Hiqni njollat në lëkurë me receta natyrale - Shëndetësia - Kosova Sot
Hiqni njollat nė lėkurė me receta natyrale

Hiqni njollat nė lėkurė me receta natyrale

Heqja e njollave mund të jetë e shtrenjtë, por kur përdoren përbërësit natyralë, kjo është shumë e lirë dhe pa efekte të dëmshme natyrale, transmeton gazeta Kosova Sot. Limoni Lëkurën e pastroni mirë, e leckën e lagni me lëng limoni. Më pas e aplikoni në njollë dhe e lini për 10 minuta. lëkurën e shpëlani me ujë të vakët. Vaji i ullirit Vaji i ullirit është i pasur me aminoacide dhe vitamina E dhe K. Vajin e aplikoni në njolla dhe e lini të veprojë gjatë natës. Soda e bukës Soda e bukës ndikon si piling, heq qelizat e vdekura dhe e dezinfekton. Përzieni sodën e bukës me ujë në sasinë 5:1 derisa të fitoni pastë. E vendosni në njolla dhe e lini të thahet.

(Kosova Sot)

7 orë e 22 minuta më parë
25/02/18