Kosova Sot

A do tė krijohet njė aviokompani shtetėrore pėr bashkatdhetarėt?

Lajme >

Deputetja e AAK-së, Tetuta Haxhiu, ka kërkuar që të krijohet një aviokompani shtetërore për bartjen e bashkatdhetarëve të cilët tha se po maltretohen dita-ditës nga kompani të ndryshme...

34 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Edi Rama zmbrapset pas presionit tė amerikanėve

Presioni i amerikanëve për çështjen e dekriminalizimit...

5 minuta më parë

Bajrami thotė se asnjė kolegj privat nuk mban mė emrin Universitet

Arsim Bajrami, ministër i Arsimit sot në Kuvendin e Kosovës ka...

16 minuta më parë

Ministrat e PDK-sė shpenzojnė buxhetin e Isa Mustafės

Matematika e Qeverisjes së Isa Mustafës nuk po del e suksesshme...

19 minuta më parë

Dodik e pranon ndihmėn e Serbisė dhe Evropės

Presidenti i Republika Srpska, Milorad Dodik, ka thënë se e pranon...

23 minuta më parë

Erion Veliaj mbėrrin nė kėmbė tek Bashkia…

Erion Veliaj, kryebashkiaku më i ri i Tiranës, u nis në...

28 minuta më parë

A do tė krijohet njė aviokompani shtetėrore pėr bashkatdhetarėt?

Deputetja e AAK-së, Tetuta Haxhiu, ka kërkuar që të...

34 minuta më parë

1 EURO =

1.10

USD

139.24

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.80

CNY

136.03

JPY

70.08

INR

1.50

AUD

3.04

TRY

4.02

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Edhe Lindsay Lohan di tė jetė seksi (Foto)

Ajo po vazhdon të kalojë disa ditë në plazhet e Mykonos, Greqi. Dhe Lindsay Lohan ka treguar edhe një herë linjat e saj seksi në një jahtin e saj luksoz. 29-vjeçarja dukej shumë seksi me bikini të saj, të cilat i kishte kombinuar me një kapelë. (Kosova Sot)    

VIP

Britney Spears ka ēfarė tė tregojė (Foto)

Britney Spears njihet për aftësitë e saj të jogës dhe shpesh ndan me...

Shėndetėsia

Kafjalli, i cili ua nxit tretjen

Nëse doni që organizmi juaj të ketë energji për tërë ditën,...

Femra

Pesė kėshilla pėr tė krijuar iluzionin e flokėve mė tė gjatė

Nëse jeni adhuruese e flokëve të gjatë, mirëpo për ndonjë arsye...

VIP

Rita Ora bėn foto topless pėr ta promovuar bashkėpunimin e ri me Chris Brown (Foto)

Kënga e Rita Orës në bashkëpunim me Chris Brown titullihet “ Body On...

VIP

"Taman", thotė Arta (Video)

Këngëtarja e njohur kosovare Arta Bajrami ka publikuar projektin e saj më të ri...

Dashuri

Tė flirtosh apo jo nė vendin e punės?

Romancë në punë? Pse jo. Hulumtimi i fundit i revistës “Female...

Sport
 • Tevez, gol pėr Bocan pas 11 vjetėsh (Video)

  Argjentinasi Carlos Tevez e ka gjetur golin pas 11 vjetësh në klubin e Boca Juniors, në të cilin u rikthye pas disa edicionesh fantastike të kaluara në Juventus. Ish sulmuesi i disa skuadrave angleze shënoi gol...

  Më Shumë
 • Vidal, 'telashe' nė Bayern (Video)

  Arturo Vidal ka zhvilluar seancën e tij të parë stërvitore pas transferimit në Bayern Munich. Por, mesfushori kilian nuk e pati aspak të lehtë. Arturo Vidal nuk kaloi lehtë në stërvitjen e tij...

  Më Shumë
 • Kėshtu e presin amerikanėt Drogbėn (Video)

  Didier Drogba udhtoi për në Montreal. 37-vjeçari erdhi këtu për ta bërë zyrtare transferimin e tijë në skuadrën e . Qindra tifozë të Montrealit kanë mirëpritur yllin e...

  Më Shumë

PSG mposht Unitedin (Video)

Kampioni i Francës, Paris Saint Germain ka mposhtur në ndeshjen...

2 orë e 5 minuta më parë

Skėnderbeu ofertė vėllait tė mbrojtėsit tė Chelseat

Skënderbeu po lëviz fuqishëm në merkato madje duke...

3 orë e 15 minuta më parë

Spahiu: Synojmė top-5 nė Evropė

Kenan Spahiu flet për synimet me Kombëtaren e Turqisë në...

