Kosova Sot

Mjerimi nė ngrehinėn prej balte e dėrrasave

Lajme >

Famijla Rrahimi, e zhytur në varfëri të rëndë Kanë frikë se era mund t’ua rrëzojë shtëpinë dhe t’ua mbytë djalin e vetëm Fizrije Rrahimit i ka rënë mbi supe...

1 orë e 36 minuta më parë

Poēari i fundit

1 orë e 31 minuta më parë

Itali, arrestohet shqiptari me 4 kg kokainė

Një shqiptar 40 vjeçar është arrestuar sot nga policia...

7 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Putin uron Obamėn pėr Ditėn e Pavarėsisė, ja ēfarė thuhet nė urim

Presidenti rus, Vladimir Putin uroi Presidentin e SHBA-së, Barack Obama...

5 minuta më parë

Itali, arrestohet shqiptari me 4 kg kokainė

Një shqiptar 40 vjeçar është arrestuar sot nga policia...

7 minuta më parë

Clinton: Marrėveshja duhet tė frenojė ambicjet e Iranit

Kandidatja demokrate për postin e presidentes në SHBA, Hillary...

12 minuta më parë

Rezoluta e Kėshillit tė Evropės pėr hetimin e supozimeve pėr trafikim njerėzor (7)

80.       Sipas dëshmive të burimeve...

1 orë e 2 minuta më parë

25 vjet nga dėbimi i punėtorėve tė RTP-sė

Para 25 vitesh, më 5 korrik të vitit 1990, okupatori serb mbylli...

1 orë e 6 minuta më parë

Greqia sot nė referendum, i pari pas 40 vjetėsh

Referendumi i sotëm në Greqi, i pari që prej 40 vjetësh, do...

1 orë e 7 minuta më parë

1 EURO =

1.11

USD

140.34

ALL

0.71

GBP

1.05

CHF

6.90

CNY

136.56

JPY

70.48

INR

1.48

AUD

2.99

TRY

4.08

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Nėse do tė mbaheshin zgjedhjet nė fund tė kėtij viti apo fillimin e vitit tė ardhshėm, pėr cilin subjekt politik do tė votonit?

 • PDK
 • LDK
 • VV
 • AAK
 • NISMA
 • Asnjėrėn prej tyre
VIP

Era dhe Ledri lansojnė kėngėn ‘Shumė pis’ (Video)

Reperi Ledri Vula dhe këngëtarja Era Istrefi kanë lansuar bashkëpunimin e tyre me titull ‘Shumë pis’. Muzikën e kësaj kënge e ka bërë Big Bang, kurse tekstin vetë artistët.Videoklipi, është realizuar nga ProVideo. Kjo këngë pritet të jetë ndër hitet më të mëdha verore. (Kosova Sot)  

VIP

Noizy nė Prishtinė pėr...

Reperi nga Shqipëria, Rigels Rajku - Noizy ka shpeshtuar vizitat e tij në Prishtinë,...

Femra

Ja si duhet t’i trajtoni aknet cistike

Aknet cistike janë të futura thellë në lëkurë, andaj shtrydhja e tyre...

Shėndetėsia

Pija e cila do t’jua rregullojė tretjen

  Ajo që hamë ndikon në pamjen dhe shëndetin e trupit. Në...

VIP

Publikohet 'Soul killa' nga Enca (Video)

Enca Hahia ka publikuar këngën e shumëpritur ‘Soul killa’. Ajo...

VIP

2po2 lanson kėngėn “KohQeLujna” (Video)

“KohQeLujna”. Është kënga më e re e cila vjen nga reperi 2Po2...

Dashuri

5 shenja qė partneri juaj s'e ka harruar ende ish tė dashurėn

Nëse keni hyrë në një marrëdhënie të re, por diçka ju...

Shėndetėsia

Shkaktarėt kryesorė tė dėmtimit tė mėlēisė

Mëlçia është një organ vital, pa të cilin nuk mund të...

Sport
 • Ndodh edhe kjo, Messi kėrkohet nga kjo skuadėr

  Drejtori i skuadrës së Antalyasporit, Gultekin Gencer, ka bërë të ditur planet e tij që të nënshkruajë me superyllin e Barcelonas, Lionel Messin, brenda pesë vjetëve të ardhshme. Ekipi i...

  Më Shumë
 • Prizrenasit, tė gatshėm pėr Ligėn Ballkanike

  Skuadra e Bashkimit pret që të jetë pjesë e BIBL-së Pas Sigal Prishtinës dhe Pejës, skuadra e Bashkimit mund të jetë pjesë e Ligës Ballkanike. Derisa për dy skuadrat e para ende nuk...

  Më Shumë
 • Njė ditė para emocioneve tė mėdha

  Përfaqësuesja e Kosovës të hënën do të debutojë në gara zyrtare të FIBA-s Basketbollistet e Universitetit të Prishtinës e mbajnë primatin për thyerjen e izolimit të...

  Më Shumë

Ky klub gjerman e kėrkon Bernard Berishėn

Mesfushori pejan që aktualisht është pjesë e...

35 minuta më parë

Zvicra dėshmoi se jemi shumė larg

Skuadra e Hajvalisë është rikthyer në Kosovë pas 13...

