Kosova Sot

Klanit 'Pronto' i prishet "strofulli" nė ATK e nė Dogana

Lajme >

Zeqa: Ndryshimet në këto institucione shkaktuan tronditjet më të mëdha në radhët e PDK-së "S'ka asnjë dilemë se ATK-ja dhe Dogana e Kosovës janë dy mekanizmat...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Gjuriq pėr Trepēėn: Po pėrgatitemi pėr mė tė keqen

Serbia do të vazhdojë ta mbështesë Kombinatit metalurgjik...

Paralajmėrohet zbatimi i konkurrencės

GJAKOVA KURRSESI TË PASTROHET NGA MBETURINAT! Kompania publike komunale...

OKB strehon 150 mijė tė shpėrngulur nga Mosuli

Komisariati i Lartë i Kombeve të Bashkuara për Refugjatët...

Bulliqi: PDK'ja i ka fajet pėr problemet me Demarkacionin e me Asociacionin

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike...

Rusia pėrjashton njė armėpushim tjetėr nė Alepo

​Një armëpushim tjetër humanitar në Alepo, ku...

Vuēiq thumbon Mustafėn, e pyet se kur do ta vizitojė pjesėn veriore tė Trepēės

​Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka komentuar...

Korrupsioni sipas qytetarėve, partitė politike zėnė vendin e parė!

Programi për Zhvillim i Organizatës së Kombeve të Bashkuara...

1 EURO =

1.09

USD

133.10

ALL

0.89

GBP

1.08

CHF

7.36

CNY

113.50

JPY

72.72

INR

1.43

AUD

3.35

TRY

3.99

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po financohen tė gjitha partitė politike nė Kosovė nga tė njėjtat mafio-biznese tė nėntokės?

 • Po
 • Jo

   Rexhep Selimi: Sylė, je mė i madh se ēdo lloj dėnimi!

   Gjykata e Apelit të Kosovës ka shpallur sot aktgjykimin në...

   VIP

   Elvana rrezikoi jetėn pėr ''Lejla'' (Video)

   U prit shumë mirë nga fansat dhe menjëherë filluan klikimet e pafundme për këngën ‘’Lejla’’ të kënduar nga Elvana Gjata, Capital T dhe 2po2, shkruan gazeta ‘’Kosova Sot Online’’ Por, pas lansimit të videoklipit, Elvana në rrjetin e saj zyrtar Instagram ka shpërndarë një video duke treguar se për të realizuar klipin ka rrezikuar edhe jetën. “Si çdo herë një punë e bërë...

   VIP

   Me ēizme tė gjata deri n'gju (Foto)

   Amy Childs që në moshën 18 vjeçe i rrinte vetes gati . Së fundmi ajo...

   Shėndetėsia

   Ilaēet popullore, qė ndihmojnė kundėr ftohjes, gripit dhe sėmundjeve

   Kur ju apo fëmija juaj të preken nga ndonjë sëmundje, janë shumë...

   VIP

   S'e ka nė qejf fort vjeshtėn (Foto)

   Chantelle Connelly vendos të ngrohet paksa në pishinat e Spanjës . Ajo ka...

   Shėndetėsia

   Dy gota me pije dietale nė ditė, dyfish e shtojnė rrezikun pėr diabet

   Shumica e njerëzve braktisin pijet e preferuara për të pasur një shëndet...

   Shėndetėsia

   Shkuarjen nė "WC" mos e lini "pėr mė vonė"

   Jetën e kemi përplot me shprehi të ndryshme. Shumica e dinë kohën e...

   Dashuri

   6 mėnyrat se si njė burrė e bėn femrėn e tij tė ndihet e shėmtuar edhe pa thėnė asnjė fjalė

   Të gjitha gratë duan që burrat e tyre t’i duan aq shumë dhe t’i...

   VIP

   Kėta janė binjakėt e Teuta Kurtit (Foto)

   Pas vajzës Aya, këngëtarja Teuta Kurti e cila ka qëndruar për pak...

   Sport
   • Dy ish sulmuesit e Kombėtares nė garė pėr pėrzgjedhės tė U21

    Erjon Bogdani dhe Alban Bushi, dy miq të mirë, janë në garë për të marrë drejtimin e kombëtares Shpresa. Në përfundim të edicionit kualifikues për U-21, Redi Jupi duket praktikisht...

    Më Shumë
   • Katastrofė pėr Diaby, pėson tjetėr lėndim tė rėndė

    Abou Diaby ka pësuar një tjetër lëndim dhe do të mungojë për katër muaj të tjerë Mesfushori francez i Marseille, Abou Diaby ka pësuar një tjetër lëndim dhe tashmë i duhet...

    Më Shumë
   • Chelsea kėrkon mesfushorin kroat

    Chelsea është në garë për mesfushorin Milan Badelj Menaxheri i Chelseat, Antonio Conte është duke u interesuar për mesfushorin kroat të Fiorentinas, Milan Badelj. Kroati ka qenë që...

    Më Shumë

   Befason Majlinda Kelmendi: Ja pse kurrė nuk kam shkuar nė diskotekė

   Kampionia e botës xhudo Majlinda Kelmendi e ftuar në emisionin...

