Kosova Sot

Gjashtė tė arrestuar pėr sulmin nė Kuvend (Foto)

Lajme >

Në mesin e të arrestuarve, identiteti i të cilëve është publikuar me iniciale, gjendet edhe zëdhënësi i Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi. Prokuroria Speciale e Republikës së...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Tė arrestuarit pėr sulmin nė Kuvend janė aktivistė tė Vetėvendosjes

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës në...

Rritje e rendimenteve tė misrit nė Maqedoni

Përfaqësues të Projektit të USAID-it për ekspansion...

Kapen narkotikė nė Vėrmicė (Foto)

Gjatë natës së djeshme oficerët Doganor dhe ata policor...

Vetėvendosje thėrret konferencė tė jashtėzakonshme

Lëvizja “Vetëvendosje” ka njoftuar se në orën...

Kėrcėnim me armė nė zonėn industriale nė Prishtinė

Një person është arrestuar, pasi që i njëjti pas...

Ja sa tė zhdukur janė nė Kosovė sipas Kryqit tė Kuq

Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq tregon se pas 17 vite pas...

Shpėtohen mijėra migrantė nė Libi (Foto)

Rreth 6500 emigrantë janë shpëtuar në Libi sipas rojeve...

Zuckerberg dhuron 500 mijė euro pėr tė prekurit nga tėrmeti nė Itali

Themeluesi i “Facebook”-ut, Mark Zuckerberg, ka qenë dje...

1 EURO =

1.12

USD

134.00

ALL

0.85

GBP

1.09

CHF

7.46

CNY

114.36

JPY

74.91

INR

1.48

AUD

3.30

TRY

4.10

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A duhet tė votohet marrėveshja e demarkacionit nga deputetėt me 1 shtator?

 • Po
 • Jo

   Fillon ndėrtimi i gazsjellėsit nė rrugėn Shtip – Negotinė

   Fillimi i ndërtimit të gazsjellësit magjistral në...

   VIP

   Kėmbė me bollėk (Foto)

   Alessandra Ambrosio po flladitet me familjen e saj në Malibu Ajo kishte pushtuar plazhet në Rio- de- Zhanejro në kostume të holla gjatë Lojërave Olimpike Verore më herët gjatë këtij muajit. Alessandra Ambrosio me sa duket ende nuk ka përfunduar me thithjen e rrezeve të diellit, pasi  bukuroshja ishte parë në Malibu, së bashku me familjen e saj, transmeton gazeta Kosova Sot Online. Kësaj radhe ajo ishte veshur me një palë pantallona të...

   VIP

   Njė bombė nė kurdisje (Foto)

   Hailey Baldwin me krenari shfaq linjat e saj. Ajo është një nga modelet e reja,...

   Shėndetėsia

   Njihuni me bimėn qė shėron dhimbjet e veshit dhe qetėson

   Bima Bar Veshi (lat. Sempervivum) është dëshmuar se është e pasur me...

   Femra

   Bionde me nuanca rozė tė arta: trendi mė i ri pėr vjeshtė

   NJIHUNI ME BIONDEN ROZË TË ARTË: Gjithsecili që ka kaluar së paku dy...

   VIP

   Jo gjithmonė iriqi rri nė thera (Foto)

   Margot Robbie duket rrezatuese në Japoni. Së fundmi kjo bukuroshe ka qenë shumë...

   Shėndetėsia

   Konsumimi i picave ju dobėson, ja mėnyra

   Pica e njelmët plot me djathë, proshutë me ndonjë spec pikant, mund të...

   Dashuri

   Aftėsitė qė ju duhen, qė djemtė tė mos luajnė me ju nė takimet e dashurisė

   Shumica prej vajzave tani e dinë se si duket kur djemtë luajnë me to. Nuk janë...

   VIP

   Ekskuzive: Enca blen ēantė, shuma e saj do iu shokojė! (Foto)

   Tashmë kemi parë garderobën e Encës e cila sigurisht nuk është e...

   Sport
   • Spalletti: Duhet tė gjejmė ekuilibrin

    Trajneri i Romës, Luciano Spalletti, pas barazimit 2-2 ndaj Cagliarit ka kërkuar përqendrim nga lojtarët e tij. Tekniku italian ka pranuar se duhet ende punë edhe në aspektin teknik. “Ne duhet të...

    Më Shumë
   • Granit Xhaka i drejtohet popullit kosovar me kėtė letėr tė hapur: Ja pse zgjodha Zvicrėn

    Granit Xhaka edhe zyrtarisht e ka konfirmuar vendimin e tij që të luajë me Zvicrën. Ai i është drejtuar gjithë popullit të Kosovës duke u arsyetuar dhe duke sqaruar gjithë situatën,...

    Më Shumë
   • Ylli i ri nė Formula 1

    Ai është shumë i shpejtë, shumë i ri dhe me besim të jashtëzakonshëm te aftësitë e tij. Garat e tij janë gjithmonë në kufijtë e së pamundurës, duke u kujdesur shumë...

    Më Shumë

   Faji i procedurave, projekti larg realizimit

   Në Bërnicë në afërsi të Prishtinës ishte...

