Kosova Sot

Shpendi zhgėnjen qytetarėt e Prishtinės

Lajme >

Hertica: "Qytetarët për kryetarin e Komunës së Prishtinës nuk kanë kurrfarë note pozitive" "Shikuar në aspektin trevjeçar se çka është punuar dhe si...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

OKB kėrkon heqjen e embargos ndaj Kubės

OKB-së miratoi dje një rezolutë që kërkonte heqjen e...

Seancė e jashtėzakonshme pėr vlerat e luftės sė UĒK-sė

Sot mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës...

Prova tė reja pėr kosovarin, i cili mbyti shqiptarin me thikė

Prova të reja janë gjetur për një 26-vjeçar nga...

Parashikimi i motit pėr sot

Moti në Kosovë për ditën e enjte është...

UNICEF: Gjatė njė sulmi nė shkollė nė Siri janė vrarė 28 fėmijė

Në sulmet ajrore të kryera ndaj provincës siriane Idbil, e cila...

Serbia merr miliarda nga Kosova

Deficit i thellë tregtar dhe mungesë reciprociteti. "Kjo...

Drejtėsia, pėr disa nėnė, pėr tė tjerėt njerkė

Oligarkët kontrollojnë edhe përzgjedhjen e...

Mafia ushqen partitė, 'mjel' pushtetin

Zero transparencë në burimin e mjeteve financiare. "...

1 EURO =

1.09

USD

133.50

ALL

0.89

GBP

1.08

CHF

7.39

CNY

114.11

JPY

72.94

INR

1.43

AUD

3.38

TRY

4.00

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po financohen tė gjitha partitė politike nė Kosovė nga tė njėjtat mafio-biznese tė nėntokės?

 • Po
 • Jo

   Shpendi zhgėnjen qytetarėt e Prishtinės

   Hertica: "Qytetarët për kryetarin e Komunës...

   VIP

   E ka marrė teposhtėn

   Brad Pitt akuzohet se e ka goditur djalin e tij. Abuzimi i fëmijëve që sillet rreth familjes Jolie-Pitt duket se është zgjeruar në gjithë familjen, përfshirë edhe Angelina-n. "TMZ" po ashtu pohon se "L.A. County Dept. of Children and Family Services" tani janë duke shikuar incidentet e tjera, si dhe incidentin me aeroplan, ku përfshihej edhe goditja e djalit. Uebsajti thotë se hetimi është vendosur të përqendrohet te "ndërveprimet...

   VIP

   "E shkatėrruar"

   Mariah Carey duhet t'i anulojë koncertet në Amerikën Jugore. Mariah Carey ka...

   Femra

   Ja si t'i drejtoni flokėt!

   Drejtimi i flokëve me dredha shpesh kërkon një përdorim të shumë...

   Shėndetėsia

   Hiqni qafe dhimbjet nė gjunjė me kėto dy ushqime

   E fikasitet i vajit të xhenxhefilit dhe peshkut i vërtetojnë pacientët që...

   Shėndetėsia

   Kėshtu ruani nivelin e vitaminave D gjatė dimrit

   Vitamina D përfundimisht është çudia e molekulave, sepse është...

   Dashuri

   Kėto janė 4 gjėrat qė njerėzit nuk i bėjnė as pėr dashurinė!

   Thuhet shpesh se dashuria i justifikon të gjitha, madje ka edhe fuqi transformuese. Jo...

   VIP

   Getinjo dhe Arta gati pėr duetin(Foto)

   Reperi  Getinjo ka paralajmeruar një klip të ri me këngëtaren Arta...

   VIP

   “Lejla” kalon 1 milion pėr dy ditė (Foto)

   Kënga “Lejla” tashmë u bë shumë e ...

   Sport
   • Bashkimi do tė pėrpiqet tė pėrmirėsohet

    "Beroe e ka mbajtur ritmin gjatë gjithë takimit dhe në fund ne i humbëm disa topa shumë të lehtë, të cilët ishin përcaktues për këtë duel. Unë nuk mund të jem i lumtur...

    Më Shumë
   • Terrenet sportive, 'thembra e Akilit'

    Balta, ende prezente në stadiumet tona Ndeshjet e futbollit vazhdojnë të luhen në baltë. Sportistët ankohen se kushtet janë shumë të vështira dhe kjo iu vështirëson të...

    Më Shumë
   • KB Peja shėnon fitoren e parė nė FIBA Europe Cup

    KB Peja ka mposhtur skuadrën e AEK Larnaca me rezultat 86:82 KB Peja ka shënuar fitoren e parë historike në FIBA Europe Cup, pasi ka mposhtur skuadrën qipriotë, AEK Larnaca. Vendësit kanë qenë...

    Më Shumë

   Reali shėnon dy supergola (Video)

   Real Madrid është duke e deklasuar Leonesa me rezultat 5:0 Golin e...

   Asensio tjetėr gol tė bukur pėr Realin (Video)

   Real Madrid ka dyfishuar epërsinë kundër Leonesa Marco...