   E pabesueshme: Ja pas sa viteve Anglia ka njė kandidat pėr Topin e Artė (Foto)

   Jamie Vardy është njëri nga 30 kandidatët për Topin e...

   Shqiptari Fabian Duro mahnit lojtarėt e Bayernit (Video)

   Ata janë yje të futbollit botëror, por një shqiptar i ka...

   Skuadra e vogėl angleze kėrkon Icardin

   West Ham është duke u interesuar për sulmuesin e Interit, Mauro...

   E pabesueshme: Ja yjet qė kanė mbetur jashtė listės pėr Topin e Artė

   ‘France Football’ ka publikuar listën me 30 lojtarët...

   Guardiola largon Agueron, e zėvendėson me kėtė super sulmues

   Merkato e janarit do të sjellë zhvillime të reja për...

   Opinione

   Pse ‘sulmet tinėzare’ tė Trump-it nuk do ta mposhtin Shtetin Islamik

   Pjesa më e madhe e qeverive do të ishin të lumtura sikur SHBA-ja...

   Enver Hoxhaj nuk foli nė emėr tė Kosovės!

   Në këtë shkrim nuk do ta mbroj Edvin Kristaq Ramën, jo...

   Nocioni i dashurisė, imitimi i stilit banditesk dhe imitimi i modelit rugovian pėr jetėn

   Shkruan: Skënder Mulliqi Të sillesh dhe t'i imitosh strukturat...

   Edhe njė rrenė mė shumė, nuk ėshtė njė fitore mė shumė pėr diplomacinė e Kosovės

   Shkruan: Mehdi Hyseni Do t'i kisha besuar kësaj deklarate...

   Dossier

   Konti Gjuriē Vladani, historia e nipit aristokrat tė Skėnderbeut

   Skënderbeu u besonte dy nipërve momentet më të rëndësishme të betejave të tij, që ai kishte zhvilluar kundër ushtrisë osmane. Tre Aranitët e famshëm, Moisi Golemi, Muzaka i...

   Planeti X

   Faktet qė nuk i keni ditur pėr pushtimin nga djajtė

   Pushtimi nga djajtë është njëra nga gjërat që na shkojnë në mendje, kur flitet për dukuritë paranormale, megjithatë ka shumë fakte, që nuk i keni ditur për këtë dukuri...

   Faktet qė nuk i keni ditur pėr pushtimin nga djajtė

   Pushtimi nga djajtë është njëra nga gjërat që na...

   'Exomars' mund tė ketė shpėrthyer pas futjes nė atmosferėn e Marsit

   Duket që roboti për aderim 'Schiaparelli' është...

   Misteri qė e rrethon objektin e gjetur nė Rumani

   Një objekt i çuditshëm alumini ishte zbuluar në Rumani...

   Shkencėtarėt: Energjia e errėt nuk ndikon nė zgjerimin e universit

   Gjatë dy dekadave të fundit, shkencëtarët e kanë...

   Auto&Tech
   AT&T blen Time Warner pėr 85.4 miliardė dollarė

   Është zyrtare – AT&T ka njoftuar se do të blej Time Warner për një shifër rekorde prej 85.4 miliardë dollarësh, në para të gatshme dhe stoqe. Kjo lëvizje i jep kontroll njërit...

   Më Shumë

   iPod mbush 15 vjet

   Pesëmbëdhjetë vjet më parë, më 23 tetor 2001,...

   A keni ditur kėtė sekret nė iPhone?

   Me iPhone 7 i cili është diku 6.7cm i gjerë, mund të...

   Lajme tė mira pėr ata qė kanė Galaxy Note 7

   Samsung do t’ua shesë poseduesve të Note 7 50% më...

   KOSOVA SOT TV
   Kjo vajzė ka 342 gjoba, por nuk ka ndėr mend tė ndalet, ja ēfarė bėn (Video)

   Vajza e një multimilioneri rus, e famshme për stilin e saj të jetesës dhe fiksimin pas garave të shpejtësisë, postoi sërish një video online. Një vit pasi Mara Bagdasaryan u përfshi në...

   Më Shumë

   Sfida e rrezikshme qė po “pushton” rrjetet sociale, ja si e pėsoi vajza (Video)

   Sfida më e fundit që po pushton rrjetet sociale është...

   Nuk ka duar, ja si ushqehet vogėlushja (Video)

   Në këtë video do të shihni se si një vajzë e...

   OK KIDS
   15 aktivitete shkencore pėr tė zbavitur fėmijėt

   Kemi thënë që fëmijët janë të gjithë shkencëtarë sepse ata njihen me natyrën dhe çdo fenomen te saj për herë të parë, ndaj kurioziteti i tyre është i...

   Me Shume

   A e dini se cilat shtete bėjnė pjesė nė Amerikėn qendrore

   Amerikën e përbëjnë 54 shtete, këtë e...

   Thėnie tė menqura pėr fėmijė

   S'është vështirë të bëhesh baba, por...

   Atdheu ynė ėshtė kjo tokė

   Uji i lumit Ibër Është pasuri jetësore, Ujiten ara e...

   >