Kosova Sot

Pas pavarësisë, VETTING-u do të ishte arritja më e madhe

Lajme >

BURJANI:Si e tillë kjo drejtësi s'mund të merret me njerëzit problematikë të politikës dhe me milionerët që u pasuruan me krim e me korrupsion! "Ngritja dhe vënia në funksionim e...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Drejtori i Policisë Ardi Veliu merret në pyetje

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu do...

Mbi 40 për qind e serbëve duan të largohen nga Serbia

Rreth 22 përqind e qytetarëve serbë mendon të largohet nga...

KAPITI: PUSHTETI E DREJTËSIA POLITIKE JANË TË KORRUPTUARA E TË KRIMINALIZUARA

Sipas ekspertit tjetër të kësaj fushe, Skënder Kapiti,...

QARRI:PUSHTETARËT E INKRIMINUAR E KANË LËNË SISTEMIN ARSIMOR AQ PRAPA!

 Sipas analistit politik Gani Qarri, raporti më i ri i Bankës...

Tragjedia e Krushevcit: Vëllezërit Berisha u vranë për mal

Në gjykimin për vrasjen e vëllezërve Ramiz e Arsim Berisha...

A mban kontakte ambasada amerikane me ministrin Rrustem Berisha?

Ambasada amerikane nuk tregohet konkrete në lidhje me raportet që ka...

Skënderbeu njëra nga figurat më të respektuara të historisë kombëtare

Në Kosovë sot po shënohet Dita Botërore e Standardeve....

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

   A duhet zbardhur vrasjet e pasluftës nga Gjykata Speciale?

   • Po
   • Jo

     VIP of the Day

     Elita
     VIP

     Nora Istrefi mahnitëse e veshur në të bardha(Foto)

     Këngëtarja Nora është ajo e cila gjithmone vishet me shumë stil.  Në çdo ditë  Istrefi di të përshtatet aq mirë me vendin sa sytë  të mbesin tek ajo, shkruan Kosova Sot Online.  Nora edhe këtë  herë në  flladin e vjeshtës duket e jashtzakonshme në të bardhë, e si gjithmonë me linjat trupore perfekte  të...

     VIP

     Shikoni si duket Xhensila pa pikë grimi(Foto)

     Para pak muajshë këngëtarja Xhensila Myrtezaj është bërë...

     VIP

     Xhesika Ndoj “trondit” rrjetin me foton e publikuar së fundmi(Foto)

     Xhesika Ndoj ka realizuar disa këngë e videoklipe, por ajo më tepër njihet...

     VIP

     Sa e bukur

      Demi Rose shkëlqen për brendin irlandez Ajo është emërtuar si...

     Femra

     3 MASKA NATYRALE KUNDËR RRUDHAVE

     3 MASKA NATYRALE KUNDËR RRUDHAVE Jemi të sigurt se kjo temë, kur lëkura e...

     Shëndetësia

     SHURUPI SHËRUES PËR HEDHJEN E GURËVE NGA VESHKAT

     Secili që ka përjetuar gurët në veshka e dinë sa me dhimbje...

     Shëndetësia

     Ilaçet natyrale për hemorroidet e jashtme dhe të brendshme

     Venat e ënjtura dhe të zgjeruara në pjesën e fundit të zorrës së...

     Reçeta

     Receta e Cekës: Sallatë nga patatet

     PËRBËRËSIT:  1 kg patate,  1 kokë sallatë e...

     Sport
     • Lacazette: Premierliga ka më shumë spektatorë se tifozë

      Sulmuesi francez i Arsenalit, Alexandre Lacazette, e ka pranuar se atij tashmë ka filluar t’i mungojë paska futbolli në Ligue 1, duke thënë se atmosfera në stadiumet franceze është më e mirë se...

      Më Shumë
     • ?Spanja do të gjobitet nga UEFA, tifozët e fishkëllyen himnin e Anglisë

      Pasi që tifozët e Kombëtares së Spanjës e kishin fishkëllyer himnin e Kombëtares së Anglisë para ndeshjes së mbrëmshme, Spanja tani pritet të gjobitet nga UEFA, si dhe pritet të...

      Më Shumë
     • Juventus ka gati plot 50 milionë euro për talentin holandez

      Juventusi ka interesim serioz për Matthijs De Ligt. Sipas “Tuttosport”, në fakt, edhe vlerësimi prej 50 milionë eurosh, që Ajax i ka bërë lojtarit të vet, nuk i frikëson bardhezinjtë....

