Kosova Sot

Punė e kujt ėshtė blegtoria, nėse jo e ministrit tė Bujqėsisė?

Lajme >

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi, nuk i është përgjigjur interpelancës për problemet në sektorin e qumështit. Kjo, ka shkatuar pakënaqësi te...

1 orë e 4 minuta më parë

Bėri seks me shkurre, arrestohet i moshuari

Një pensionist në SHBA përfundoi në qeli pasi u filmua nga...

9 minuta më parë

Vjedhin plazhistėt nė Golem, arrestohen dy gra

Dy gra nga Kavaja strehoheshin në plazhin e Golemit, për të...

19 minuta më parë

Islamabadi s’mund ta konfirmojė vdekjen e Mullah Omarit

Ministria e Jashtme e Pakistanit sot ka lëshuar deklaratën zyrtare...

22 minuta më parë

Qeveria nesėr i riprocedon Kuvendit amendamentet kushtetuese pėr Specialen

Qeveria e Republikës së Kosovës, nesër do të...

39 minuta më parë

Policia e Kosovės vazhdon kėrkimin pėr Agim Madanin

Tefik Syla, nga zyra për informim e Policisë së Kosovës...

57 minuta më parë

Punė e kujt ėshtė blegtoria, nėse jo e ministrit tė Bujqėsisė?

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli...

1 orë e 4 minuta më parë

1 EURO =

1.10

USD

139.42

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.81

CNY

136.29

JPY

70.17

INR

1.50

AUD

3.05

TRY

4.03

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Shokon Gisele Bundchen, shfaqet me burka pėr tė shmangur paparacėt (Foto)

Supermodelja Gisele Bundchen u fotografua e veshur me burka në Paris, në një përpjekje për të shmangur paparacët. Supermodelja po shkonte në një nga klinikat më të famshme të kirurgjisë plastike. Atje thuhet se supermodelja, që ka deklaruar tërheqjen nga pasarelat, iu nënshtrua një operacioni në gjoks dhe në sy. Operacioni thuhet se ka kushtuar 11 mijë dollarë.

VIP

Tuna dhe Cozman sonte lansojnė 'bombėn' (Foto)

Tashmë të gjitha dilemat kanë marrë fund. Kënga e...

Shėndetėsia

Pėrfitimet qė sjell pirja e ujit me limon

Përfitimet shëndetësore që ne marrim nga fryti i limonit janë të...

Femra

Pesė kėshilla pėr tė krijuar iluzionin e flokėve mė tė gjatė

Nëse jeni adhuruese e flokëve të gjatë, mirëpo për ndonjë arsye...

VIP

Drenusha Latifi lind vajzė (Foto)

Këngëtarja kosovare Drenusha Latifi ka sjellur në jetë fëmijën e saj...

VIP

Edhe Lindsay Lohan di tė jetė seksi (Foto)

Ajo po vazhdon të kalojë disa ditë në plazhet e Mykonos, Greqi. Dhe Lindsay...

Dashuri

Si tė bėheni njė e dashur e pėrkryer?

  Bëjeni njeri më të mirë E dashura e mirë nuk e mëson...

Sport
 • Fiton Baseli, nuk shkėlqejnė Gashi e Xhaka

  Mesjavë jo shumë pozitive për 2 futbollistët e kombëtares shqiptare, Shkëlzen Gashi dhe Taulant Xhaka. Edhe pse Baseli arriti të fitonte me shifrat 3-1 në transfertë përballë Lech Poznan në...

  Më Shumë
 • Vettel: Titulli kėtė vit nuk ėshtė i pamundur

  Mjaftoi një fitore ajo në Cmimin e Madh të Hungarisë që tek Ferrari të rikthehej optimizmi. Pas suksesit në pistën e Hungaroring Sebastian Vettel beson se mund të jetë edhe ai një rival në...

  Më Shumë
 • De Biasi me 'dhimbje koke', 4 yjet e Kombėtares sonė pa ekip

  Kombëtarja e Shqipërisë po ecën në rrugën e duhur në kualifikimet për në kampionatin evropian ‘Francë 2016’ dhe grupi aktual i futbollistëve të Kombëtares po...

  Më Shumë

Balotelli i ofrohet Lazios

Mino Raiola i bën një ofertë vërtet joshëse Lazios....

34 minuta më parë

Kampioni i botės nė kik boks, Dardan Morina flet pėr sfidat qė e presin

Kryetari  i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj,...

1 orë e 31 minuta më parë

Taulanti nuk do tė mbetet pėrjetėsisht nėn hijen e Granitit

Ata të cilëve nuk u pëlqen Taulant Xhaka, nuk i zgjedhin fort...

