Kosova Sot

Njeriu qė nuk lejon tė shuhet filigrania nė Pejė

Lajme >

Kjo familje dikur i zbukuronte armët me filigran  "Edhe pse kjo veprimtari është duke u shuar, unë do ta vazhdoj. E di këtë zanat dhe e dua shumë, andaj sa të mundem do të punoj, sepse...

12 orë e 45 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Gruaja qė fiton njė milionė dollarė nga basti (Video)

Një grua ka fituar xhekpot në vlerën e një milionë...

7 orë e 18 minuta më parë

Nė tė ardhmen, do tė ketė mė pak shqiptarė se sot!?

Kombet e Bashkuara kanë publikuar raportin “Prospekti i...

7 orë e 25 minuta më parë

Dita e parė e Veliajt si kryebashkiak

Erion Veliaj u betua sot si kryebashkiaku i Tiranës për katër...

7 orë e 51 minuta më parë

Deri pesė orė pritje nė kufi me Shqipėrinė (Foto)

Ata që të enjten nga Mali i Zi kanë mësyrë...

7 orë e 53 minuta më parë

Dėmshpėrblehet me 32 milionė dollarė familja Kurtaj (Foto)

Familja e Ramadan Kurtaj, i cili vdiq në vendin e tij të punës...

8 orë e 2 minuta më parë

Teta Gjyli, Liki dhe axha Shneq rrėmbehen nga Vala

Treshja e grupit legjendarë Stupcat, kanë realizuar skecet e tyre...

8 orë e 13 minuta më parë

1 EURO =

1.09

USD

139.75

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.80

CNY

135.65

JPY

70.06

INR

1.50

AUD

3.05

TRY

4.02

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Njė trup si tė Elvanės (Foto)

Elvana Gjata është bërë senzacion me këngën e fundit ‘Love me’. Kënga e saj po pëlqehet gjithandej trojeve shqiptare, por jo vetëm kaq. ‘Love me’ renditet ndër këngët më të pëlqyera në Monaco, transmeton Kosova Sot. Elvana paoshtu njihet për linjat e saj trupore, që të lënë pa fjalë. Në një foto të postuar në Instagram, Elvana shfaqet tejet seksi, ku më shumë bien...

Shėndetėsia

Si tė kujdesemi pėr mėlēinė, organin kyē tė trupit tonė

Mëlçia është gjëndra më e madhe në trupin e njeriut....

VIP

Nicole tradhėton Pajtim Kasamin? (foto)

Ajo bëri vendin e saj krenar kur këndoi në hapjen e Olimpiadës Speciale...

Femra

7 kėshilla palestre pėr t’u bėrė atlete mė e mirė

Pa marrë parasysh se a merreni me not, çiklizëm apo me vrapim, më poshtë...

VIP

Publikohet 'Holla' nga Tuna e Cozman (Video)

‘Holla’ është kënga më e re që i është shtuar tregut...

VIP

'Falma zemrėn' thotė Ermali (Video)

‘Falma zemrën’ është kënga më e re e publikuar nga Ermal...

Dashuri

Seksi dhe 6 urdhėresat e tij tė nxehta

Pranoni trupin tuaj I dashuri juaj / burri nuk është nëna juaj mik, mikeshë,...

Sport
 • Tifozėt shqiptarė i rrahin polakėt (Foto)

  Tifozët shqiptar të Tiranës të njohur si ‘Ultras 86′ së bashku me ‘Plisat’ e Prishtinës janë ndeshur me tifozët polak jashtë stadiumit. Në ndeshjne e Evropa Ligës...

  Më Shumë
 • Hysaj arrin marrėveshje me Napolin

  Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj ka arritur marrëveshje për transferim në Napoli. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare do të largohet nga Empoli duke iu bashkuar klubit nga San Paolo. Napoli i...

  Më Shumë
 • Barcelonė, a din ti kėshtu? (Video)

  Nuk ndodhë shumë shpesh që të shënohen gola kaq të bukur, si ky i Werder Bremenit në miqësoren kundër Sevillës. Për këtë gol me siguri se do të “xhelozonin” edhe...

  Më Shumë

Hallaēi: Ndėrprerja e ndeshjes, vendim i gabuar

Shefi i klubit të Kukësit, Jonuz Hallaçi shprehu keqardhjen...

8 orë e 30 minuta më parë

Ndėrpritet ndeshja Kukėsi-Legia, ja arsyeja ...(Video)

Ndërpritet ndeshja midis Kukesit dhe Legias, ndërsa shkak...

8 orë e 39 minuta më parë

"Unitedi do vazhdoj edhe pa De Gean"

Legjenda e Manchester Unitedit, Peter Schmeichel ka thënë se ish...

