Kosova Sot

Mosluftimi i korrupsionit pėr faj tė drejtėsisė sė kalbur

Lajme >

Isufi: Drejtësinë e Kosovës e kemi në kaos "Kemi ligje, që janë moderne, bashkëkohore dhe në frymën e BE-së, por nuk zbatohen. Fajet nuk janë tek ligjet, por problemi qëndron...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

1.4 milionė dollarė shpėrblim pėr ‘trurin’ e sulmit nė Stamboll

Policia turke dyshon se “truri i sulmit” në aeroport Ataturk...

Ja ēfarė moti do tė kemi nesėr

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për nesër se...

Gjakovė, rrihen pėr shkak tė borxhit

Në njoftim të Policisë thuhet se viktima ka pësuar...

Shkrimi prekės nė Facebook i 28 vjeēares qė u vra nė Stamboll (Foto)

Një ndër emrat e viktimave nga sulmi terrorist në aeroportin...

Kėshtu ndodhi sulmi terrorist nė “Ataturk” (Video)

Në video paraqiten tre sulmuesit të cilën hynë në...

Kryebashkiaku holandez: Azilkėrkuesit shqiptarė janė hajdutė!

Kryebashkiaku i Prinsenboh in Gilze, qytezë në jug të...

Liderėt evropianė planifikojnė krijimin e njė supershteti

Shefat e politikës evropiane do të përfitojnë nga...

Publikohen fotot e para tė autorėve tė sulmeve nė Stamboll (Foto)

Disa media kanë publikuar imazhe të dy personave që dyshohet se...

1 EURO =

1.11

USD

138.52

ALL

0.83

GBP

1.09

CHF

7.38

CNY

114.50

JPY

75.02

INR

1.49

AUD

3.22

TRY

4.09

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

  Kush mendoni se janė institucionet mė tė korruptuara?

  • Presidenca
  • Parlamenti
  • Qeveria
  • Gjykatat
  • Prokuroritė
  • Komunat
  • Shėndetėsia

   Publikohen fotot e para tė autorėve tė sulmeve nė Stamboll (Foto)

   Disa media kanë publikuar imazhe të dy personave që dyshohet se...

   VIP

   Natyrale (Foto)

   Jessica Alba vërteton se bukurinë nuk e thekson grimi . Ajo shpeshherë shihet e veshur me stil unik, duke kombinuar shijen klasike dhe veshje që janë më në modë. Edhe këtë të hënë, Jessica Alba kishte theksuar përsëri bukurinë e saj përmes modës, kur kishte arritur në Toronto. Aktorja e bukur kishte fluturuar për në Kanada për ta promovuar kompaninë e saj miliarda dollarësh Honest Company. Jessica, 35 vjeçe, ishte...

   VIP

   Vjen “Me mu” e 2Ton (Video)

   2 Ton ka sjell këngën e tij të radhës, të cilën e ka titulluar...

   VIP

   Te motra pėr ditėlindje (Foto)

   Kim Kardashian di si t'i theksojë asetet e saj . Ajo ka punuar fort dhe pa u lodhur...

   Shėndetėsia

   Tri zgjidhje natyrale kundėr djersitjes sė tepėrt

   Djersitja është tentim natyral i trupit për ta ulur temperaturën e tij. Lodhja...

   Femra

   Kuzhina juaj si sallon i kozmetikės

   Në treg ekziston një numër tepër i madh i preparateve kozmetike, por për...

   VIP

   Blero dhe Adonisi shihen nė lokalin e njejtė nė Prishtinė (Foto)

   Sot në portalet kosovare ka qarkulluar një lajm dhe një foto në të...

   Shėndetėsia

   Ēudia e Zotit! Mbusheni jastėkun me kėtė bimė, dhimbjet nė shpinė zhduken pėrgjithmonė

   Te ne më e përhapur është Preshti apo Lule Gjaku (lat. Pteridium akuilinum)....

   VIP

   A janė nė lidhje 2 Ton me Dhurata Dorėn? (Foto/Video)

   Duket se kemi edhe një çift të ri në skenën e muzikës...

   Sport
   • Ylli i United ‘kopjon’ Shaqirin, gol spektakolar me Francėn nė stėrvitje (Video)

    Anthony Martial ka realizuar një gol spektakolar në stërvitjen me Francën, para ndeshjes me Islandën në EURO 2016. Sulmuesi i United shënoi një gol të bukur akrobatik, të ngjashëm me atë...

    Më Shumë
   • Shokon mbrojtėsi i Liverpoolit, ofendon rėndė Kloppin nė rrjete sociale (Foto)

    Mbrojtësi i Liverpoolit, Martin Skrtel, ka ofenduar rëndë trajnerin e tij Jurgen Klopp, por më pas ka kërkuar falje. Skrtel bëri disa komente ofenduese në llogarinë e tij në Instagram, dhe ky...

    Më Shumë
   • EURO 2016: Bastoret e zbulojnė fituesin (Foto)

    Franca dhe Gjermania janë favorite për ta fituar kampionatin Evropian sipas bastoreve. Kuota e Francës dhe Gjermanisë për të triumfuar në “Euro 2016” sipas Bet 365 është 3.75, transmeton...