39 minuta më parë

Podolski pritet me ēaj nė Galatasaray (Video)

Sulmuesi i Arsenalit, Lukas Podolski sot edhe zyrtarisht ka nënshkruar...

10 orë e 56 minuta më parë

Dortmundi fiton 17-0

Borussia Dortmund ka fituar me rezultat 17-0 në Signal Iduna Park ndaj...

11 orë e 12 minuta më parë

PSG ėndėrron CR7 dhe Neymar

Të lirë nga detyrimet e fair play financiar, drejtuesit më...

11 orë e 35 minuta më parë

Barcelona, zyrtarizohen 5 emrat pėr zgjedhjet e 18 Korrikut

Konfirmohen zyrtarisht emrat e 5 kandidatëve për zgjedhjet...

11 orë e 37 minuta më parë
Opinione

Historia sekrete e njė marrėveshje historike

Si u hap dera zyrtare për bombardimin e Serbisë Shkruan: Reshat...

Shteti i Kosovės ndėrmjet demokracisė dhe anarkisė

Shkruan: Blerim Burjani PASURIMI PA BAZË ËSHTË NJË NGA...

Mosvotimi i Gjykatės Speciale dhe zgjedhjet e jashtėzakonshme!

Shkruan: Faik Krasniqi  BESNIKËT E THAÇIT VOTUAN...

Njėherė ta lypin votėn, pastaj, kushedi, nesėr, Zot ruana, ta lypin kokėn...!

Shkruan: Riza Greiçevci GJITHË KJO LOJË E PAFYTYRË,...

Dossier

Letra e 1951-shit / Historia e vėrtetė, Kruja: Italianėt s’e vranė Gurakuqin, por spekuluen mbi gjakun e tij

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

Silver Siti – qyteti me shumė fenomene tė pashpjegueshme

Për Roger Nelsonin, i cili posedon hotelin “Idaho” në Silver Siti, jeta në një qytet të largët (thellë), i ka edhe përparësitë e veta. Hoteli është plot histori dhe qyteti i...

Silver Siti – qyteti me shumė fenomene tė pashpjegueshme

Për Roger Nelsonin, i cili posedon hotelin “Idaho” në...

Alienėt shihen duke thithur ujė deti

Më 23 mars të vitit 1978, 67-vjeçari Joao Inacio Ribeiro ishte...

Gypat 150 000 vjeēar habisin shkencėtarėt kinezė

Në një piramidë misterioze në provincën Qingai të...

Gjirohet balena e rrallė ‘albino’ nė Uellsin e Ri Jugor

Balena ‘albino’, e cila për herë të parë...

Auto&Tech
“2016 Mini Clubman”, “Mini” mė i gjatė dhe mė i gjerė

“2016 Mini Clubman” është bërë edhe zyrtarisht automobili më i gjatë i markës “Mini” që është prodhuar ndonjëherë. Modeli i ri me gjashtë dyer është...

Më Shumë

Fotoaparati nga “Nikon”, “Coolpix 83x”, aq i fuqishėm sa sheh lėvizjet e hėnės

Harroni së përdoruri teleskopin për t’u “zhytur...

17 minuta më parë

Veturat e ardhshme do tė mbrojnė celularin tuaj nga tė nxehtit gjatė verės

Gjatë verës, ekziston mundësia që celulari juaj të...

11 orë e 0 minuta më parë

Ja si e parashikon Mark Zuckerberg tė ardhmen e Facebook-ut

Në të ardhmen, në vend që të postojmë statuse...

18 orë e 3 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Keni provuar shalqi nė skarė? Ja ēfarė thotė kuzhinieri pėr kėtė! (Video)

A keni menduar ndonjëherë se shalqiri mund të piqet në skarë? Natyrisht nuk besoj se mund t’ju ketë shkuar ndërmend kjo ide. Në video shihet se si një kuzhinier e provon një gjë të...

Më Shumë

E pėrpin peshkun tė gjallė, qė t’i lė pėrshtypje tė dashurės (Video)

Peshkun që e fitoi në një lojë pikado, e përpiu...

12 orë e 18 minuta më parë

Nis tė filmojė seancėn e jogės, por ajo qė i shfaqet … (Video)

Një vajzë e re nisi të filmonte seancën e saj të...

18 orë e 20 minuta më parë

Bėri seks me nxėnėsit, ja si reagon mėsuesja e dėnuar (Video)

Kjo video tregon momentin kur një mësuese shpërthen në lot,...

20 orë e 27 minuta më parë
OK KIDS
Pse kanė ėmbėlsirat shije kaq tė mirė?

Shumica e ushqimeve me shije të ëmbël përmbajnë sheqer. Pjesa e përparme e gjuhës ka sensorë të veçantë të quajtur ‘sensorë të shijes’, që detektojnë...

Me Shume

Si rritemi?

Trupi i njeriut është i përbërë nga shumë blloqe...

Fantazmat fluturuese

Materialet: -Kavanoz qelqi të zbrazët; -Ngjitës...

Pjata ime

Sa herë në kuzhinë sallata përgatiti, Një temë...