8 orë e 44 minuta më parë

Debutim ėndrrash pėr Shalėn, gol nė fitoren e Liberecit nė Evropė

Herolind Shala e ka nisur në mënyrën më të mirë...

9 orë e 40 minuta më parë

Terry: Tė gjithė mė duan nė skuadėr

Mbrojtësi i Chelseat, John Terryka thënë se të...

10 orë e 5 minuta më parë

Zyrtare: Napoli transferon mbrojtėsin e Tottenhamit

Napoli ka arritur transferimin e mbrojtësit të Tottenhamit, Vlad...

10 orë e 9 minuta më parë
Opinione

Eksperimenti i dėshtuar i Eurozonės

Shkruan: Kevin Hjortshøj O’Rourke Fuqizimi i ekstremistëve...

Ja pse do tė funksionojė marrėveshja me Greqinė

Shkruan: Anatole Kaletsky Kriza me borxhet Asnjëherë nuk...

Me pushtetarėt e tashėm, tė korruptuar, vendi nuk ecėn pėrpara

Shkruan: Mr Bislim Aliu Kosovës i duhet një kastë e re...

Vazhdon haraēi qeveritar ndaj mėrgimtarėve

Shkruan: Florim Zeqa Vijnë me gëzim, kthehen të...

Dossier

E panjohur/ Spiuni i famshėm shqiptar, Si u vodhi anglezėve “dokumente tė luftės” pėr t’ia shitur Hitlerit

Dosier/ Letërkëmbimi që zbulon shqiptarin i cili u bë i famshëm nga spiunimi, por emri nuk bëhet i ditur Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i...

Planeti X

Njeriu-ujk i Londrės

E kemi fjalën për britanikun e quajtur Bill Ramsey, i cili kur ishte nëntë vjeçar, ishte i pushtuar nga djajtë, e më pas edhe në moshë të rritur. Ishte një fëmijë me...

Njeriu-ujk i Londrės

E kemi fjalën për britanikun e quajtur Bill Ramsey, i cili kur ishte...

Filmi qė i bėn shikuesit tė alivanosen

Gjashtë njerëzve iu ka ra të fikët gjatë shfaqjes...

Vallėzimi me dreqin

Vajza sa mundej më shpejt bënte detyrat e saj të...

Ēka do tė na tregojė vajza misterioze, 13.000 vjet e vjetėr ?

Ekspertët meksikanë kanë ndërmend ta zhvarrosin...

Auto&Tech
‘Angry Birds 2' nė dispozicion pėr pajisjet Android dhe iOS (Video)

Loja më popullore e kompanisë Rovio, Angry Birds, e krijuar në dhjetor të 2009, pasohet nga një version tjetër me i mirë, me veçori të reja që do t’ju bëjnë të harxhoni më...

Më Shumë

Volkswagen prodhuesi mė i madh i makinave, merr kurorėn nga Toyota

Volkswageni gjerman, në gjashtë muajt e parë të këtij...

9 orë e 13 minuta më parë

Sony shet 25 milionė njėsi tė PS4

Për tremujorin e fundit, Sony ka shitur 3 milionë njësi të...

9 orë e 55 minuta më parë

Mund tė bėsh zgjidhje edhe pa shkop pėr selfie

Selfiet mund të quhen edhe mania e viteve të fundit. Për të...

13 orë e 52 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Fluturimi sekret mbi Korenė e Veriut: Fluturoni mbi Pyongyang (Video)

Koreja e Veriut është ende një vend sekret që mund të zbulojnë shumë gjëra.  Por, në interneti po qarkullon një video e kryeqytetit, Pyongyang, ku ju mund të shihni se si njerëzit...

Më Shumë

Prekėse, ja reagimi kur sheh fytyrėn e tij pas 7 vitesh (Video)

Në video do të shikoni reagimin e një...

9 orë e 3 minuta më parë

Lotaria shtetėrore serbe mashtron qytetarėt (VIDEO)

Lotaria shtetërore serbe dyshohet se mashtronte qytetarët. Ajo...

9 orë e 32 minuta më parë

Vajza nis tė ngjisė shkallėt por ėshtė aq ‘dru’ sa qė …(Video)

Kjo vajzë në Pittsburgh në SHBA ka qenë aq...

9 orë e 54 minuta më parë
OK KIDS
Bėje dorėzėn tėnde tė tėlyenit

Temperatura e brendshme e pinguinëve është 37.8 °C deri 38.9 °C dhe atyre u duhet ta mbajnë këtë temperaturë për të mbijetuar. Për t’u nxehur, ata i kthejnë pjesët e...

Me Shume

A e dini se ...

-Albatrosi mund të flejë edhe duke fluturuar me shpejtësi deri...

Sa shtete ekzistojnė sot?

Në botë, sot ekzistojnë 195 shtete (vende), nëse...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...