Kosova Sot

Kosova, nė mėshirėn e diasporės

Lajme >

Republika e bllokuar nga krimi dhe korrupsioni  Remitencat burimi i mbijetesës së kosovarëve të varfëruar nga pushteti i korruptuar  Analistët vlerësojnë se përderisa kemi këtë...

15 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Koalicioni aktual (nuk) i ka numrat pėr Gjykatėn Speciale

Gjykata Speciale nuk përfshihet as në seancën e...

9 minuta më parë

Kosova, nė mėshirėn e diasporės

Republika e bllokuar nga krimi dhe korrupsioni  Remitencat burimi i...

15 minuta më parë

'Tė aksidentuarit nė "Rrugėn e Kombit" janė mirė'

Ministri i Diasporës, Valon Murati është interesuar të...

7 orë e 55 minuta më parë

Arkivi dhe dėshmitarėt anonimė, pengesat e reja pėr themelimin e Specialjes?!

Hapja e arkivave të Gjykatës Speciale, mbas nji periudhe kohore, si...

8 orë e 8 minuta më parë

Historianėt kosovarė Vulinit: Kush dogji xhamia? (Video)

Nëse flasim për djegie dhe shkatërrime të monumenteve...

8 orë e 22 minuta më parë

Drejtonte makinėn i dehur, arrestohet shoferi i Tom Doshit

Policia e Tiranës ka arrestuar pasditen e së hënës shoferin...

8 orë e 32 minuta më parë

1 EURO =

1.11

USD

139.24

ALL

0.71

GBP

1.07

CHF

6.88

CNY

136.80

JPY

70.97

INR

1.52

AUD

3.06

TRY

4.07

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Megjithatė Valtoni e kishte Afronėn para Bleros (Video)

Lajmi i publikuar nëpër portale se e dashura e re e Bleros, modelja Afrona Dika ishte në lidhje dashurie me këngëtarin Valton Krasniqin, u mohua edhe nga Afrona, por edhe nga Valtoni. Këngëtari Krasniqi deklaroi se Afrona ka qenë vetëm një pjesëmarrëse në videoklipin e tij “Afër s‘te kam”. Por, nëse veç pak hulumtojmë në internet, na shfaqet një intervistë e dhënë për gazetën “Panorama”...

VIP

Katy Perry me dy presidentė amerikanė (Foto)

Këngëtarja e famshme Katy Perry ka kënduar një fondacionin humanitar gala...

Shėndetėsia

Qepa e re bėn ēudinė, tri sėmundje me lehtėsi i mposhtė

Mjekësia alternative qepën e konsideron me vlerë të lartë dhe ushqim...

VIP

Enca vjen me njė kėngė tjetėr (Video)

Nuk ka kaluar shumë kohë që kur Enca Haxhia publikoi këngën ‘Soul...

Shėndetėsia

Kafeinėn mund ta pini si cigaren

Ndoshta krijimi i cigareve elektronike ka inspiruar që të krijohet produkti për...

VIP

Nuk pėrmbahet mė Kallashi! E nxjerr gjoksin

Kërcimtarja Donjeta Kosumi aka Kallashi nuk është përmbajtur më duke e...

VIP

Modelja shqiptare e “Playboy” vjen me foto super tė nxehta (Foto)

Modelja shqiptare që jeton në Gjermani Delfina Aziri ka publikuar së fundmi disa...

Femra

Veshjet pėr Thataniket

Shpesh duket se të gjitha femrat dëshirojnë të jenë të dobëta,...

Sport
 • Icardi e refuzon Realin

  Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi, ka pranuar se ai ka refuzuar një kalim te Real Madridi. Icardi rinovoi ditë më parë me Interin, duke siguruar qëndrimin në San Siro për një kohë më të...

  Më Shumë
 • Ja kush janė dy yjet e Kombėtares qė kanė lindur sot nė tė njėjtėn ditė

  Sot për ta është ditë feste dhe ditë urimesh. Ata janë dy futbollistët më të mirë të ekipit të Gianni De Biasi-t. Njëri është kapiteni legjendar tjetri është...

  Më Shumë
 • Xhimshiti: Ja pse zgjodha Shqipėrinė

  Berat Xhimshiti konfirmon zgjedhjen e tij për të luajtur me kombëtaren e vendit të tij, Shqipërinë.  Nëpërmjet një komunikate për shtyp FC Zyrich, skuadra ku luan mbrojtësi 22- vjecar...

  Më Shumë

Pedro arrin marrėveshje me klubin anglez

Pedro do të jetë transferimi më i ri i Manchester Unitedit, kjo...

9 orë e 1 minuta më parë

Liverpooli transferon edhe dy lojtarė? (Foto)

Liverpooli është shumë pranë transferimit të dy...

9 orë e 20 minuta më parë

Rumenige: Goetze nuk do tė largohet

Juventusi vazhdon të shpresojë, por duket e...

