Kosova Sot

Kadiu qė u bė sheh

Lajme >

Sheh Tahiri shërbeu si udhëheqës i institucioneve arsimore në Stamboll Mendohet se Teqeja e Planesë është themeluar përafërsisht rreth vitit 1853. Kjo përllogaritje e themelimit mbështetet...

4 orë e 19 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Fillon punėn piloti i parė kosovar

Veton Breznica është kosovari që “pushtoi” mediat...

37 minuta më parë

Veterani plak e rrahu keq hajni qė i hyri nė shtėpi

Plaçkitësi do të mbajë mend gjatë ditën, kur...

51 minuta më parë

Kosova, shteti i paradokseve: Familjet Obėrtinca, emėrtojnė dhe privatizojnė rrugėn publike

Familjet Obërtinca nga Lismiri i Fushë Kosovës, që...

56 minuta më parë

Viktima e abuzimit tregon shenjat, nė pėrpjekjen pėr tė ndaluar dhunėn (Foto)

Një grua nga Britania e Madhe, po tregon shenjat në fytyrë,...

58 minuta më parë

Jabllanovic: Deputetėt serbė po kėrcėnohen pėr shkak tė Gjykatės Speciale

Aleksandër Jabllanoviq ka thënë se disa deputetë të...

1 orë e 1 minuta më parë

Lista Serbe voton pro Speciales e kundėr Ushtrisė sė Kosovės

Lista Serbe do të jetë nesër prezentë në Kuvendin e...

1 orë e 3 minuta më parë

1 EURO =

1.10

USD

139.73

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.82

CNY

136.17

JPY

70.29

INR

1.50

AUD

3.04

TRY

4.03

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Samanta e Skivi publikojnė 'SS' (Video)

Është publikuar kënga më e re e titulluar ‘SS’, e cila vjen në interpretim të këngëtares nga Shqipëria Samanta Karavella dhe reperit nga Kosova Skivi. Ka kohë që ata e kanë paralajmëruar këtë bashkëpunim por kënga është publikuar sonte, trasmeton Kosova Sot. Teksti është shkruar nga Visari dhe Onati, vijën melodike e ka bërë Alandy, ndërsa për klipin është përkujdesur Max...

Shėndetėsia

Dieta me ujė: Hani pemė e perime dhe humbeni gjysmė kilogrami ēdo ditė

Me ndihmën e dietës me ujë mund të humbni deri në gjysmë kilogrami...

VIP

Dafina mezi pret tė bėhet nėnė (Foto)

Këngëtarja Dafina Zeqiri duket se i do shumë fëmijët. Ajo ka postuar...

VIP

Fashionista Ora (Foto)

Rita njihet për stilin e saj të veçantë dhe çdoherë bie në...

Elita

Nuk do ta besoni, por “Twerking” u shpik nė Shqipėri (Video)

Ju menduat se Jennifer Lopez apo Nicki Minaj ishin ato të cilat shpikën...

Femra

8 sekrete tė bukurisė, tė cilat duhet t’i dijė ēdo femėr

E dimë se ndonjëherë është vështirë të jesh femër, por...

Dashuri

Arsyet pse nuk duhet tė keni njė aferė me njė burrė tė martuar

Ndonjëherë, një mashkull i martuar duket se është “i duhuri”....

VIP

Kush ėshtė 'fryma' e Lindės? (Foto)

Këngëtarja Linda Halimi jeton dhe vepron në Amerikë. Ajo është e...

Sport
 • Fiorentina ‘bombardon’ Barcelonėn (Video)

  Fiorentina ka arritur të shënojë dy gola të shpejtë ndaj Barcelonës, teksa Blaugranasit më pas kanë ngushtuar epërsinë me anë të Luis Suarezit. - Bernardeschi 4’ 12’ ishte...

  Më Shumë
 • Shqipėri-Serbi, vendimi i FSHF lė pa bileta tifozėt kosovarė

  Tifozët kosovarë të kombëtares shqiptare mund të mbesin pa bileta për ndeshjen ndërmjet Shqipërisë dhe Serbisë. E ndërsa dihet tensioni i madh për ndeshjen Shqipëri-Serbi që do...

  Më Shumë
 • Fiton Liverpooli (Video)

  Skuadra e Liverpoolit ka shënuar fitoren e radhës në ndeshjet miqësore, pasi ka mposhtur Swindonin me rezultat 2:1. Në këtë ndeshje për Liverpoolin debutoi edhe sulmuesi belg Benteke, i cili gjatë...

  Më Shumë

Formacionet zyrtare: Fiorentina – Barcelona

Barcelona përballet me Fiorentinën për të luajtur ndeshjen...

1 orë e 23 minuta më parë

Mancini: E duam Melon, por nuk e shesim Medelin

Roberto Mancini mendon se Felipe Melo do t’i sillte diçka më...

