Kosova Sot

50-vjeēari mban familjen duke shitur gjakun e tij

Lajme >

FAMILJA E FATLUM XHEMALJIT KA MBETUR PA STREHË MBI KOKË "Nuk mund të jetohet me ndihma e as me vitra të Ramazanit. Kam dy fëmijë si molla, nxënës të shkëlqyeshëm dhe po frikësohem...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Ban Ki-moon, i tmerruar me pėrshkallėzimin ushtarak nė Alepo

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon,...

Ndėrron jetė polici, u pėrplas nga fuoristrada nė Kamėz

Ndërroi jetë një nga efektivët e policisë që u...

Kėshilli i Sigurimit i OKB-sė, bisedime urgjente pėr Sirinė

Këshilli i Sigurimit i OKB-së zhvilloi të dielën bisedime...

Pedofili sulmoi seksualisht 10 vjeēaren, nė Gjykatė tentoi ta vriste prokurorin (Video)

Joshua Harding (35), i cili u akuzua për sulm seksual ndaj një...

Koalicioni shqiptar nė Malin e Zi publikon programin

Koalicioni shqiptar në Malin e Zi, ka publikuar programin para zgjedhjeve...

Vrasja nė Sarandė, policia arreston autorėt, nė pranga dhe njė 16 vjeēar

Policia e Sarandës ka prangosur dy autorët që dyshohet se...

Kryhet referendumi kontrovers nė Republika Srpska

Në Republikën Srpska janë mbyllur vendvotimet e referendumit...

Specialja pritet tė ndjek zyrtarė tė lartė tė shtetit

Ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të...

1 EURO =

1.12

USD

134.60

ALL

0.87

GBP

1.09

CHF

7.49

CNY

113.48

JPY

74.88

INR

1.47

AUD

3.34

TRY

4.12

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po financohen tė gjitha partitė politike nė Kosovė nga tė njėjtat mafio-biznese tė nėntokės?

 • Po
 • Jo

   Haradinaj e demanton Sali Berishėn: Shtėpia e tij nuk ishte bazė e UĒK-sė

   Ish-kryeministri i Shqipërisë deklaroi në një emision se ia...

   VIP

   “Bikinet” e tenistes daneze do tė I’u ēmendin (Foto)

     Tenistja Daneze   ka çmendur të gjithë me “veshjen”       që ka zgjedhur për të pozuar, raporton Gazeta Kosova Sot Online. Caroline Ëozniacki e ka fituar për herë të dytë në karrierë turneun Pan Pacific Open duke mposhtur në Tokio japonezen Naomi Osaka. (Kosova Sot)      

   VIP

   Bebe Rexha e dridh instagrami me tė pasme (Foto)

   Shqiptarja e famshme, Bebe Rexha, ka publikuar një video në rrjetet sociale ku shfaqet...

   VIP

   "S'jena mo"(Foto)

   Dafina Zeqiri para disa  vitesh përjetoi një histori dashurie me biznesmenin Krenar...

   VIP

   Nė ēka ėshtė e fiksuar Enca(Foto)

   Ndonëse e re në moshë, ajo është një ndër emrat më të...

   Shėndetėsia

   Shprehia qė parandalon aromėn e keqe nga goja

   Aroma e pakëndshme nga goja gjatë mëngjesit lajmërohet shpesh, e...

   Femra

   "Berrylips" - trendi qė duhet ta provoni kėtė vjeshtė

   Rrjeti shoqëror "Instagram" dhe yjet e njohura nga mbarë bota na ndihmojnë...

   Shėndetėsia

   Ilaē pėr gjithēka: Recetat ku kaēja ofron shėrim

   S e kaçja është diçka që ofron shumë nga vetja e saj, e kanë...

   Sport
   • Pa fitues nė ‘Artemio Franchi’

    Fiorentina dhe Milani kanë ndarë pikët në takimin e fundit të ditës së diel të xhiros së gjashtë të Series, duke barazuar pa gola. Në ndeshjen e luajtur në Artemio Franchi, dy skuadrat...

    Më Shumë
   • ​Fiorentina dhe Milan ndajnė pikėt (Video)

    Fiorentina dhe Milan kanë barazuar pa gola Ndeshja derbi e javës së gjashtë në Serie A ndërmjet Fiorentinës dhe Milanit ka përfunduar me rezultat të barabartë 0:0. Vendësit kanë pasur...

    Më Shumë
   • Benzema thyen rekord tė madh nė La Liga (Foto)

    Karim Benzema ka thyer rekord të madh në La Liga. Vetëm tre minuta pasi u inkuadrua në lojë nga banka e rezervistëve, Benzema shënoi golin e tij të parë në karrierë ndaj Las Palmas, duke...

    Më Shumë

   Urimi emocionues i Vokrrit pėr lojtarėt qė refuzuan Kosovėn

   Fadil Vokrri u ka uruar fat në karrierën e tyre gjithë...

   Ja ēka thotė De Boer pasi turpėroi Kondogbian

   Frank de Boer ka treguar se si Geoffrey Kondogbia nuk është duke...

