Kosova Sot

Identifikohen kryesit e vrasjes sė trefishtė nė Gjakovė

Lajme >

Gjatë ditës së sotme në kafiterinë “Deep Bar” në Gjakovë, ka ndodhur një vrasje e trefishtë ku kanë mbetur të vdekur dy vëllezër, Valon Islamaj 35 vjeçar dhe Ilir...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Kundėrshtarėt e demarkacionit kanė mungesė tė njohurive elementare, thotė Mustafa

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka goditur kundërshtarët e...

Ganaj i ILDKP i “dhuron” vetes makinė tė 2016, kushton 83 milionė lekė

Shkëlqim Ganaj, kreu i Inspektoratit që kontrollon pasurinë e...

Sėrish protestė kundėr “Dosjes sė shefave”

Shoqëria civile në Kosovë përsëria do të...

Londėr, policia i urdhėron myslimanėt tė zbresin nga aeroplani

Tre myslimanë nga Britania e Madhe, kanë mbetur të traumatizuar...

Turqia ka kėrkuar zyrtarisht ekstradimin e Gulenit

Departamenti Amerikan i Shtetit ka njoftuar se Turqia ka kërkuar...

Hillary Clinton, njė menaxhuese mė e mirė e ekonomisė sesa Trump

Përgjatë tërë kampanjës së tij, Donald J. Trump...

Grafitet “Ausländer Raus” alarmojnė policinė austriake

Po vazhdon urrejtja në vendet evropiane për të huajt që...

Ligji i Vetting-ut, Kuvendi mblidhet pėr votim nė 30 gusht

Seanca plenare për votimin e ligjit të Vettingut do të...

1 EURO =

1.13

USD

133.60

ALL

0.86

GBP

1.09

CHF

7.52

CNY

113.39

JPY

75.88

INR

1.49

AUD

3.33

TRY

4.15

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush mendoni se mė sė shumti i frikėsohen dekriminalizimit dhe reformės nė drejtėsi?

 • Politikanėt
 • Qeveritarėt
 • Gjykatėsit dhe prokurorėt
 • Mafio-biznesmenėt

   Sulmet ndaj Kuvendit dhe RTK'sė, mund tė kenė njė ndėrlidhje

   Mbrëmjen e së hënës është sulmuar me granatë...

   VIP

   Gjithēka po i ecėn (Foto)

   Në muajin korrik, modelja amerikane  Hailey Baldwin, 19 vjeçe, ishte shpallur si fytyra e re e kompanisë australiane për aksesorë “The Daily Edited”,transmeton gazeta Kosova Sot. Dhe tani, bukuroshja bionde do të bashkëpunojë me një tjetër kompania nga Australia, “ModelCo”, dhe do ta lansojë linjën e grimit. Hailey ka hedhur në “Instagram” një “selfie” për të paralajmëruar lansimin e radhës....

   VIP

   Po kthehet nė formė (Foto)

   Ajo së fundmi ka bërë me dije se është shumë pranë qëllimit...

   Shėndetėsia

   Ushqimet nė tė cilat bazohen ilaēet qė jua shpėtojnė jetėn

   Duhet ushqyer trupin në mënyrë që nutrientët të ndërtojnë...

   VIP

   Kthehet nė tokėn e engjėjve (Foto)

   Ajo ka kënaqur pothuajse dy milionë ndjekësit e saj që i ka në rrjetin...

   VIP

   Tuna duke u grimuar pėr xhirimet e klipit tė ri (Foto)

   Grimet i këngëtares Tuna Sejdiu ka ndarë me fansat momente teksa grimonte...

   Shėndetėsia

   Kur ta kuptoni sa ju ndihmon, do ta merrni ēdo ditė nga njė lugė

   I pasur me sheqerna, vitaminat (A,C, E dhe të grupit B) dhe minerale (kalium, natrium, squfur,...

   VIP

   Kida vet e dyta nė shtrat (Foto)

   Këngëtarja kosovare Orhidea Latifi e njohur si Kida, po vazhdon të jetë e...

   VIP

   Adelina Tahiri fsheh fytyren pa grim (Foto)

   Këngëtarja e njohur Adelina Tahiri është shumë aktive në rrjetet...

   Sport
   • Nasri nė Turqi?

    ​Samir Nasri është shumë pranë skuadrës Besiktas Mesfushori francez, Samir Nasri do të largohet nga Manchester City gjatë kësaj vere, pasi nuk është në planet e trajnerit Pep...

    Më Shumë
   • Rio 2016 'vazhdon' nė Tiranė, sherr brenda ekipit olimpik

    Iku dhe një olimpiadë pa medalje dhe si gjithmonë prapa la vetëm debate dhe si gjithmonë, edhe kësaj radhe ato nuk fillojnë në Tiranë Presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, Viron...

    Më Shumë
   • Kualifikohen Liverpool dhe Chelsea (Video)

    Liverpool dhe Chelsea janë kualifikuar në fazën tjetër të EFL Cup Liverpool ka deklasuar Burtonin me rezultat të thellë 5:0, për të kaluar në fazën tjetër të EFL Cup. Golat...