3 orë e 22 minuta më parë

Perez e ka njė mangėsi, ėshtė njė president “zero”

Ish-presidenti i Barcelona-s, Joan Gaspart, e ka quajtur presidentin aktual...

3 orë e 28 minuta më parë

'Nuk isha dėshtim te Chelsea'

Filipe Luis thotë se qëndrimi i tij te Chelsea nuk duhet të...

12 orë e 14 minuta më parë

Ramos, te Reali deri mė 2020-ėn

Sergio Ramos do të vazhdojë kontratën gjerë në vitin...

13 orë e 15 minuta më parë
Opinione

Eksperimenti i dėshtuar i Eurozonės

Shkruan: Kevin Hjortshøj O’Rourke Fuqizimi i ekstremistëve...

Ja pse do tė funksionojė marrėveshja me Greqinė

Shkruan: Anatole Kaletsky Kriza me borxhet Asnjëherë nuk...

Me pushtetarėt e tashėm, tė korruptuar, vendi nuk ecėn pėrpara

Shkruan: Mr Bislim Aliu Kosovës i duhet një kastë e re...

Vazhdon haraēi qeveritar ndaj mėrgimtarėve

Shkruan: Florim Zeqa Vijnë me gëzim, kthehen të...

Dossier

Letra e 1950/ Prifti pukjan, pse Fan Nolit i hyri “fort nė zemėr” Rusia me komunizmin

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

Gjendet njė mumie hibride, 3 mijė vjet e vjetėr

Në Gjermaninë veriore, aty ku në vitin 2001 ishte zbuluar disku qiellor “Nebra”, tani është gjetur një mumie 3.600 vjet e vjetër, për të cilën spekulohet dhe thuhet se i takon një...

Gjendet njė mumie hibride, 3 mijė vjet e vjetėr

Në Gjermaninë veriore, aty ku në vitin 2001 ishte zbuluar disku...

Njė zbulim befasues nė njė varr tė popullit maja

Kërkuesit shkencorë janë të befasuar me një zbulim...

Figura e shahut

Në fund të viteve 1970, varreza qendrore në Hull me të...

Hoteli i mallkuar, ėndėrr e fansave tė Harry Potterit

Magjistarët dhe shtrigat duhet të gëzohen. Në Londër...

Auto&Tech
Cat S40, telefoni inteligjent mė i fortė i krijuar deri tani

Specialisti i telefonave të pathyeshëm “Cat” prezantoi telefonin e tij më të fundit, Cat S40, i krijuar për ata persona që punojnë në kushte të vështira ose kanë një jetë...

Më Shumë

Spiunohet “Lamborghini Aventador SV Roadster”

“Lamborghini” ka konfirmuar se “Aventador SV Roadster”...

3 orë e 1 minuta më parë

Volkswagen bėhet prodhuesi mė i madh i automobilave nė botė

Volkswagen, dikur prodhuesi më i madh i makinave në Evropë, tani...

4 orë e 23 minuta më parë

Konstruktin e blerė nė hekurishte, e ktheu nė veturėn 1.5 milionė dollarė (Foto)

Mekaniku nga British Columbia e Kanadasë, e ka blerë për 400...

13 orë e 3 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
E dhunon tė dashurin, ndėrsa ai i lutej (Video)

Kjo video është filmuar në rrugët e Hong Kongut. Ajo tregon se si një vajzë e dhunon një djalë, që thuhet se ishte i dashuri i saj. Ai i lutet që ajo të mos e lërë, por vajza nuk...

Më Shumë

Vjedh makinėn nė njė parking, por ja ēfarė i ndodh (Video)

Një hajdut makinash mendoi se ia hodhi kur kaloi traun e parkimit, por...

3 orë e 7 minuta më parë

Zyre praktike pėr punė tė shpejtė (Video)

“Shed Tetra” është një sistem modular gjeometrike i...

12 orë e 39 minuta më parë

Gjyshja vrasėse me qesen e mbushur me copa trupi (Video)

Një pensioniste, e mbiquajtur Gjyshja Kasape, ka mbajtur një ditar ku...

15 orë e 49 minuta më parë
OK KIDS
A e dini se ...

-Albatrosi mund të flejë edhe duke fluturuar me shpejtësi deri në 40 kilometra në orë. -Një shtalb i misrit mesatarisht ka 800 kokrra misri, të radhitur në 16 radhë. -Koka e njeriut mesatarisht...

Me Shume

Sa shtete ekzistojnė sot?

Në botë, sot ekzistojnë 195 shtete (vende), nëse...

Cili ėshtė vendi mė i thatė nė botė?

Në shkretëtirën Atakama të Kilit, të reshurat mesatare...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...