   Vokrri: Januzaj as nuk na lajmėrohet

   Kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri, ka folur edhe për Adnan Januzajn...

   Kush po i frikėson yjet?

   Skandalet e përditshme në vendin tonë, korrupsioni i...

   Nasri nė La Liga?

   Samir Nasri mund ta vazhdojë karrierën në La Liga Sipas...

   Agjenti i Hysajt: Rinovimi me Napolin firmoset pas kthimit nga Shqipėria

   Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Elseid Hysaj, do...

   Trajneri i Zvicrės: S’pata nevojė t’i bindi kosovarėt

   Vladimir Petkoviq ka deklaruar se nuk ka pasur nevojë të bind...

   Opinione

   Ringjallja e kontrollit tė armatimit nė Evropė

   Shkruan : Frank Walter Steinmeier Siguria evropiane është...

   Kosovėn e pavarėsoi UĒK-ja, Amerika dhe NATO-ja, jo partia, as tradhtia!

   Shkruan: Prof.Dr. Mehdi Hyseni Me rrena, me korrupsion, me...

   Nuk ka mundėsi t'i shitet rregullisht popullit dushk pėr gogla?

   Shkruan: Skënder Mulliqi E lexova një shkrim "të...

   Tė pėrkrahet deputetja e popullit Margarita Kadriu, e jo kuislingėt si soji i Toptanėve

   Shkruan: Reshat Badallaj-Zhuriani Deputetja e pavarur zonja Margarita...

   Dossier

   Kur Stalini i tha delegacionit jugosllav: Gėlltiteni Shqipėrinė!?

   Në takimin e 10 shkurtit 1948 midis delegacionit jugosllav dhe atij sovjetik, të cilave ju prinin Eduar Kardeli dhe Josef Stalini, u shtrua çështja e zhvillimeve në Shqipëri. Stalini ishte i njohur në detaje me...

   Planeti X

   "Goblinėt misteriozė" e kapin dhe e fusin njė grua nė kafaz

   Një grua ka thënë se është zënë nga alienët, të cilët ajo i quan "goblinë", të cilët e kanë zënë dhe e kanë mbajtur rob për pesë ditë....

   "Goblinėt misteriozė" e kapin dhe e fusin njė grua nė kafaz

   Një grua ka thënë se është zënë nga...

   A ekziston vampiri brenda jush? zgjidheni testin dhe kuptojeni

   Çfarë do të ndodhë nëse ju do ta vidhni...

   Tani me tren nė Mars

   Është më i shpejtë se sa një tren mesatar – dhe...

   Del nė shesh obduksioni ndaj alienėve nė vitin 1969

   Në vitin 1969, në shtetin Sverdlovski ishte raportuar se një UFO...

   Auto&Tech
   BT dhe Nokia nisin kėrkimet pėr brezin e ri tė internetit 5G

   Dy gjigantët e teknologjisë BT dhe Nokia kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për nisjen e hulumtimeve për zhvillimin dhe testimin e brezit të ri të internetit, 5G. Pavarësisht që...

   Më Shumë

   Mos e bėni kėtė nė veturė ose do tė vdisni!

   A e dini se klima mund të shkaktojë probleme serioze në...

   Tė ka rėnė telefoni nė ujė? Ja zgjidhja (Foto)

   Nëse telefoni të është lagur, ekzistojnë disa metoda...

   Me Lift, orėn tuaj smart mund ta karikoni edhe nė ajėr

   Lift quhet sistemi i vetëm i ndërtuar deri tani i cili mund të...

   KOSOVA SOT TV
   Parashutisti transmeton live vdekjen e vet nė Facebook (Foto/Video, +18)

   Parashutisti italian i cili vdiq në Alpe duke u lëshuar nga parashuta, kishte xhiruar gjithë ngjarjen. Armin Schmeider 28-vjeç u kishte thënë miqve të vet në rrjetin social: “Sot do të...

   Më Shumë

   Burri para striptistes, shikoni ēfarė i bėn gruaja (Video +16)

   Kjo video është kthyer menjëherë në hit dhe...

   Kamerat kapin momentet shokuese kur nėna abuzon fizikisht me djalin (Foto/Video)

   Një burrë i cili dyshonte se gruaja e tij po abuzonte fizikisht me...

   Dy vajza masakrojnė njėra-tjetrėn nė mes tė rrugės (Video)

   Një video e plasuar në internet tregon një sherr të...

   OK KIDS
   Si ndodh procesi i kondensimit?

   Avujt e ujit në ajër marrin të ftohtë dhe ndryshimet kthehen në të lëngët, duke formuar retë. Për të parë kondesim në veprim, vendosni një pjesë të madhe prej kartoni...

   Me Shume

   A e keni ditur se?

   -Toka ka të njëjtën sasi uji që ka pasur dhe miliona vjet...

   9 gjėrat qė nuk i dinit pėr Hėnėn

   1. Ju ndoshta dini se: Hëna u formua pasi një objekt me...

   Lulėkuqja e Kosovės

   Kjo luftëtare e Kosovës U rreshtua në Ushtrinë...

   >