    Më Shumë

   Roma mbetet me 10 futbollistė (Video)

   Daniele de Rossi është përjashtuar me karton të kuq Roma...

   Origi shėnon pėr Liverpoolin (Video)

   Liverpool ka shënuar golin e parë kundër Burtonit Sulmuesi...

   Dėnohet futbollisti anglez pėr “cicėrimat” kundėr homoseksualve

   Sulmuesi i Burnleyt, Andre Gray është dënuar nga autoriteti...

   Arrihet marrėveshja me Hysajn

   Napoli dhe Elseid Hysaj kanë arritur marrëveshje për renovimin e...

   Kosova barazon me Aek Larnacan

   Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka barazuar me AEK...

   Shikoni ku e ka vendosur Shaqiri flamurin e Shqipėrisė nė shtėpinė e tij (Video)

   Xherdan Shaqiri ka qenë i mysafiri i radhës i emisionit...

   Opinione

   Qendra e majtė nė Evropė ballafaqohet me njė zgjedhje tė zymtė

   Shkruan: Tony Barber Sistemet tradicionale dypartiake janë duke e...

   Adem Grabovci, Ti urithi i nėntokės !

   Shkruan: reshat Badallaj  Zhuriani Unë, RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI,...

   Trump-i, fshatarėt e pagdhendur dhe gara zgjedhore

   Shkruan: Fareed Zakaria Retorika e neveritshme Lidershipi nuk ushqen...

   A i ka nėmur Zoti shqiptarėt me kėto udhėheqje tė dobėta politike?

   Shkruan: Skënder Mulliqi Vazhdimi i kësaj situate të acaruar...

   Dossier

   A ishte mason Ismail Qemali?

    Besohet të kishte masonë ndër shqiptarë, veçanërisht nga personat më të veçantë të Rilindjes Kombëtare dhe në Lidhjen Shqiptare të Prizrenit “Si myslimani i...

   Planeti X

   “Rasti i miqėsisė”

   Kemi të bëjmë me një film dokumentar, rreth kontaktit midis alienëve dhe njerëzve, gjatë të cilit flitet për një mesazh miqësie të dhënë nga alienët për ne,transmeton...

   “Rasti i miqėsisė”

   Kemi të bëjmë me një film dokumentar, rreth kontaktit midis...

   Pesė rrugėt mė tė "djallosura" nė Amerikė

   Udhëtimi nëpër rrugët rurale di të jetë mjaft i...

   Hetime me rastin e flijimit nė CERN

   Në qendrën kërkimore CERN në Gjenevë kanë...

   Kemi mė pak se 100 vjet pėr ta shpėtuar racėn njerėzore

   F izikani i njohur, Stephen Hawking, ka identifikuar inteligjencën...

   Auto&Tech
   Kėto pajisje Nexus nuk mund tė pėrdorin Android 7.0 Nougat

   Google lajmëroi dje se Android 7.0 Nougat ishte më në fund gati. Të gjithë që përdorin pajisjet Nexus do të mund ta marrin përditësimin menjëherë, përveç disave që nuk...

   Më Shumë

   Tė ardhurat e Facebook do tė rriten me 20% nga reklamat

   Të ardhurat e Facebook janë parashikuar të kenë një...

   Instagrami e pranon: Instagram stories ėshtė kopjim i SnapChat

   Rrjetet sociale po bëhen më agresive ndaj njëra tjetrës dhe...

   KOSOVA SOT TV
   Kėshtu “zbutet” polici shqiptar kur merr paratė (Video)

   Shumë flitet për luftën kundër korrupsionit në dogana, por duket se realiteti në terren është kokëfortë. Rastet më të fundit vijnë nga dogana në Han të Hotit, ku...

   Më Shumë

   Pamjet e tmerrshme, ky burrė tėrheq pėr flokėsh gruan nė publik (Video)

   Pamjet e mëposhtme tregojnë momentet shokuese ku një person...

   “Daily Mail” sėrish raporton pėr trajtimin mizor tė arinjve nė Shqipėri (Foto/Video)

   Gazeta britanike Daily Mail i rikthehet sërish temës së arinjve...

   Kishte tė ngulitur thikėn nė shpinė, reagimi i tij befason tė gjithė (Video,+18)

   Shumë prej nesh nëse do të kishim një thikë të...

   OK KIDS
   A flenė zogjtė gjatė fluturimit?

   Disa zogj, si dallëndyshet, mund të fluturojnë pa u çlodhur për disa muaj dhe për mijëra kilometra. Dyshohej se ata flinin gjatë fluturimit, njësojë si delfinët kur notojnë, por kjo...

   Me Shume

   A digjet zemra kur kemi thartirė nė stomak?

   Jo, zemra nuk digjet. Ne e quajmë këtë ndjesi...

   Lulėkuqja e Kosovės

   Kjo luftëtare e Kosovës U rreshtua në Ushtrinë...

   >