1 orë e 34 minuta më parë

Real Madrid - Milan, formacionet e mundshme (Foto)

Milani dhe Reali i Madridit sot në orën 14:00 do...

1 orë e 44 minuta më parë

Ramos i Realit deri nė vitin 2020

Sergio Ramos Ramos do të jetë lojtar i Realit Madridit deri...

1 orë e 53 minuta më parë

Tevez, gol pėr Bocan pas 11 vjetėsh (Video)

Argjentinasi Carlos Tevez e ka gjetur golin pas 11 vjetësh në klubin...

3 orë e 28 minuta më parë
Opinione

Eksperimenti i dėshtuar i Eurozonės

Shkruan: Kevin Hjortshøj O’Rourke Fuqizimi i ekstremistëve...

Ja pse do tė funksionojė marrėveshja me Greqinė

Shkruan: Anatole Kaletsky Kriza me borxhet Asnjëherë nuk...

Me pushtetarėt e tashėm, tė korruptuar, vendi nuk ecėn pėrpara

Shkruan: Mr Bislim Aliu Kosovës i duhet një kastë e re...

Vazhdon haraēi qeveritar ndaj mėrgimtarėve

Shkruan: Florim Zeqa Vijnë me gëzim, kthehen të...

Dossier

Letra e 1950/ Prifti pukjan, pse Fan Nolit i hyri “fort nė zemėr” Rusia me komunizmin

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

Gjėrat mė tė ēuditshme qė janė gjetur nė oborr ndonjėherė

Në mesin e “gjësendeve” më të çuditshme të gjetura ndonjëherë në oborr, është edhe një aktore e famshme. Shikoni cila Skeleti indian 1000 vjet i vjetër Në...

Gjėrat mė tė ēuditshme qė janė gjetur nė oborr ndonjėherė

Në mesin e “gjësendeve” më të çuditshme...

Bari bie nga qielli nė Glosestershajėr

Banorët lokalë kanë mbetur të habitur kur kanë...

Gjendet njė mumie hibride, 3 mijė vjet e vjetėr

Në Gjermaninë veriore, aty ku në vitin 2001 ishte zbuluar disku...

Njė zbulim befasues nė njė varr tė popullit maja

Kërkuesit shkencorë janë të befasuar me një zbulim...

Auto&Tech
Meizu prezanton telefonin mė tė vogėl inteligjent m2 note

Meizu prezantoi një version më të vogël të telefonit të saj inteligjent m2 note, Meizu m2. Telefoni ofron parametra mesatarë dhe ka një çmim të arsyeshëm. Meizu m2 ka ekran 5 inç me...

Më Shumë

Cat S40, telefoni inteligjent mė i fortė i krijuar deri tani

Specialisti i telefonave të pathyeshëm “Cat” prezantoi...

3 orë e 52 minuta më parë

Spiunohet “Lamborghini Aventador SV Roadster”

“Lamborghini” ka konfirmuar se “Aventador SV Roadster”...

5 orë e 2 minuta më parë

Volkswagen bėhet prodhuesi mė i madh i automobilave nė botė

Volkswagen, dikur prodhuesi më i madh i makinave në Evropë, tani...

6 orë e 24 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
E dhunon tė dashurin, ndėrsa ai i lutej (Video)

Kjo video është filmuar në rrugët e Hong Kongut. Ajo tregon se si një vajzë e dhunon një djalë, që thuhet se ishte i dashuri i saj. Ai i lutet që ajo të mos e lërë, por vajza nuk...

Më Shumë

Vjedh makinėn nė njė parking, por ja ēfarė i ndodh (Video)

Një hajdut makinash mendoi se ia hodhi kur kaloi traun e parkimit, por...

5 orë e 8 minuta më parë

Zyre praktike pėr punė tė shpejtė (Video)

“Shed Tetra” është një sistem modular gjeometrike i...

14 orë e 40 minuta më parë

Gjyshja vrasėse me qesen e mbushur me copa trupi (Video)

Një pensioniste, e mbiquajtur Gjyshja Kasape, ka mbajtur një ditar ku...

17 orë e 50 minuta më parë
OK KIDS
A e dini se ...

-Albatrosi mund të flejë edhe duke fluturuar me shpejtësi deri në 40 kilometra në orë. -Një shtalb i misrit mesatarisht ka 800 kokrra misri, të radhitur në 16 radhë. -Koka e njeriut mesatarisht...

Me Shume

Sa shtete ekzistojnė sot?

Në botë, sot ekzistojnë 195 shtete (vende), nëse...

Cili ėshtė vendi mė i thatė nė botė?

Në shkretëtirën Atakama të Kilit, të reshurat mesatare...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...