    Më Shumë

   Islandezėt thyejnė rekord, ja sa pėrqind e popullsisė e ndoqėn ndeshjen me Anglinė

   Islanda vijon të thyejë rekorde njëri pas tjetrit në...

   Adnan Januzaj reagon pas sulmeve nė aeroportin e Stambollit (Foto)

   Sulmet në aeroportin “Ataturk” të Stambollit duket se e...

   Trajneri i njohur gjerman merr drejtimin e Anglisė?

   Një tjetër trajneri i është shtuar listës së...

   Low: Italia nuk ėshtė makthi ynė!

   "Për mua, në krahasim me atë të 2008, 2010 dhe 2012,...

   Islanda nė delir

   Ndërsa në Angli ka pllakosur zia futbollistike, Islanda...

   ‘Masakrohet’Anglia e Hodgson-it

   "Brexit" edhe në Evropian për Anglinë Roy Hodgson...

   Opinione

   Ēfarė duhet tė bėjė BE-ja tash?

   Shkruan: Anders Åslund  BE-ja ka nevojë për një...

   Ēelėsi i ndryshimit ėshtė nė dorėn tonė!

   Nuk i falet më këtij populli, nëse vazhdon të mashtrohet e...

   Qėndrueshmėria ekonomike dhe rėndėsia e saj pėr Kosovėn

   Shkruan: Ardi Nokaj  Në situatën e pasluftës, efektet...

   Anglia preferoi referendumin si modelin mė tė avancuar tė demokracisė

   Shkruan: Skënder Mulliqi Duke shmangur referendumin, nuk po e...

   Dossier

   Pushkatimet pa gjyq nė mes tė Tiranės

   Sterjo Spasse do të renditej ndër romancierët e parë shqiptarë, madje romani i tij "Pse?" konsiderohet si ai i "vërtetë". "Pse"-në nuk e ka gjetur as Sterjo Spasse. Edhe pse...

   Planeti X

   Disa krime me tė vėrtetė bizare, ende tė pazgjidhura

   Sikur të mos mjaftonte fakti që kemi të bëjmë me disa prej krimeve më bizare në botë, këto krime edhe sot e kësaj dite mbesin të pazgjidhura, transmeton gazeta Kosova Sot. Krimi i...

   Disa krime me tė vėrtetė bizare, ende tė pazgjidhura

   Sikur të mos mjaftonte fakti që kemi të bëjmë me disa...

   Ende i pazgjidhur misteri i "vallėzimit evropian"

   Midis shekujve XIV dhe XVII, në tërë Evropën ishin...

   Tunelet antike, qė shtrihen nga Skocia deri nė Turqi

   Rreth 12,000 vjet më parë, popujt antikë të Evropës...

   Zbuloohet "shqisa e gjashtė" e njeriut

   Një kërkues shkencor amerikan beson të ketë gjetur...

   Auto&Tech
   Kthimi te e zeza: Thuhet se "iPhone 7" do tė vijė me njė "tė zezė hapėsinore"

   Është bërë e ditur se "Apple" do ta lansojë "iPhone 7" të tij me një skemë të re të ngjyrës "Space Black" (e zeza e hapësirës). Celulari i ri, i cili...

   Më Shumë

   "Facebook Live" fillon me pėrdorimin e filtrave, sikur edhe "Snapchat"

   Duket se "Facebook" ka vërejtur rritjen marramendëse...

   "HP ELITE X2" (2016) - Njė sipėrfaqe mė e ndjeshme

   Ky është tableti i parë ultra i hollë, i cili ofron qasje...

   Specifikimet e celularėt "Samsung Galaxy"

   Janë bërë të ditura disa specifikime të celularit...

   KOSOVA SOT TV
   Shikoni se si kjo vogėlushe mundohet ta puthė njė bebe tė porsalindur (Foto+Video)

   Kjo vajzë e cila ende nuk  i ka mbushur 1 vjet takohet me kushëririn e sajë të porsalindur dhe mundohet ta puthë atë, raporton Gazeta Kosova Sot Online. Olivia pak minuta pasi në familjen Remington erdhi...

   Më Shumë

   Emociounese: Qeni ia ndal vajin fėmijės (Foto/Video)

   Askush nuk ka dëshirë të dëgjojë një...

   Babai imiton vajzėn me poza seksi (Foto)

   Ky baba ka parë fotot e vajzës së tij në internet, i ka...

   Gruaja rreh barbarisht tė dashurėn e burrit nė rrugė(Video)

   Një video tregon momentin kur një grua është përballur...

   OK KIDS
   Disa fakte interesante pėr bananen

   Faktet interesante për pemë e perime janë interesant për fëmijët tuaj, sepse ata do të mësojnë shume për  to, raporton Gazeta Kosova Sot Online. Pse janë bananet më radioaktive se...

   Me Shume

   Eksperiment me gur dhe ujė(Foto)

   Të eksperimentosh është nj gjë e mirë sepse zbulon...

   Dekorime me letra, si ta bėni njė kopshtarė(Foto)

   Letrat me ngjyra dinë të bëjnë mrekulli me to mundë...

   Vera

   Kaloi dimri Erdhi vera Me lulëzim Çelën lulet,...

   >