Ilaçet më efikase kundër kollës së thatë dhe bronkitit - Shëndetësia - Kosova Sot
Ilaçet më efikase kundër kollës së thatë dhe bronkitit

Ilaçet më efikase kundër kollës së thatë dhe bronkitit

Bronkiti më shpesh shfaqet gjatë dimrit apo në kohë të ftohtë. Bronkiti është kollë që fillon papritmas si pasojë e infeksioneve me viruse që prekin organet e frymëmarrjeve.

Përbërësit e nevojshëm:

- 1 lugë vaj ulliri,

- 1 lugë mjaltë,

- 1 të kuqtë e vezës,

 - ¼ e lugës sodë të bukës,

 - 250 ml qumësht.

 Përgatitja: Vlojeni qumështin, kur të jetë ftohur shtoni vajin e ullirit, mjaltin, të kuqtë e vezës dhe sodën e bukës. Konsumimi: E konsumoni në orët e mbrëmjes para gjumit, së paku 5 net. Pos kësaj, ju prezantojmë edhe një recetë për pastrimin e mushkërive.

Përbërësit e nevojshëm:

- 1 lugë mjaltë,

- 2 lugë vaj ulliri,

- 2 lugë lëng limoni,

 - 2 lugë ujë.

Përgatitja: Përzieni të gjithë përbërësit dhe ilaçi është i gatshëm, ta konsumoni në mëngjes në lukth të thatë, së paku 5 ditë.

(Kosova Sot)

1 minuta më parë
15/10/18