   Penallti nė takimin Fiorentina – Milan, shikoni ku pėrfundoi topi (Video)

   Fiorentina ka mundur të kalojë në epërsi ndaj Milanit,...

   Hysaj nėnshkruan kontratėn e re, i katėrfishohet rroga

   Elseid Hysaj tashmë zyrtarisht ka firmosur zgjatjen e kontratës...

   Guardiola shokohet para ndeshjes me Barcelonėn (Foto)

   Pep Guardiola dhe Manchester City janë tronditur para xhiros së...

   Pas Marchisios dhe Benatias, Juve ka konfirmuar mungesėn gjashtė javore edhe tė dy lojtarėve tjerė

   Juventus do të jetë pa Daniele Ruganin dhe Kwadwo Asamoah për...

   Opinione

   Ēka dėshiron nė tė vėrtetė Angela Merkel?

   Shkruan: Daniela Schwarzer KANCELARJA GJENDET NË NJË PRESION...

   Kisha serbe dhe gjenialiteti ynė mahnitės

   Shkruan: Liri Loshi Presidenti më tepër po nxit konflikti, sesa po...

   Na e lanė kopilin te dera?!

   Shkruan: Binak Maxharraj Kishës Ortodokse Serbe nuk duhet në...

   Kriza e lidershipit evropian

   Shkruan: Guy Verhofstadt Samiti që duhej të ishte pasqyrë e...

   Dossier

   Arrestimi pėr florinjtė pas luftės, si u gjet e masakruar shoqja e Nexhmijes?

   KRYQËZIMI I PAMËSHIRË I VAJZËS SË RE NGA KOMUNISTËT Nëna ia ruajti dhëmbët e saj që ia kishin shkulur me forcë Çuditërisht, lista e të kryqëzuarve, që kishin...

   Planeti X

   pikėpamjet fetare pėr jetėn pas vdekjes

   Fetë besojnë në ekzistencën e shpirtit, andaj, sipas tyre, vdekja e trupit nuk është fundi i gjithçkaje. Megjithatë, besimet e ndryshme kanë pikëpamje të ndryshme sa i përket jetës...

   pikėpamjet fetare pėr jetėn pas vdekjes

   Fetë besojnë në ekzistencën e shpirtit, andaj, sipas tyre,...

   Fotografohet njė UFO nė sistemin tonė diellor?

   Sipas ndjekësve të UFO-ve dhe hulumtuesve të dukurive...

   Njujorkezėt frikėsohen nga njė UFO ala “Star Wars”

   Një njeri dhe e dashura e tij besojnë se kanë kapur një UFO...

   Malet, qendra tė fenomeneve paranormale

   Ka shumë vende në botë, ku duket se në vazhdimësi...

   Auto&Tech
   Ja pse nuk duhet tė publikoni biletėn e avionit nė rrjetet sociale

   A ju ka ndodhur t’i bëni fotografi biletës suaj të avionit kur jeni në aeroport e më pas ta postoni në Facebook ose Instagram për t’i treguar botës që po shkoni në një udhëtim?...

   Më Shumë

   Njė airbag i ri pėr mbrojtjen e kokės nė formėn kaskės (Video)

   Për ata që nuk kanë dëshirë të mbajnë...

   Microsoft mė nė fund po sjell aplikacionet Desktop tek Windows Store

   Windows Store fillimisht u lançua së bashku me Windows 8 gati...

   Si t'a hapni derėn e veturės kur i keni harruar ēelėsat brenda (Video)

   Edhe pse rrallë, ndodhë që secili nga ne mund t'i...

   KOSOVA SOT TV
   ‘Fantazma’ rrėzon gjėra nga raftet e dyqanit (Video)

   Në një dyqan në Barnsley të Anglisë, janë filmuar momentet e rrëzimit të gjësendeve nga raftet, që po dyshohet se janë bërë nga një fantazmë. Madje, në këtë...

   Më Shumë

   Vajza e goditur nga rrufeja varroset e gjallė, ja ēfarė ndodh mė vonė (Foto/Video)

   Një vajzë adoleshente  e cila rrugës duke shkuar në...

   Ja si hakmerret e dashura kur e zbulon se i dashuri po e tradhton (Video)

   Bjondia seksi ka zbuluar se i dashur i saj po e tradhton, raporton Gazeta...

   Ja si e shuan etjen maca dembele (Foto/Video)

   Një mace dembele e shtrirë në dysheme është aq...

   OK KIDS
   Sa palė rroba i marrin astronautėt kur nisen nė misione hapėsinore?

   Misionet hapësinore zgjasin me muaj të tërë, andaj qëndrimi në anije kozmike për një periudhë kaq të gjatë, pa i ndërruar rrobat, është një gjë e tmerrshme,raporton...

   Me Shume

   Ja pse fėmijėt nuk duhet tė pėrdorin pajisjet teknologjike

   Fëmijët nën 2 vjeç kurrë nuk duhet të...

   Pse insektet janė njė mrekulli inxhinierike?

   Insektet zgjidhin disa nga problemet e krisura biologjike thotë Dr Gregory...

   Atdheu ynė ėshtė kjo tokė

   Uji i lumit Ibër Është pasuri jetësore, Ujiten ara e...

   >