      Më Shumë

     Shqipëria në krizë golash, vetëm dy të shënuara në gjashtë ndeshje

     Vetëm dy gola të shënuar në gjashtë ndeshjet e fundit...

     Dy javë nga themelimi, triumfuan bindshëm në Ligë të Kosovës

     Klubi i hendbollit Ferizaj në konkurrencën e femrave, nuk ka as dy...

     Kush e do Dzekon?

     Rikthimi në Premier League për Edin Dzekon duket se është...

     Tronditet Arsenali,Ramsey po kalon te rivali i tyre

     Aron Ramsey tashmë ka marr vendim për tu larguar nga...

     Bolt merr ofertë nga klubi evropian

     Usain Boltit i është ofruar një kontratë dyvjeçare...

     NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

     Opinione

     Si u vështirësua shpëtimi i rendit liberal botëror?

     Shkruan: WOLFGANG MUNCHAU  Politikanët, si: Donald Trump, Viktor...

     Rrena e madhe zinxhirore

     Shkruan: NOURIEL ROUBINI Nuk është çudi që sa...

     Dossier

     Konferencat Ballkanike në vitet ’30, demonstrimi i parë i bashkëpunimit rajonal

     Pakti Ballkanik, që nuk u realizua dot në vitet ’20, u rimor në vitet ’30 të shekullit të kaluar me organizimin e katër Konferencave Ballkanike. Ato ishin të parat e këtij lloji në...

     Planeti X

     Realizohet teleportimi në 100 kilometra!

     Teleportimi, pa marrë parasysh se kryesisht paraqet një tematikë fantastikeshkencore, në realitet nuk është fiksion, apo ndonjë lajm i ri. Ajo që është e re, është se u realizua një...

     Realizohet teleportimi në 100 kilometra!

     Teleportimi, pa marrë parasysh se kryesisht paraqet një tematikë...

     Qyteti i luanëve

     Dyzet metra nën ujë, në provincën kineze Zhejiang, gjendet...

     Frika shkatërron jetën

     Një profesor i psikologjisë thoshte se 80% e vendimeve janë...

     Shkencëtarët nga Australia zbulojnë sinjale misterioze nga universi

     Duke përdorur radio-teleskopë, studiuesit australianë zbuluan...

     Auto&Tech
     "Golfi" i Shkoda do të quhet Scala

     Vetura e re kompakte do të ketë premierën deri në fund të këtij viti. Pas zbulimit të siluetës, Shkoda gjithashtu shpalosi emrin e modelit të ri që vjen nga fjala latine "Scale" dhe...

     Më Shumë

     "Gjurmët e garave" sërish në modë: Fiesta ST-Line në edicionin kuq e zi

     Detajet dekorative të dizajnuara mirë dhe të ngulitura mund...

     Bëhen 35 vite nga telefonata e parë mobile

     Aktualisht në botë sipas të dhënave të GSMA ka mbi...

     OnePlus 6T vjen me Snapdragon 845 dhe 8GB RAM

     Para debutimit të planifikuar për datën 30 nëntor, OnePlus...

     KOSOVA SOT TV
     Juria shokohet nga vallëzimi që e bëjnë motër e vëlla (Video)

     Kur dy njerëz ngjiten në skenë dhe prezantohen si vëlla e motër, ju nuk prisni që t’i shihni kaq të lidhur dhe në sinkron me njëri-tjetrin sa i takon pasioneve. Por kur të shihni videon do...

     Më Shumë

     Luani bilardo? Kujdes, ky qen mund t’ju mundë! (Video)

     Nuk përdor tak, siç i thonë shkopit të bilardos, por...

     Dalin pamjet, ja momenti kur Melania Trump goditet nga një elefant (Video)

     Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania...

     OK KIDS
     Fakte interesante dhe zbavitëse nga historia

     Historia mund të jetë e mërzitshme si lëndë mësimore, por  “Kosova Sot Online” ju sjell disa fakte shumë zbavitëse nga të cilat mund të mësoni pak nga historia. Lufta më...

     Me Shume

     Fakte interesante për macet

     Nëse ju mendoni se dini çdo gjë rreth maceve, do ta...

     Pse flokët e lagura duken më të errëta se ato të thatat?

     Shumë gjëra janë të errëta, kur lagen: toka, kopshti,...

     Flutura

     Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

     >