2 orë e 38 minuta më parë

Mourinho thumbon Wengerin: Trofe pėr humbėsit

“Është një medalje për humbësit, është...

2 orë e 52 minuta më parë

Wenger i kėnaqur me triumfin

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, është shprehur i lumtur me...

3 orë e 18 minuta më parë

Petr Cech bėn superpritje, duartrokitet nga tifozėt e Arsenalit (Video)

Petr Cech po e zhvillon ndeshjen e parë kundër Chelsea me...

4 orë e 34 minuta më parë

Boateng transferohet nė Portugali?

Kevin Prince Boateng së shpejti pritet të largohet nga Bundesliga...

4 orë e 58 minuta më parë
Opinione

Ja ēka nuk kanė marrėveshjet me Greqinė dhe Iranin

ANALIZË Shkruan: Dominique Moisi Politika fryn rezultatin e...

Kosova rrezikon tė bjerė nė tirani

Shkruan: Ali Hertica Drejtimi i shtetit, një sfidë e...

Deri kur do tė na mungojė vetėdija pėr shtet dhe pėr pėrgjegjėsi?

Shkruan: Mr. Bislim Aliu Kosova nuk e ka merituar keqqeverisjen Askush...

Avokatėt e Depresionit

Shkruan: J. Bradford DeLong Politikanët i përsëritin...

Dossier

Botohet pėr herė tė parė/ Dostojevski: Ēfarė e rrezikon Ballkanin

Shpërbërja e perandorive të mëdha që arriti kulmin në Luftën e Parë Botërore, kishte filluar shumë kohë më parë dhe kishte në plan të parë ndarjen e rajonit të...

Planeti X

Fantazma Yancey

Yancey ishte një pionier i kohërave të vjetra, si dhe një veteran i Luftës civile amerikane, ndoshta i fundit i sojit të vet, kur erdhi në Parkun kombëtar “Yellowstone” viteve 1870 dhe e...

Fantazma Yancey

Yancey ishte një pionier i kohërave të vjetra, si dhe një...

Pesė pikėpamjet e ekspertit rreth fenomeneve psikike

Universi është i mbushur përplot me mistere, të cilat...

Fotografia e parė e “fėmijės me sy tė zinj”

Christine Hamlett, e cila pretendon se ka aftësi të...

Njeriu shihet duke fluturuar nė 1000 metra lartėsi

Pilotët e avionit “Airbus 320” kishin mbetur të shastisur...

Auto&Tech
“Doku Tech” sjellė nė Prizren ndėrtuesin e anijes kozmike e astronauten e ardhshme

Qytetarët e Kosovës nuk do të kenë nevojë të kalojnë sa e sa shtete për të takuar njerëzit më të rëndësishëm në botën e teknologjisë. Fundjavën e...

Më Shumë

Huawei prodhuesi i tretė nė botė i telefonave, lė pas Microsoft-in

Sipas një raporti nga Strategy Analytics, Huawei është tani...

3 orë e 25 minuta më parë

Krijohet ora e parė nė botė pėr tė verbrit (Foto)

Një kompani teknologjike ka krijuar orën e parë në...

3 orë e 59 minuta më parë

A po shkon Apple drejt rrugės sė Nokia?

Analistët thonë se Apple do ta humbë dominimin në...

4 orë e 5 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Ja si reagon ky djalosh kur e kupton se e ka thyer telefonin (Video)

Ky fëmijë rus desh të tregonte se sa të fortë ishin pjesët mbrojtëse të celularit të tij por eksperimenti nuk i shkoi siç e kishte menduar. Ai e goditi telefonin me çekiç dhe e...

Më Shumë

Efektet e pabesueshme tė Coca-Colės! Ja ēfarė i ndodh pasi e hedh nė flokė (Video)

Coca-Cola përveç funksionit të saj kryesor duket se ka edhe...

1 orë e 31 minuta më parë

Alpinisti i ēmendur, 2500metra pa litar (Video)

Një alpinist atraktiv, është bërë tani ndër...

2 orë e 31 minuta më parë

Do tė kėrcej, nuk kėrcej…. ja kėrceva! (VIDEO)

Robert Paez para se të kërcejë ishte nervoz, i duhej...

3 orë e 4 minuta më parë
OK KIDS
Ē’janė inercia dhe lėvizja?

Ideja e inercisë aplikohet ndaj gjërave që lëvizin, sikur që janë topat, lakuriqët, avionët dhe automobilat. Çdo gjë që është në qetësi, i palëvizshëm, mbetet e...

Me Shume

Disa nga llojet e kafshėve helmuese

Kobra Cili është dallimi në mesin e kafshëve...

Miku mė i mirė i njeriut

Kush është miku, apo shoku më i mirë i njeriut? Qeni, me...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...