   Juventus shėnon kundėr Sampdorias (Video)

   Juventus ka shënuar golin e parë kundër Sampdorias në...

   Lahm shėnon supergol pėr Bayernin (Video)

   Bayern Munich ka shënuar pas vetëm dy minutave kundër...

   Dybala do tė mungojė mė shumė qė ishte pritur

   Paulo Dybala është zëvendësuar në skuadrën e...

   Berisha shėnon dhe eliminon Mainzin nga DFB Pokal (Video)

   Veton Berisha ka ndihmuar skuadrën e tij Greuther Furth që të...

   Opinione

   Ja ēka mund ta mėsojė Nixon-i Trump-in pėr humbjen

   Shkruan: Mark K. Updegrove  Kontestimi i procesit zgjedhor do të...

   Pse do tė fitojė Hillary?

   Shkruan: Paul Krugman  Ajo është e vërtetë, reale,...

   Votuesit nė Shqipėri dhe nė Kosovė nuk i gėlltisin mė pehlivanllėqet e politikanėve tė tyre

   SHKRUAN: SKËNDER S.KAPITI Politika është mashtrim pasi ajo...

   Dossier

   Zbulohen dokumentet sekrete qė dėnuan Shqipėrinė

   Drejtësia ndërkombëtare duhet ta rishikojë vendimin e saj. Dokumentet e prezantuara për herë të parë në Uashington që u zbuluan në dosjet e Arkivit Britanik, lidheshin ngushtësisht me...

   Planeti X

   Shpirti i ushtarit tė vdekur terrorizon ekspertėt

   Shpirti i një ushtari të vdekur terrorizon ekspertët paranormalë në një burg të braktisur ku ishin ekzekutuar me dhjetëra të burgosur. Fotot e bëra në "Crumlin Road Gaol" në...

   Shpirti i ushtarit tė vdekur terrorizon ekspertėt

   Shpirti i një ushtari të vdekur terrorizon ekspertët...

   Studiuesi i UFO-ve sikur ta kishte parashikuar vdekjen e vet

   Kërkuesi shkencor britanik dhe mbështetësi i teorive të...

   Nazistėt, meritorė pėr pamjen e parė tė tokės nga gjithėsia

   Shtatë dekada më parë, shkencë- tarët në Nju-...

   Fantazmat merren me pastrime?!

   Pamjet nga kamerat e vëzhgimit kanë treguar objektet që...

   Auto&Tech
   Fossil sjell 40 modele tė reja tė orėve tė menēura, pėrfshin edhe brendet Kors, Armani dhe Diesel

   Gjiganti i orëve, Fossil sjell modelet e reja të orëve të mençura, përkatësisht mbi 40 modele dhe variante të ndryshme, të cilat përfshijnë edhe markat e tjera sikurse Michael Kors, Diesel,...

   Më Shumë

   "Vphone S8", celulari mė i vogėl i menēur nė botė

   Edhe pse është e dëshirueshme që të kemi një...

   "iPhone 7" me 32 GB, tetė herė mė i ngadalshėm sesa versioni me 128 GB?

   Gjatë testimeve është parë se versioni me 32 GB të...

   Si ta zbulojmė njė shifėr, e cila do tė na mbronte nga hakerėt

   Me anë të softuerëve të veçantë, të...

   KOSOVA SOT TV
   Qeni qė e bėn tė lumtur pronaren, i sjell birrėn dhe e mbyll frigoriferin (Foto/Video)

   Keni parë ndonjëherë qen që ju sjell  birën pasi keni porositur? Tani keni mundësinë të shihni, transmeton Kosova Sot Online. Ky qen i quajtur Riley nga Laramie, Wyoming, SHBA është...

   Më Shumë

   E premtja e zezė, dita kur blerėsit rrahen me grushte me njėri-tjetrin (Foto/Video)

   E premtja e zezë , në Rio De Janerio të Brazilit nuk ka...

   Kjo vajzė ka 342 gjoba, por nuk ka ndėr mend tė ndalet, ja ēfarė bėn (Video)

   Vajza e një multimilioneri rus, e famshme për stilin e saj të...

   Sfida e rrezikshme qė po “pushton” rrjetet sociale, ja si e pėsoi vajza (Video)

   Sfida më e fundit që po pushton rrjetet sociale është...

   OK KIDS
   Ja si ta vizatoni njė Hello Kitty (Video)

   Personazhi vizatimor më i pëlqyer për fëmijë tashmë është Hello Kitty. Nëse shohim me vëmendje, pothuajse secila vajzë ka një bluzë, çantë, pantollona apo të mbathura...

   Me Shume

   Ja si ta mėsojė alfabetin mė lehtė femiu juaj (Video)

   Ka ardhur koha që fëmijët tanë tashmë janë rritur...

   Ēfarė do tė thotė tė disiplinosh fėmijėt?

   Të disiplinojmë fëmijët nuk do të thotë të...

   Atdheu ynė ėshtė kjo tokė

   Uji i lumit Ibër Është pasuri jetësore, Ujiten ara e...

   >