Receta e Cekes: HAJVAR ME SPECA TË PJEKUR - Reçeta - Kosova Sot
Receta e Cekes: HAJVAR ME SPECA TË PJEKUR

Receta e Cekes: HAJVAR ME SPECA TË PJEKUR

PËRBËRËSIT: 15 kg speca, 8 dkg vaj, 2 lugë sheqer, kripë sipas shijes, një 1 lugë esencë uthulle. Specat e larë dhe të pastruar nga farat, piqen, qërohen dhe bluhen në makinë mishi. Në tenxhere me fund masiv nxehen 2 dcl vaj, pastaj hidhet masa e specave të bluar. Hajvari përzihet kohë pas kohe dhe vlon gjersa të avullojë lëngu. Hidhet kripë sipas shijes, pjesa e mbetur e vajit, dhe sa të marrë edhe një valë, hajvari i nxehtë derdhet në kavanoza të nxehtë. Kavanozat mbyllen me celofan të dyfishuar, mbulohen me batanije dhe pas 24 orësh vendosen në vend të freskët.

(Kosova Sot)

58 minuta më parë
22/06/18