10 orë e 7 minuta më parë

Ja si do tė luajė Skėnderbeu pėrballė Milsamit

Skënderbeu ka kryer dhe stërvitjen e fundit para ndeshjes me...

11 orë e 0 minuta më parë

Shorti i Serie A: Inter - Milan javėn e tretė, Inter - Juve javėn e tetė

Serie A ka hedhur shortin për sezonin e ri të garave 2015/2016 dhe...

11 orë e 11 minuta më parë

Afellayn transferohet te Stoke

Stoke ka konfirmuar në mënyrë zyrtare transferimin e Ibrahim...

11 orë e 14 minuta më parë
Opinione

SHBA, na shpėtove e na ke fikė!

Shkruan: Haki N. Bunjaku PERËNDIMI IA QËLLOI ME RUGOVËN,...

Gjermania, Greqia dhe e ardhmja e Evropės

Shkruan: Jeffrey D. Sachs Presioni i tepruar mbi Athinën jep...

Kundėr pushtetit diktatorial

Shkruan: Faik Krasniqi Intelektualët duhet të ngrenë...

Marrėzia nuk krijon drejtėsi nė Kosovė

Shkruan: Mr. Ali Hertica  LEGJISLACIONI NUK DUHET TË DALË NGA...

Dossier

1951/ Dokumente tė panjohura, arkivat serbe, prifti pukjan i kėrkon Zogut 1200 dollarė pėr ta zbuluar

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

Djaloshi rus, i cili i ka mahnitur shkencėtarėt

I lindur më 11 janar të vitit 1996, në qytetin Volzhski, Borisi, të cilin më shumë e quajnë Boriska, thuajse menjëherë pas lindjes ishte vërejtur se ishte i jashtëzakonshëm. Nëna e...

Djaloshi rus, i cili i ka mahnitur shkencėtarėt

I lindur më 11 janar të vitit 1996, në qytetin Volzhski, Borisi,...

Tregimi i njerėzve qė janė kthyer nė jetė, pasi qė ishin shpallur tė vdekur

Vdekja është një proces natyror, të cilën do ta...

Kafka e vėrejtur nė Mars mund tė jetė e njė jashtėtokėsori gjigant

Sipërfaqja e Marsit duket sikur zonat e braktisura në perëndim...

‘Vezėt e alienėve’ pushtojnė njė plazh nė Sidnei

A janë këta vizitorë nga një vend jashtë tokës...

Auto&Tech
Njė virus i ri rrezikon miliona telefona Android

Ekspertët kanë zbuluar një virus të ri që ka prekur pajisjet Android, dhe sipas tyre, këto pajisje mund të hakohen nga piratët kibernetikë vetëm nëpërmjet një mesazhi MMS. Nga ky virus...

Më Shumë

Lamtumirė makthit tė videove vertikale nė “YouTube”

Sikleti i të shikuarit të videove vertikale me sfondin e zi në...

10 orë e 10 minuta më parë

Vizioni i Apple pėr Makinėn

Ka disa kohë që flitet se gjigandi i teknologjisë Apple...

11 orë e 30 minuta më parë

Spektakli i kėtij Mercedesi po tėrbon Tiranėn (Video)

Kjo video e xhiruar pak kohë më parë ka tërbuar gjithë...

12 orë e 45 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
E pabesueshme! Gazetarin e “Fox” e zė gjumi gjatė emisionit (Video)

Në 50 vite histori të këtij programi, besoj se nuk ka ndodhur kurrë”. Kështu është shprehur drejtuesi i emisionit, Mike Jerrick, për incidentin qesharak të ndodhur në studion e tij. Ishte...

Më Shumë

Nėna monstrum: Shetit vajzėn tė lidhur me litar (Video)

Në parkun e qytetit rus Ekaterinburg një qytetar ka filmuar një...

7 orë e 53 minuta më parë

Vallėzimi i dhendrit me mamanė ēmend tė ftuarit (Video)

Dhëndri dhe nëna e tij e nisnin kërcimin e tyre me një...

8 orë e 27 minuta më parë

Ja se si kokaina e shkatėrron zemrėn! (Video+18)

Kur ta shikoni këtë video, në të cilën mund të...

8 orë e 37 minuta më parë
OK KIDS
Kėnga e erės

Nga Kerol Mur Ishte një ditë e rëndomtë, sikur një ditë më parë dhe një ditë pas saj. Era përdridhej fuqishëm, kurse familja ardhacake vazhdonte me planet e saj të paracaktuara,...

Me Shume

Peshku - bretkosė

Një peshk me fytyrë bretkose. E pabesueshme, por e...

A e dini se ...

-Një sekretare, me dorën e saj të majtë, mesatarisht...

OK KIDS

Një revistë me plot faqe, Pak të shkurtra, Pak të...