja Jessie J i është nënshtruar një operacioni ditë...

Dashuri

Do tė martohesh? Martohu, por do tė shtosh nė peshė

Tashmë është zyrtare: martesa bën që të shtoni peshë. Nga...

Sport
 • Cruyff: A do ta pėrmirėsonte Pogba Barcelonėn?

  Johan Cruyff ende nuk mund të gjej një përgjigje për pyetjen se a do ta përmirësonte Pogba Barcelonën. “Pogba është një lojtar i shkëlqyer, por ne duhet të shikojmë se a do ta...

  Më Shumë
 • Ronaldinho: Kjo ishte dhurata ime pėr Messin (Video)

  Ronaldinho ka thënë se asistimi i tij për Messin në takimin ndaj Albacetes ka qenë dhurata për e mirë që ja ka bërë ndonjëherë argjentinasit. “Dhurata që unë ia kam...

  Më Shumë
 • City, 50 milionė pėr De Bruyne

  Sipas raportit të bërë nga mediat britanike, mësojmë se Manchester City ka vendosur që të bëj disa shpenzime. Sipas raporteve, mësojmë se City ka bërë një ofertë prej 50...

  Më Shumë

Cuadrado tė transferohet te Interi

Sipas lajmeve të fundit që arrijnë nga mediat italiane,...

9 orë e 13 minuta më parë

Reali kėrkon Marquinhos

El Chiringuito raporton se Reali është futur në garë...

10 orë e 14 minuta më parë

Evertoni kėrkon Januzajn dhe Shaqirin

Dy lojtarët me prejardhje shqiptare, Adnan Januzaj dhe Xherdan Shaqiri po...

10 orë e 37 minuta më parë

Wolff: Mjaft me kritika ndaj Formula 1

Pas kritikave të shumta të këtyre kohëve ndaj Formula 1...

11 orë e 17 minuta më parë

Muntari largohet nga Milani

Sulley Muntari i jep fund aventurës me Milanin. Lojtari dhe klubi...

11 orë e 58 minuta më parë

Chelsea me shtėpi tė re

Roman Abramovich ka vendosur të ndryshojë pamjen dhe...

12 orë e 58 minuta më parë
Opinione

Mos heshtni!

KOMENT REDAKSIONAL "Kosova Sot", e hapur për mendimin e...

Larg duart nga gazeta kombėtare numėr Njė, "Kosova Sot"

Shkruan: Riza Greiçevci  TI, O PUSHTETARI ANALFABET, SHPESH...

Ku do tė mbesin ata qė e kundėrshtuan Specialen?

Shkruan: Reshat Sahitaj  RAPORTI I DICK MARTY-t NUK AKUZON...

Dossier

Rrugė me emra shqiptarė nė Kili, ja harta

Duke lexuar një shkrimtar kilian, një poet të cilin po e lexoja në spanjisht, në një moment gjatë rrëfimit poetik më mbetën sytë te emri i një rruge që kishte vargëzuar...

Planeti X

Jashtėtokėsori gjigant kėrcėnon njė grua!

Hannah Somech ishte zgjuar, pasi që kishte dëgjuar lehjet e qenit të saj. Ajo kishte zbritur në kuzhinë nga dhoma e saj, e cila gjendej në katin e sipërm dhe përmes dritares kishte parë qenin e saj teksa...

Jashtėtokėsori gjigant kėrcėnon njė grua!

Hannah Somech ishte zgjuar, pasi që kishte dëgjuar lehjet e qenit...

Kangurėt parahistorikė kanė ecur sikur njerėzit modernė

Sot kangurët janë të shpërndarë në gjithë...

Detyrohen ta lėnė shtėpinė, faji i merimangave

Në fillim dukej se Brian dhe Susan Trost nuk mund të ishin më...

Vėrehet njė flotė masive e UFO-ve

Afër stacionit ndërkombëtar hapësinor është...

Auto&Tech
BE do tė heqė tarifat shtesė “Roaming”

arifat shtesë për shërbimin “Roaming” do të hiqen brenda vendeve të Bashkimit Evropian duke filluar nga qershori i vitit 2017. Duke filluar nga data 15 Qershor 2017, qytetarët evropianë do të...

Më Shumë

iOS 8.4 me Apple Music ėshtė tani nė dispozicion

Apple Music është tani në dispozicion. Shërbimi i...

8 orë e 35 minuta më parë

Ja ēfarė do t’ju lejojė 'Apple Watch'

Të shpërndash video gazmore, aplikacione dhe foto familjare do...

10 orë e 3 minuta më parë

Ja sa kushton Meizu MX5

Meizu prezantoi sot zyrtarisht telefonin inteligjent MX5, duke u...

11 orë e 51 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
6 vjeēari shokon fėmijė e tė rritur, ja arsyeja (Video)

Është vetëm 6 vjeç e ndërsa në rrjetet sociale gëzon një mbështetje të madhe.  Fëmija nga Dibra drejton një makinë Bentley si të ishte...

Më Shumë

Krijesa misterioze me “sqep dhe gėzof” po ēmend shkencėtarėt (Video)

Një krijesë misterioze detare me një “sqep” si...

7 orë e 52 minuta më parë

U gjunjėzua, por nuk e humbi kontrollin mbi motoēikletė (Video)

Derisa po merrte kthesën, u rrëzua nga motoçikleta dhe ra...

8 orë e 46 minuta më parë

Polici ndez atmosferėn nė gay paradė (Video)

Një polic i Nju Jorkut i ka lënë me gojëhapur të...

9 orë e 27 minuta më parë
OK KIDS
Njihuni me Chavez, Supermenin njerėzor (Foto)

Një jetë të tërë për t’u bërë si Clark Kent, Supermeni. Herbert Chavez, 37 vjeç ka një jetë të tërë që përpiqet të ngjajë me idhullin e tij të...

Me Shume

Si e cakton termometri temperaturėn?

Një termometër i zakonshëm është një gyp i...

Projekti ‘Kitty Cam’

Shkencëtarët në Universitetin ‘Georgia’ kanë...

Libri i diturisė

Shumë libra kam parë, Por vetëm një ...