Ilaçi nga bar veshi, që shëron telashet me stomakun - Shëndetësia - Kosova Sot
Ilaēi nga bar veshi, qė shėron telashet me stomakun

Ilaēi nga bar veshi, qė shėron telashet me stomakun

Në mjekësinë popullore bima bar veshi përdoret për shumë arsye, e përdorim në formë të lëngut, kompresave apo çajit. Bar veshi dhe mjaltë, ilaç për stomak Gjethet e bimës i bluani dhe i shtrydhni në lëng dhe i vendosni në një enë, transmeton gazeta Kosova Sot. Aty shtoni mjaltin dhe përzieni. Një ilaç si ky e lini të qëndrojë për 7 ditë në vend të ngrohtë, më pas e përdorni. Ky ilaç e forcon sistemin imun, derisa dhimbjet në stomak i parandalon duke hedhur jashtë materiet e dëmshme.

(Kosova Sot)

12 orë e 10 minuta më parë
20/01/18
aaaaaaaa